Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

"Każdego dnia miałyśmy więcej zapału". Kamila, Mirella i Martyna mówią o przygotowaniach do XI Gali Osobowość Regionu

16.04.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Każdego dnia miałyśmy więcej zapału". Kamila, Mirella i Martyna mówią o przygotowaniach do XI Gali Osobowość Regionu
Fot. KJ

- Praca za kulisami teatru była dla nas całkiem nowym doświadczeniem. Miałam wrażenie, że każdego dnia miałyśmy coraz zapału - mówi Kamila Pater. Uczennica II LO w Elblągu, wspólnie z koleżankami: Mirellą Kłosińską i Martyną Kaciełowicz pracowały nad przygotowaniem strony technicznej XI Gali Osobowość Regionu. 

 

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 13 kwietnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, młodzież przyznała tytuł Osobowość Regionu Juliuszowi Markowi. Kilkudziesięciu młodych ludzi, pod okiem pomysłodawczyni i dobrego ducha całego przedsięwzięcia Anny Daczkowskiej, przez kilka miasięcy pracowało na to, aby wydarzenie na długo zapadło w pamięć uczestników. Większość z nich mogliśmy zobaczyć na scenie, pozostali zza kulis dbali o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Mirella, Kamila i Martyna opowiadają o tym, jak od kuchni wyglądały przygotowania do tego ważnego dnia i dlaczego zaangażowały się w to przedsięwzięcie. 

 

Wspólnie z Kamilą zajmowałyśmy się stroną techniczną wydarzenia i odpowiadałyśmy za to, aby cała gala przebiegła pomyślnie. Musiałyśmy zrekonstruować scenariusz techniczny, zadbać o kompatybilność harmonogramów i innych scenariuszy, a także nadzorować prace techniczne. To oznacza obecność na każdej próbie i współpracę z ekipą techniczną. Trudności? Na szczęście współpraca z panią Anią była na tyle klarowna, że problemów praktycznie nie było. Tam, gdzie się przydarzały, wszystko szybko się wyjaśniało

- mówi Mirella Kłosińska, podczas przygotowań do gali pełniła funkcję inspicjentki. 

 

- Nasza codzienność wygląda inaczej - mówi Kamila Pater, druga inspicjentka. - Do tej pory nie miałyśmy okazji pracować za kulisami teatru. Dla nas to było całkiem nowe doświadczenie, bardzo pozytywne doświadczenie. Do tego dochodzi jeszcze praca w grupie. Myślę, że to wszystko, czego tutaj się nauczyłyśmy, co poznałyśmy, zostanie z nami na długo.

 

Moim zadaniem było witanie i żegnanie gości. To może nie jest jakaś duże zadanie, ale dobrze czuć się częścią większej całości. Dla mnie to było wyróżnienie i okazja, aby poznać takie wydarzenia od strony technicznej

- dodaje Martyna Kaciełowicz, asystentka.

 

Konkurs Osobowość Regionu organizowany jest od ponad dziesięciu lat. Jego celem jest docenienie pasji i dokonań ludzi wyjątkowych. To uczniowie ostatecznie wybierają osoby, które ich zdaniem mogą być wzorem do naśladowania i przedstawili je za pomocą prezentacji. Tym razem zaszczytny tytuł Osobowości Regionu przyznano Juliuszowi Markowi, założycielowi Telewizji Elbląskiej, popularyzatorowi historii Elbląga. Nasze rozmówczynie przyznają, że praca nad przygotowaniami do Gali to nie tylko nowe doświadczenie.

 

Laureaci konkursu to osoby, które mogą być wzorami dla młodych osób. Dzięki tej Gali mamy okazję przybliżyć ich dokonania, zwrócić uwagę na elblążan, o których do tej pory młodzież nie wiedziała nic, albo wiedziała bardzo mało

- przekonuje Martyna. 

 

Pan Juliusz Marek i pozostali laureaci nie zostali wybrani przypadkowo. To postaci, które dużo zrobiły, mają ciekawą biografię, ważne dla naszego miasta. Dzięki Osobowości Regionu poznajemy nie tylko ciekawych elblążan, ale i kawałek historii Elbląga

- podkreśla Mirella. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0339848995209