Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: Śródmieście (odc. 3)

13.10.2020, 09:30:56 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: Śródmieście (odc. 3)
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 

Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Będziemy odwiedzać różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Tym razem odwiedziliśmy osiedle Śródmieście.

W tym przypadku zdecydowaliśmy się podzielić problemy tego osiedla na dwa materiały. Mieszkańcy najczęściej "do poprawy" wymieniali brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.
 

Z parkowaniem jest tu problem od zawsze. Przecież wiadomo, że samochodów wciąż przybywa i z biegiem lat to się nie zmieni. Nie rozumiem, dlaczego nie można się do tego przygotować i zapewnić nam parkingi

- stwierdził p. Krzysztof.


- Miejsc parkingowych nie jest wystarczająca ilość, ale za to parkomatów jest aż za dużo. Ciekawy jestem, co się dzieje z tymi pieniędzmi. Na co są przeznaczane? - pyta p. Kazimierz.

Mieszkańcy wskazywali też na stan chodników i ulic. - Może nie ma tego za dużo, ale jednak - przyznała p. Alicja. - To jest centrum, więc moim zdaniem wszystko tu powinno być dopieszczone.

Uciężliwe dla mieszkańców jest też brak placów zabaw.

 

Nie bardzo jest się tu gdzie z dziećmi bawić. Chcemy, żeby dzieci się rodziły, ale za tym idą pewne obowiązki dla rodzica i dla miasta. Nie mamy placów zabaw na podwórkach. Zawsze pójście na plac zabaw to jest dla nas wyprawa. Jak duże to ma znaczenie rozumie tylko rodzic z małym dzieckiem

- dodała p. Agnieszka.


Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki w Śródmieściu? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").
 
O wszystkie wskazane przez mieszkańców miejsca zapytamy biuro prasowe Urzędu Miejskiego. Sprawdzimy, czy i kiedy planowana jest ich odnowa lub poprawa.

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / ELBLĄG DO POPRAWKI - Śródmieście / Centrum ( zdjęć 112 )
Dodano: 2020-10-13 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ czerepakowo błotne
  Wtorek, 13.10

  Od razu widać, że to miasto jest administrowane przez Witolda "z uwagi na... Nie!". Przepiękne śródmiejskie "chodniki, jezdnie, budynki". Paulla widzi w tym potencjał a Witold co miesiąc na swoim koncie najwyższą kasę w mieście. Czy Witek i kumple wiedzą co to jest wstyd?

 2. 2
  +7
  ~ elblążanka
  Wtorek, 13.10

  Szanowny Panie Krzysztofie cytowany w artykule -Miasto nie jest od budowania parkingów, parkingi powinny budować sobie wspólnoty :-) Za miejsce postojowe trzeba obecnie zapłacić ciężkie pieniądze. Jaka szkoda, że deweloper nie przygotował mi i nie zapewnił parkingu hahaha

 3. 3
  +4
  ~ Kamyk
  Wtorek, 13.10

  Nie rozumiem ,a dlaczego niby to centrum ma być dopieszczane,mieszkają tam tacy sami ludzie jak i na obrzezach.Chyba wszystkim należy ład i porządek w swoim rejonie zamieszkania ELBLĄŻNKĄ!!!!!!!!

 4. 4
  0
  ~ wstyd
  Wtorek, 13.10

  jaka piekna wizytówka nieroba prezydenta miasta i niepotrzebnych jego vice! brawo gospodarzu harleyu

 5. 5
  +10
  ~ Zdjęcie
  Wtorek, 13.10

  Przed tymi budynkami plac i zarządzany przez wspólnoty. A taki obdrapany budynek to czyja wina. Kredyty brać i wybudować sobie parking i budynki wyremontować.

 6. 6
  +8
  ~ moim zdaniem
  Wtorek, 13.10

  Jak kto dba, tak ma. To mieszkańcy nastawiali tych kurników, komórek i innych szopek. Stoją i szpecą, a to przecież śródmieście. Wydać nakaz rozbiórki na koszt mieszkańców to będzie porządek.

 7. 7
  +5
  ~ piękno
  Wtorek, 13.10

  Porównajcie Zawadę na której psy wieszacie do Śródmieścia w którym człowiek nie powinien żyć, no chyba że zarząd miasta z RM. Turysta z Japonii już wykupił wycieczkę na przepłynięcie "przekopem" do Śródmieścia portu oceanicznego. A we wstępie do "cyklu" napisano "Elbląg to piękne miasto...". To prawda, że piękne do 45, hanzeatyckie i zaniedbane przez lud z 1947.

 8. 8
  +5
  ~ elektorat swojaka
  Wtorek, 13.10

  W takim pięknym otoczeniu i na tle takich "zabytków" odbywa się pokazowe "upamiętnianie" Sprawy Elbląskiej. po czytaniu z czerwonych okładek, przez chaszcze do limuzyn i do następnego roku. czy w tych "domach" z liszajem i pięknymi podwórkami mieszkają ludzie? Niedawno bolała sytuacja na Jaśminowej, ale to raj w porównaniu z tym co widać tutaj. Piękny garnitur ubierany na nie myte od roku ciało i nie prane od lat, łamiące się majtasy i cała "bielizna". Podobno stamtąd, ze Śródmieścia, jest Wróblewski.

 9. 9
  +4
  ~ MP
  Wtorek, 13.10

  Zapraszam na ul. Słowackiego. Mieszkańcy z własnych pieniędzy zadbali o budynki. Kilka lat temu miasto wydalo pieniądze na plany zagospodarowania teren - parkingi , plac zabaw, strefa rekreacji itp. Stan na dziś - ulica nieremontowana od1939 roku, błoto i dzikie parkingi na trawnikach. Po kazdej ulewie piwnice zalane , ulica to jezioro.

 10. 10
  0
  ~ jaa259
  Poniedziałek, 21.06

  że budynki stare to jedno, ale te śmieci to już często od mieszkańców pochodzą tych mniej kulturalnych. Parkingi to już też w gestii wspólnot... Ale faktem jest, że to najmniej fajna część miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1319890022278