Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)

10.11.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)
Fot. Kadr z filmu
Trwają prace nad budżetem miasta na przyszły rok. O tym, na jakim są etapie oraz jak Polski Ład wpłynął na jego tworzenie opowiedział nam Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Włodarz Elbląga mówił także o zakończonej budowie kolejnej ścieżki rowerowej, wsparciu policji przez elbląski samorząd oraz o elbląskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
 
Jak zaznaczył Prezydent Elbląga nasze miasto na Polskim Ładzie straci ponad 43 mln. - Dla samorządu to potężna kwota i potężny problem dla mieszkańców, bo nie zrealizujemy wielu zadań, których oczekują elblążanie – mówił.
 
Z ponad półrocznym wyprzedzeniem zakończyła się budowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Kościuszki, a także na odcinkach Górnośląskiej i Agrykola. - Zakończyliśmy dużą inwestycję, która na pewno zostanie przyjęta przez rowerzystów z dużym zadowoleniem. W sumie powstało 2,5 km nowej ścieżki rowerowej – podkreślił Witold Wróblewski.
 
Elbląski samorząd po raz kolejny wsparł policję. Tym razem w postaci nowego samochodu hybrydowego (toyota corollla) oraz alkomatu. - W corocznym budżecie zawsze staramy się wspierać również nasze służby mundurowe. Miasto dołożyło z budżetu 50 tys. zł do nowego radiowozu. Natomiast ponad 17 tys. zł kosztował nowy  alkomat. Urządzenie będzie służyć do czynności procesowych, ponieważ wydruki z niego mogą być przedstawiane w sądzie jako dowód – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Elbląskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już dziś. 10 listopada, o godz. 18.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej mieszkańcy odbędzie się koncert „Elbląg dla Niepodległej”. Natomiast 11 listopada, o godz. 11.00 rozpocznie się Mszą Świętą za Ojczyznę w Katedrze św. Mikołaja. Ok. godz. 12.15 uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik Twórców Niepodległości, a o godz. 13.30 po raz siódmy wystartuje Bieg Niepodległości. O tej samej porze (godz. 13.30), na placu katedralnym odbędzie się festyn dla mieszkańców.
 
- Chcę zaprosić wszystkich mieszkańców na te obchody. Sportowo, kulturalnie, duchowo, można w tym święcie uczestniczyć. To jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka – mówił Witold Wróblewski.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Volo
  Środa, 10.11

  Przecież tu nic się nie dzieje.

 2. 2
  +9
  ~ Colo
  Środa, 10.11

  Nie zrealizujecie wielu zadań...a co wy realizujecie? Skąd wiecie czego oczekują mieszkańcy, skoro ich już nie przyjmujecie w UM ?

 3. 3
  +11
  ~ muskuły
  Środa, 10.11

  Jak on pięknie mówi. To wielkie sukcesy 130 tysięcznego miasta. Czy te widzące oczy mogą kłamać? Chyba nie, ale naśladując idola "chcę wierzyć, że nie". Podkreślam "chcę". Brak na wszystko, ale na fanaberie milfetki to setki tysięcy daje od ręki. Drogi ten interes jest.

 4. 4
  +8
  ~ było wiadome
  Środa, 10.11

  Elbląg traci 43 mln ,jak dzieli olsztyn to resztki dostaniemy.Małe pipidówki na mazurach do stają wiecej.O czym tu mowa . chyba o tym że kiwają nas Elblążan cay czas. Ciekawe ile dostanie olsztyn ?????pół miliarda czy prawie.

 5. 5
  +9
  ~ Polka
  Czwartek, 11.11

  Zalosne!. Wszystkie dzialki i nieruchomosci sprzedaje. Co z uzyskana kasa? Przezarta?

 6. 6
  --3
  ~ Józek
  Czwartek, 11.11

  Co za przyjemna uśmiechnięta buźka,widać że to bardzo dobry i miły,przesympatyczny człowiek,który robi wszystko,abyśmy my,elblążanie,byli szczęśliwi.Tak trzymać Panie prezydęcie,kochamy Pana,wszyscy bez wyjątku.Za dwa lata ma Pan mój głos.

 7. 7
  +4
  ~ Hipokryt !
  Czwartek, 11.11

  czy chociaż raz podejmie temat nędzy rankingów- najbiedniejsze miasto, końcówka w inwestycjach. I najważniejsze to radiowóz dla policji. To chyba gmina wiejska

 8. 8
  +4
  ~ żal patrzeć
  Czwartek, 11.11

  Z okazji Święta Niepodległości powiem szczerze - żal mi faceta. On ma same kłopoty i gna ciągle pod górę. Jest lepszy w propagandzie od Morawieckiego. Ukradli mu 43 mln, ale to tylko 24 mln. Zamiast zarządzać licho administuje, zamiast pracować ciągle siedzi w mediach. Powie kilka słów i ledwo dyszy. Może jakieś sanatorium? Ratujmy chłopa i miasto.

 9. 9
  +1
  ~ Lenie
  Czwartek, 11.11

  Otwórzcie wreszcie ten U M ratusz dla petentów. Dziwne sklepy czynne,przychodnie i inne urzedy A wy się obijacie. Jeśli tak to połowę pensji na wypłatę.

 10. 10
  +1
  ~ Masakra
  Czwartek, 11.11

  Proszę spojrzeć na Pana ala prezydenta. Chyba potrzebuje sam pomocy, a on sam wie z czym się zmaga. Brak słów. Potrzeba jest nowego rządzenia i współpracy z innymi organizacjiami. A obecnie to jest porażka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3782048225403