Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Do Szpitala Miejskiego trafiło 450 szczepionek. "2/3 naszych pracowników chce się zaszczepić"

12.01.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do Szpitala Miejskiego trafiło 450 szczepionek. "2/3 naszych pracowników chce się zaszczepić"
Fot. Adrian Sajko

Wczoraj, 11 stycznia, do Szpitala Miejskiego trafiły kolejne dawki szczepionek. Muszą one zostać wykorzystane do piątku. - Szczepionki mają swój termin ważności. Musimy je wykorzystać do godzin popołudniowych w piątek. Szczepienia będą się odbywać codziennie, do godz. 18.00 - wyjaśnia Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II w Elblagu..


To już trzecha partia szczepionek, jaka trafiła do elbląskiego szpitala. Za pierwszym razem było to 75 dawek. Za drugim - 300. Teraz przyszło ich 450. - Będą one dostarczane do nas raz w tygodniu. W czwartek składamy zapotrzebowanie, a w poniedziałek je otrzymujemy - opowiada Małgorzata Adamowicz.


Do 14 stycznia br. Szpital Miejski przyjmuje zgłoszenia do pierwszego etapu szczepień, który obejmuje sektor ochrony zdrowia (zawody medyczne i niemedyczne).

Na dzień dzisiejszy na ok. 900 pracowników mamy 600 zgłoszeń, czyli 2/3 naszych pracowników chce się zaszczepić

- dodała Małgorzata Adamowicz.


Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności zaszczepione mają zostać osoby pracujące w szpitalu i przychodni (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy administracji). Następnie pracownicy sanepidu, aptek, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, osoby zatrudnione na uczelniach medycznych i studenci kierunków medycznych. Następni w kolejce do szczepień będą seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Dopiero potem rozpocznie się akcja szczepienia populacyjnego Polaków.

 

Firmy, które z nami współpracują i chcą się zaszczepić zgłaszają się do nas cały czas. Zgłaszają się właściciele firm, pracownicy. Będzie ich drugie tyle. Oczywiście jeśli ktoś się zgłosi do nas później to również zostanie zaszczepiony

- stwierdziła Małgorzata Adamowicz.
 

Czy któraś z zaszczepionych osób skarżyła się na jakieś dolegliwości?

Mieliśmy dwa zgłozenia o zaczerwienieniu się miejsca, gdzie była podana szczepionka. Nie miały one jednak wpływu na zdrowie pacjenta. Rozmawiałam dziś z lekarzem, który został wcześniej zaszczepiony. Mówił, że miał bóle głowy, ale nie potrzebował żadnej interwencji medycznej. Ciężko powiedzieć, czy w ogóle miało to cokolwiek wspólnego ze szczepionką. Ból głowy sam przeszedł 

- zaznaczyła Małgorzata Adamowicz.


Jak tłumaczy rzeczniczka prasowa elbląskiego szpitala pełną odporność uzyska się po przyjęciu dwóch dawek w odstępie 21 dni. - Wstępnie liczyliśmy, że szczepienia grupy zero potrwają do 12 lutego. Może się to przesunąć o tydzień - dodała Małgorzata Adamowicz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Do Szpitala Miejskiego trafiło 450 szczepionek. "2/3 naszych pracowników chce się zaszczepić" ( zdjęć 19 )
Dodano: 2021-01-12 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ pytam
  Wtorek, 12.01

  Jeśli się zaszczepię 1 Czy mogę przestać nosić maskę ? Nie 2 Czy mogę ponownie otworzyć restaurację i normalnie pracować ? Nie 3 Czy będę odporny na covid? Może, ale nie wiemy dokładnie 4 Przynajmniej już nie będę zaraźliwy dla innych? To zależy ,nikt nie wie. 5 Jeśli zostanę zaszczepiony ,czy mogę powstrzymać dystans społeczny? Nie 6 Jeśli zaszczepię siebie i mojego dziadka, czy możemy się przytulać? Nie 7 Czy kina ,teatry i stadiony zostaną ponownie otwarte dzięki szczepionkom? Nie 8 Jaka jest prawdziwa korzyść z szczepienia? Wirus cię nie zabije 9 Jesteś pewny że mnie nie zabije Nie 10 Jeśli statystycznie rzecz biorąc, wirus i tak by mnie nie zabił .Dlaczego miał bym się zaszczepić? Aby chronić innych 11 Więc jeśli się zaszczepię, inni są na 100% pewni że ich nie zarażam Nie

 2. 2
  +4
  ~ mis
  Wtorek, 12.01

  najciekawsze ze teraz tylko szczepionki na covit inne choroby zniknely i wszyscy zdrowi gdzie szczepionki na grype i inne choroby jedna wielka sciema bo rzadzacym tak wygodnie i wszystko zwali sie na covit-19 zeby ta szczepionka dzialala trzeba sie bedzie szczepic co rok tak podaja zagraniczne fachowe pisma u nas oczywiscie cisza

 3. 3
  0
  ~ As
  Wtorek, 12.01

  Mam nadzieje ze ta szczepionka będąca w IV fazie klinicznej testow nie spowoduje długotrwałych problemów zdrowotnych. Każdy musi rozważyć co mu się opłaca. Oby się nie skończyło tak jak ze szczepionka GSK na swinska grypę Pandemrix z 2009 roku.

 4. 4
  +3
  ~ chętna?
  Wtorek, 12.01

  NIE TYLE CHCĘ CO MUSZĘ.

 5. 5
  --1
  ~ widz
  Wtorek, 12.01

  chętna,to jeszcze powiedz dlaczego musisz?są tacy co tobie nie uwierzą.

 6. 6
  +2
  ~ chętna? do widz
  Wtorek, 12.01

  BO PRACUJĘ W SŁUŻBIE ZDROWIA.

 7. 7
  0
  ~ Alojzy
  Środa, 13.01

  2/3 pracowników chce się zaszczepić. Ha ha dobre sobie. Spróbował by ktoś nie "chcieć".

 8. 8
  +2
  ~ policyjant
  Środa, 13.01

  szczepienia nie są obowiązkowe,więc praca w służbie zdrowia nie jest żdnym argumentem.chyba ,że dostałaś ultimatum.

 9. 9
  0
  ~ Zuza
  Środa, 27.01

  A nam w dniu 20 stycznia powiedziano, że szczepionek jeszcze nie ma i babcię 80+ nie zarejstrowano Tydzień później zarejestrowano na koniec marca. I kto tu mówi o priorytecie dla 80+

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0699260234833