Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zobacz, co działo się podczas czwartkowej sesji RM (materiał filmowy)

02.07.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co działo się podczas czwartkowej sesji RM (materiał filmowy)
Fot. Kadr z filmu

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli raport o stanie Miasta. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski otrzymał od radnych wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2020 r. Co jeszcze działo się na sesji?

 

Radni zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci. Od 1 września br. obowiązywać będą nowe stawki - ceny za odpady segregowane:  21 zł miesięcznie od osoby, w przypadku pierwszych 4 mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (dotychczas 17,4 zł), 13,20 zł miesięcznie od osoby, w przypadku od 5 do 10 mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość (dotychczas 10,90 zł), 1,30 zł miesięcznie od osoby w przypadku 11 i następnych mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (dotychczas 1,10 zł). Natomiast  ceny za odpady niesegregowane: 42 zł miesięcznie od osoby, w przypadku pierwszych 4 mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (dotychczas 34,80 zł), 26,40 zł miesięcznie od osoby, w przypadku od 5 do 10 mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość (dotychczas 21,80 zł), 2,60 zł miesięcznie od każdego mieszkańca w przypadku 11 i następnych mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (2,20 zł).

Jednogłośnie została podjęta uchwała w sprawie określenia zasad programu stypendialnego dla przyszłych lekarzy. Studenci, aby otrzymać stypendium w wysokości 2 tys. zł brutto miesięcznie muszą m.in. mieć średnią ocen nie mniejszą niż 3,5 oraz zaliczenie w terminie  odpowiednio IV i V roku studiów i wpisania na kolejny rok akademicki. Nie mogą natomiast powtarzać roku, na który złożyli wniosek o przyznanie stypendium oraz korzystać z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego. Stypendium może być przyznane studentom V i VI roku studiów kształcącym się na kierunku lekarskim, którzy po ukończeniu studiów i stażu lekarskiego podejmą zatrudnienie w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła lub w Wojewódzkim Szpital Zespolonym, w celu odbycia szkolenia rezydenckiego, na okres nie krótszy niż 4,5 roku, w ciągu 3 miesięcy od ukończenia stażu lekarskiego.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ WidziałemSesje
  Piątek, 02.07

  Aby była jasność w temacie to radni PiS zagłosowali przeciwko podwyżce opłat za śmieci. Za podwyżką zagłosowali radni PO, KO, SLD i KWW Witolda Wróblewskiego.

 2. 2
  +5
  ~ siedziało? 26
  Piątek, 02.07

  Ani mu nie ufam, ani go nie chcę oglądać. Dziwne duże, narcystyczne, dziecko.

 3. 3
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Sobota, 03.07

  a co z tymi co mają nieruchomość, a nie maja śmietników i nie płaca za wywóz śmieci? Jaki ma pomysł na nich UM i złotouści radni?

 4. 4
  +2
  ~ na Berdyczów
  Sobota, 03.07

  W ślad za informacją (dwukrotnie powtórzoną) , gdzie z nazwiska wymieniono dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, że zatrudnił go pan w podległej panu szkole gdzie brał pieniądze nie świadcząc pracy, pytam: 1. czy to prawda w sytuacji gdy brakuje pracy dla młodych a ten pana kolega ma pensję kilkanaście tysięcy zł miesięcznie? 2. ilu takich śpiochów, gdzie i dlaczego pan zatrudnia w ten sposób, okradając miasto i mieszkańców? 3. co ma do powiedzenia szef ZNP, niejaki popierający pana Gerhard Przybylski stojący na straży przyzwoitości w oświacie? Gerhard odpowiedz co o tym wiesz? Szkoły, podobno okradane przez rząd stały się przechowalnią dla cwaniaków, kumpli, członków partyjnych, ludzi nieprzyzwoicie pazernych? Jest blokada komentowania, ale..... Pytam do skutku.

 5. 5
  +1
  ~ skandal
  Poniedziałek, 05.07

  jak ten Wróblewski śmiał znów dać 200 tysięcy zł dla upadłej olimpii???? i jak ten prezes ksiądz śmie wyciągać kasę z naszych podatków????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0564000606537