Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1)

02.10.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1)
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 
 
Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Będziemy odwiedzać różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Jako pierwszą dzielnicę odwiedziliśmy Zawadę.
 
Mieszkańcy tej części naszego miasta głównie zwracali uwagę na chodniki.
 
- Już kilka miejsc odnowili i to kompleksowo, że mamy nowy chodnik, śmietniki i ławki. Ale Zawada jest duża i jeszcze jest sporo takich miejsc, którymi trzeba się zająć, bo idzie sobie nogi połamać
 
- stwierdził p. Andrzej.
 
 
- Przydałoby się więcej parkingów. Jak te bloki budowali, to był jeden samochód na klatkę, a teraz jest jeden, jak nie więcej, na mieszkanie. To gdzie ludzie mają parkować te samochody? Parkują, gdzie popadnie
 
- mówił p. Edward.
 
 
- Ciężko nie zauważyć budynku Szkoły Podstawowej. Jest ogromny, i cały okropnie wygląda. Z każdej strony się sypie
 
- przyznała p. Ania.
 
Chętnie odwiedzanym miejscem na Zawadzie jest Park Modrzewie. - Dobrze by było, gdyby ktoś zrobił porządek z tymi alejkami - zauważyła p. Alicja. - Poza tym wejście do parku od strony Kościoła warto byłoby poprawić.
 
Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki na Zawadzie? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").
 
O wszystkie wskazane przez mieszkańców miejsca zapytamy biuro prasowe Urzędu Miejskiego. Sprawdzimy, czy i kiedy planowana jest ich odnowa lub poprawa.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg do poprawki - Zawada ( zdjęć 42 )
Dodano: 2020-10-01 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Eugen
  Piątek, 02.10

  Das is meine Straße

 2. 2
  --1
  ~ ...
  Piątek, 02.10

  a gdzie wieża Schichau

 3. 3
  +3
  ~ Brawa dla um rm prezydentów od x kadencji
  Piątek, 02.10

  Syf i kanał najlepsza promocja.

 4. 4
  +14
  ~ Wyjście awaryjne 2.
  Piątek, 02.10

  Zawada jest niszczona przez jej mieszkańców. Nikt nie przejmuje się otoczeniem, samochody parkują na trawnikach i innych miejscach utrudniających poruszanie się, lokatorzy nie tylko, że nie przestrzegają segregacji śmieci, ale nie dbają o ich odpowiednie wyrzucanie, zastawiają śmietniki starymi meblami, pozostałościami po remontach mieszkań, nawet zużytym sprzętem AGD lub elektronicznym. Właściciele psów uważają, że tereny wokół bloku to wybieg dla ich zwierząt, a klatka schodowa i winda to nic innego jak najodpowiedniejsze miejsce wyzbycia się drobnych śmieci i super miejsce na palarnię tytoniu. A te balkony dekorowane suszącą się bielizną, oraz okropnie wyglądającą zabudową to już masakra. No i efekt tego okropnego spadku po rządach komunistów, którzy wyeliminowali u nas analfabetyzm. Teraz każdy chce się wykazać tym osiągnięciem i pisemnie wyraża swoje emocje licznymi acz mało oryginalnymi tekstami umieszczanymi na ścianach, zewnętrznej elewacji bloku, a nawet na drzwiach wejściowych do klatki oraz w windzie. Ale wymaga się od innych, aby coś poprawili, a najwięcej krzyczą właściciele pojazdów, bo nie mają parkingu pod swoim budynkiem.

 5. 5
  +6
  ~ zawsze można lepiej
  Piątek, 02.10

  Zawada, to całkiem porządne osiedle. Pokazane chodniki były tworzone na wyrost i nie są używane, a nawet jeśli to są naszymi chodnikami i dużo lepszymi od miejskich. Widok szkoły świadczy o UM , a i tak jest lepszy od tego Nad Jarem. Parkingi? Są miejsca pod wiatą - parkuj i płać skoro stać cię na "wóz", bo atutem Zawady jest zieleń którą chcesz zabetonować pod ten "wóz". Mieszkam tutaj od początku i to jest mój dobry dom. Park Modrzewie jest Miasta i wystarczy w nim to co jest, bo i tak nie wytrzymuje styku z cywilizowanym ludem. W ostatnich latach Zawada dorosła do miana osiedla dla ludzi, nawet tych co nie powinni tu mieszkać ze względu na stepowe geny. Szczebiot dzieci na placach zabaw jest lepszy od jakiejkolwiek muzyki. No i windy w budynkach.

 6. 6
  +6
  ~ I jak gadać z głupim
  Piątek, 02.10

  A jak to wytłumaczyć mieszkańcom bloku Kasprzaka 1-6, który wygląda jak zapleśniały slams, a oni nie życzą sobie remontu. Płacą za ciepło dwa razy więcej niż inny identyczny blok po termomodernizacji, ale im się podoba mieszkać w takiej ruderze i płacić wysoki czynsz,

 7. 7
  +10
  ~ totem
  Piątek, 02.10

  Świetny pomysł na cykl artykułów! Ale po obejrzeniu zdjęcia zapytajmy: czyj to teren? Każdy chwast. odrapana elewacja, dziura w asfalcie ma swojego właściciela. Czy proboszcz posprzątał swój teren? Czy właściciele sklepów na Nalazków widzą jak ich biznes wygląda od zaplecza? Kiedy miasto rozbierze pekin na Kasprzaka? Dlaczego szkoła Nr 9 wygląda jak scenografia do horroru? Niech się wypowiedzą gospodarze! Albo niech się nie wypowiadają, tyko wezmą grabie i miotłę i zrobią porządek wokół własnego obejścia

 8. 8
  +3
  ~ Głos referendum
  Sobota, 03.10

  Przede wszystkim w Elblągu do poprawki jest prezydent i wierchuszka z UM A do kładnie do wymiany.

 9. 9
  +1
  ~ Pieszo
  Sobota, 03.10

  Czas najwyższy by urzędnicy z ratusza pieszo przeszli do lo ulicach MIASTA porobili zdjecia ulic i chodników i remonty. Wystawa fotografii wygra pierwsze miejsce.

 10. 10
  +2
  ~ mieszkanka
  Sobota, 03.10

  a chodnik na daszynskiego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2901298999786