Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)

05.05.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)
Fot. Kadr z filmu
Od kilkudziesięciu lat w baraku przy ul. Mielczarskiego mieści się Przedszkole nr 18. Stan techniczny obiektu był bardzo zły. Dziś, 5 maja, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przekazał plac wykonawcy, który wyburzy istniejący barak i postawi obiekt z prawdziwego zdarzenia. Koszt tej inwestycji to 9 mln 690 tys. zł, z czego z prawie 5,9 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1,8 mln zł z rządowego programu Maluch.
 
Samorząd elbląski zainwestował ponad 26 mln zł w infrastrukturę tramwajową. Zakupiono m.in. pięć nowych tramwajów. Oprócz zakupu taboru realizowana jest budowa hali na terenie zajezdni oraz węzła przesiadkowego w obrębie Placu Dworcowego. Zadania realizowane są w ramach Projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”.
 
Tradycyjnie przyznane zostały nagrody kulturalne i sportowe. - Od lat wspieramy środowisko kulturalne i artystyczne w mieście. Doceniamy tych wszystkich, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju elbląskiej kultury. Czynimy to w wymiarze finansowym, materialnym, czy organizacyjnym. Jednym z najważniejszych narzędzi bezpośredniego wsparcia naszych artystów są przyznawane stypendia i Elbląskie Nagrody Kulturalne. Ich celem jest promocja dorobku artystów i zwiększenie obecności kultury w życiu codziennym miasta – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
 
Elbląskie Nagrody Kulturalne składają się z kilku programów: Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg, adresowane do najzdolniejszej młodzieży, Stypendia Kulturalne przyznawane artystom, którzy swoją działalnością zmieniają na lepsze nasze miasto oraz promują Elbląg w kraju i na arenie międzynarodowej oraz Nagrody - Wydarzenie Roku, Kreator Kultury i Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga.
 
Komisja stypendialna wyłoniła 29 laureatów stypendium artystycznego, 13 laureatów stypendium kulturalnego. Nagrodę Artystyczną Prezydenta Elbląga otrzymała Pani Marta Hajdukiewicz. Nagrodę „Wydarzenie Roku” przyznano Stowarzyszeniu Kulturalnemu CO JEST? za organizację Elbląskiego Święta Muzyki 2020, a tytuł „Kreator Kultury” zdobyli Pani Karolina Kardas i Pan Janusz Kozak.
 
W ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 zrealizowany został remont Muszli Koncertowej w Bażantarni. To ogólnomiejskie zadanie zostało oszacowane na prawie 600 tys. zł. Po roztrzygnięciu przetargu okazało się, że remont uda się przeprowadzić za ponad 400 tys. zł.
 
4 maja samorząd uruchomił telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Pomocy młodym elblążanom udzielać będą specjaliści z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pomoc udzielana jest we wtorki i czwartki w godz. 10.00-16.00 oraz w soboty w godz. 12.00 – 18.00. Numer telefonu zaufania 574694774.

Więcej w rozmowie z nami opowiedział Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Glos za
  Środa, 05.05

  P. Prezydencie moja rodzina i znajomi są za budowa wschodniej. A takich będzie więcej. MIASTO Elbląg musi się rozwijać, rozbudowywać. A protesty to garstka tych co im nic nie pasuje.

 2. 2
  +1
  ~ Przyklad
  Środa, 05.05

  Pojawiły się glupawe napisy na budynkach o chodnikach. I jakoś policja nic nie wie czyje to dzieło. Obrońcy bazantarni a syf tuż pod ich domami.

 3. 3
  +2
  ~ Johnny Flacha
  Środa, 05.05

  To kartonowe przedszkole to była prowizorka z PRL, która była postawiona tymczasowo. A jak wiadomo , w Polsce prowizorki stoją długo, ta stała lat 60 ,czas więc na nowe przedszkole,ale....co z pomysłem adaptacji szkoły na pół przedszkole i szkole klas 1-3 na Lotniczej ? Budynek stoi i niszczeje nieogrzewany od lat kilku.

 4. 4
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 05.05

  A o tematach nurtujących elblążan nic....

 5. 5
  --2
  ~ Elblazanin
  Środa, 05.05

  Dlaczego nowe tramwaje nie posiadają klimatyzacji?

 6. 6
  +1
  ~ bezpodpisu
  Środa, 05.05

  ~ Elblazanin polecam obejrzeć choćby to https://www.tram-silesia.pl/www/index.php/43883/nowy-moderus-zadebiutowal-na-linii-nr-38/ nasze to niestety bieda version....

 7. 7
  +2
  ~ narcyz
  Czwartek, 06.05

  Polityczny bełkot. Codzienność miejska urasta do rangi wybitnego sukcesu. Człowiek mały , narcyz, co miesiąc powtarza, że wstał, umył się , zjadł, odkaził się, położył , spał. Wschodnia długo nie będzie wykonana - brak planów. W ogłoszeniu że budowa ruszy , UM zaznaczył, że dokumentację opracuje wygrywający "przetarg". Ta zadyma ma tylko usprawiedliwić przyznanie kasy z "nowego Planu Marschala" i nie chodzi o drogę tylko o kasę. Te kilka milionów od Gustlika nie starczy na rondo "pana szuchewycza" bo pewnie taką nazwę nadadzą mu "radni". Chcąc dostać solidną kasę trzeba pokazać dokumentację i złożyć wniosek o finansowanie prawdziwej obwodnicy miasta a nie ścieżki dojazdowej dla kumpli.

 8. 8
  +1
  ~ obserwator
  Czwartek, 06.05

  do ~ Glos za~podaj konkret ,w jaki sposób budowa tej ulicy przyczyni się do rozwoju miasta?

 9. 9
  --1
  ~ zenon
  Czwartek, 06.05

  skoro mowa o baraku ,to przy okazji proszę rozważyć mozliwość likwidacji istniejących 4 baraków na skrzydlatej .dobrze napisany projekt i mozna skorzystać z funduszy unijnych , a jak nie to poseł PiS , pan Leonard Krasulski pomoże . Stopniowa likwidacja pierw budowa jednego nowego / z osobnym wejsciem od zewnątrz do kazdego mieszkania / ,a potem przeprowadzka do niego z likwidowanego i tak po kolei . Istniejace baraki w dobie rozwoju Zatorza niemilosiernie szpecą tą dzielnicę ,nie mniej niż dzialka /pole wlaśściciela cukierni Marysieńka w samym centrum Elbląga na Placu Konstytucji .

 10. 10
  --2
  ~ Stoicki Obserwator
  Czwartek, 06.05

  ~Przyklad Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiało się pełno bzdurnych napisów i znaków czerwonych błyskawic. Wtedy też policja "nie wiedziala" czyje to, więc skąd teraz twoje oburzenie na "bzdurne napisy" i że brak reakcji policji? Co takiego się zmieniło w stosunku do "bzdurnych napisów"?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92063903808594