Niedziela, 1.10.2023, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: Śródmieście (odc. 4)

22.10.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: Śródmieście (odc. 4)
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 

Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Będziemy odwiedzać różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Tym razem odwiedziliśmy osiedle Śródmieście.

W tym przypadku zdecydowaliśmy się podzielić problemy tego osiedla na kilka materiałów. Mieszkańcy często "do poprawy" wymieniali stan ulic.

Wystarczy poczekać na deszcz. Od razu tworzą się tu jeziora. Trzeba uważać, żeby nie zachlapać ludzi chodzących po chodnikach. Czasem jest to praktycznie niemożliwe

- mówił p. Sławek.

- Dziury w uliczkach to standard. Na chodniki też warto byłoby zwrócić uwagę - dodała p. Marzena.

Kolejną kwestią, na którą zwracali mieszkańcy, był aspekt wizualny.

Wystarczy spojrzeć na budynki, podwórka. To niby centrum, a jakoś nie widać, żeby było to miejsce zadbane

- stwierdził p. Andrzej.
 

Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki w Śródmieściu? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Elbląg do poprawki: Śródmieście cz.2 (odc.4 ) ( zdjęć 48 )
Dodano: 2020-10-22 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Zdumiony!
  Czwartek, 22.10

  Kolejny pseudo sensacyjny artykuł? Cytuję "...prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić..." ileż frazesów i pobożnych życzeń....Czyli co pan Sławuś zafunduje pani Zosi pieniążki na remont składziku? A może innym prywatnym właścicielom posesji zrzuci się on i jemu podobni wraz z redakcja na remont ?

 2. 2
  +6
  ~ Wandale
  Czwartek, 22.10

  Zdjęcie nr 1 prawa strona . Trawnik a niszczą parkują. Administracja budynku kiedy będą słupki dalej by uchronić trawniki. Parking JEST duży obok.

 3. 3
  +4
  ~ Ruiny
  Czwartek, 22.10

  Te budynki już dawno powinny być rozebrane. Ruiny o które nie dba admi istracja w większości Z B K.

 4. 4
  +1
  ~ babcia
  Czwartek, 22.10

  brakuje mi na zdjeciach jednej klatki nr 23 na ulicy Czerniakowskiej A zdjecia warto przeslać do prezydentów miasta , by coś z tym fantem zrobili .

 5. 5
  +4
  ~ RodemzElbląga
  Czwartek, 22.10

  Nawet ładnie wyglądają te ławeczki w okolicy ul. Wyspiańskiego, bo na ul. Czerniakowskiej, Fabrycznej, Zagonowej, w początkowym odcinku Malborskiej to nawet złamanej ławki nie uświadczysz, nie mówiąc o innych atrakcjach... Pod względem infrastruktury dla mieszkańców - zapomniana dzielnica, zresztą jak wiele innych miejsc w naszym Elblągu

 6. 6
  +6
  ~ vrain
  Czwartek, 22.10

  Niektóre z tych miejsc mają swój klimat i mogą wywoływać sentyment. Proponują swoją listę. Nie będę rozczulać się nad jedną dzielnicą. Napiszę za 1 razem o całym Elblągu. 1. Zamknąć spalnię na starówce! Wyrzucić mieszkańców, którzy nie chcą prowadzić biznesu typu pub/bistro/klub muzyczny/sklep (nie ropucha, a coś atrakcyjnego dla turystów). Sprowadzić z powrotem puby! I zlikwidować na całej starówce cisze nocną. 2. Przestać burzyć zabytkowe domy by ratusz mógł klepnąć kolejny przetarg na kolejny obskurny kloc dla firm wynajmujących mieszkania Ukraińcom i studenciakom. 3. Pozdejmować szlabany na blokowiskach. Centrale to żadne luksusowe osiedla! 4. Postawić kilka piętrowych/podziemnych garaży. 5. Zlikwidować ścieżki rowerowe na przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. 5DlaEB ;)

 7. 7
  +1
  ~ wina Ojsztyna
  Czwartek, 22.10

  Jak mówi Paulla - widać wielki potencjał. Taka piękna fotografia prezydentów i RM.

 8. 8
  +1
  ~ ELBLOŻANIN..
  Piątek, 23.10

  Większość to budynki o które od lat nie dba o remonty podstawowe typu funkcjonowania stare instalacje itd. A co dopiero o wizualność taniej zburzyć niż wyremontować A LUDZI POGNAĆ.....

 9. 9
  0
  ~ Edi
  Piątek, 27.11

  Chodnik wzdłuż ulicy Krolewieckiej od banku Milenium do skrzyżowania z Teatralna , 12 lutego i Nowowiejska

 10. 10
  0
  ~ .
  Piątek, 27.11

  Zrobić porządek z budynkiem po Truso - naciskać na właściciela zeby odsprzedal pod developerke. Niech zrobią tam galerię handlową albo mieszkania

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2336981296539