Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus: Wiemy, gdzie będą szczepieni elblążanie. Jeśli punktów będzie za mało, kolejne powstaną w szkołach

12.01.2021, 15:30:04 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus: Wiemy, gdzie będą szczepieni elblążanie. Jeśli punktów będzie za mało, kolejne powstaną w szkołach
Fot. Adrian Sajko/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Znamy listę punktów szczepień przeciw COVID-19 w Elblągu. Miasto jest gotowe do rozpoczęcia akcji już w przyszłym tygodniu. Jako pierwsi szczepionki otrzymają podopieczni domów pomocy społecznej. Następne w kolejności są osoby 80+. - Pokładam duże nadzieje w szczepionce, że pozwoli nam na powrót do normalności, abyśmy jak najszybciej wyszli z tej pandemii - mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

 

Szczepienia tzw. grupy zero, czyli personelu sektora ochrony zdrowia w Elblągu, podobnie jak w całej Polsce, ruszyły już pod koniec grudnia 2020 roku. Niebawem w naszym mieście rozpocznie się również akcja szczepień populacyjnych. Elbląg jest na to gotowy, przekonują władze miasta. Wyznaczonych jest już 19 punktów (ich listę zamieszczamy poniżej), w których będą szczepieni chętni elblążanie. Jeśli będzie taka potrzeba, podobne punkty uruchomione zostaną również w niektórych elbląskich szkołach, podkreślał prezydent Elbląga dziś, 12 stycznia, podczas konferencji prasowej.

Nie czekamy na zapytania ze strony administracji rządowej. Jesteśmy w gotowości. Gdyby liczba punktów szczepień okazała się za mała, mamy w szkołach wytypowane pomieszczenia, które możemy udostępnić w tym celu. Chcemy, aby szczepionki, które do nas trafią, były jak najsprawniej i najszybciej udostępnione mieszkańcom. Dodatkowo osoby niepełnosprawne, będą mogły skorzystać z naszego wsparcia w dowozie do punktu szczepień

- mówi Witold Wróblewski. 

 

Kiedy rozpoczną się szczepienia mieszkańców? Jako pierwsi otrzymają je podopieczni domów pomocy społecznej. Tu szczepienia rozpoczną się 17 stycznia. Następni w kolejności są najstarsi elblążanie, osoby 80+.

W tej pierwszej grupie, oprócz pensjonariuszy domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych są osoby powyżej 60. roku życia - szczepienia rozpoczniemy od najstarszych mieszkańców, czyli od osób powyżej 80. roku życia. Są w tej grupie również służby mundurowe i nauczyciele. Drugi etap będzie obejmował osoby poniżej 60 lat, które mają choroby predysponujące je do ciężkiego przebiegu COVID-19 lub wymagające częstych wizyt w jednostkach medycznych, a także osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa a mające styczność z mieszkańcami. W trzecim etapie, w pierwszej kolejności będą szczepieni przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń rządowych, a potem pozostałe osoby poniżej 60 roku życia

- mówi Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.
 

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 ruszą już od piątku, 15 stycznia. E-skierowania dla najstarszych mieszkańców, z grupy 80+, wystawione zostaną automatycznie. Ci seniorzy, jeśli zdecydują się na szczepienie, będą musieli jedynie potwierdzić jego termin w wybranym punkcie. 

Rejestracja dla pozostałych grup będzie odbywać się trzema drogami: za pośrednictwem infolinii NFZ - numer 989 lub +48 22 62 62 989, Internetowego Konta Pacjenta lub u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Ustalenia terminu szczepienia będzie się odbywało za pomocą telefonii komórkowej. Taka osoba otrzymamy SMS-a z terminem pierwszej, a także drugiej wizyty w punkcie

- dodaje Michał Missan. 
 

Szczepienie przeciwko COVID-19 jest dobrowolne i nieodpłatne.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Kryspin
  Wtorek, 12.01

  Słusznie że samorząd zabrał się za organizację szczepień, bo min. Dworczykowi słabo to wychodzi. W tym tempie zaszczepimy się do 2027 roku. Dzisiaj 90 dawek szczepionek w Wa-wie zmarnowało się, bo kurier przywiózł paczkę ze szczepionkami na recepcję szpitala i tam sobie zapomniana leżała. Pusty śmiech mnie ogarnia, gdy widzę konwoje szczepionek z lotniska pilotowane przez dwa radiowozy na sygnałach na potrzeby propagandy TVPInfo, a potem dają to już po cichu do rozwiezienia po prostu kurierom.

 2. 2
  +8
  ~ ki
  Wtorek, 12.01

  Dlaczego niektórzy lekarze rodzinni z Elbląga (spółki) nie zgłosili swoich przychodni do podjęcia szczepień na COVID – 19 ? (posiadają gabinety zabiegowe, a nie chcą szczepić pacjentów).

 3. 3
  +3
  ~ obserwator
  Wtorek, 12.01

  tak dużo tych punktów.ciekawe czy wszędzie będą chętni?

 4. 4
  +6
  ~ li
  Wtorek, 12.01

  Niektórzy seniorzy mają tylko telefony stacjonarne !

 5. 5
  --4
  ~ As
  Wtorek, 12.01

  Mam nadzieje ze ta szczepionka będąca w IV fazie klinicznej testow nie spowoduje długotrwałych problemów zdrowotnych. Każdy musi rozważyć co mu się opłaca. Jezeli ma się przeciwciała to lepiej się nie szczepic. Oby się nie skończyło tak jak ze szczepionka GSK na swinska grypę Pandemrix z 2009 roku.

 6. 6
  --8
  ~ Wera
  Wtorek, 12.01

  dlaczego pon Owsiak nie przekazał darów dla Elbląga w tym roku .Gdzie są pieniążki z tego co uzbieraly dzieci.a ponoć już chce zbierać następne . Tak ostatnio Pan Miludz się wypowiadał .A jak przekazał dary to komu??? listę proszę podać

 7. 7
  +1
  ~ Wera
  Wtorek, 12.01

  WSZYSTKO poszło i idzie na olsztyn ,tego nie widzicie.

 8. 8
  +7
  ~ widz
  Wtorek, 12.01

  zadzwonimy do pana.a ja nie mam telefonu.to nic i tak zadzwonimy.

 9. 9
  --2
  ~ MIESZKANIEC
  Wtorek, 12.01

  KRYSPIN nie masz zielonego pojęcia o przewozie tego typu szczepionek , szczepionki są zabezpieczone przez policyjny konwój ,żeby mafia nie dokonała skoku na ten cenny środek zapobiegawczy tej nie obliczalnej chorobie , która kończy się śmiercią

 10. 10
  +1
  ~ Czas najwyższy .
  Wtorek, 12.01

  Co do szkół to najlepiej by było żeby w końcu zaczęły uczyć .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.