Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

„Było ciężko, ale zdecydowanie było warto”. Mateusz Zabiegała i Konrad Koperczak o XI Gali Osobowości Regionu

14.04.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Było ciężko, ale zdecydowanie było warto”. Mateusz Zabiegała i Konrad Koperczak o XI Gali Osobowości Regionu

W organizację wczorajszej (13.04.) XI Gali Osobowości Regionu, po raz pierwszy, zaangażowało się kilkunastu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. W rolę prowadzących wcielili się Mateusz Zabiegała i Konrad Koperczak. Jak licealiści oceniają tę inicjatywę?


Dlaczego  Mateusz Zabiegała i  Konrad Koperczak wzięli udział w przygotowaniach do XI Gali Osobowości Regionu? - Propozycję dostałem od pani nauczycielki z II LO, która dała mi telefon do pani Anny Daczkowskiej, autorki tego projektu  – opowiadał  Mateusz Zabiegała. - Od tego czasu byliśmy już w stałym kontakcie.

 

Zdecydowanie byłem ciekawy, jak to wszystko się potoczy. Dodatkowo chęć spróbowania czegoś nowego i sprawdzenia swoich sił na deskach profesjonalnego teatru. Jestem otwarty na ludzi i nie stresuję się przed publicznymi wystąpieniami. Polubiłem bycie prowadzącym i na pewno chciałbym nim zostać podczas kolejnej Gali Osobowości Regionu

– stwierdził Mateusz Zabiegała..


-  Początkowo miałem pomagać jako informatyk – przyznał Konrad Koperczak. -  Zostałem prowadzącym. Od dziecka marzyłem o tym, żeby zostać aktorem. Kiedy pani Anna Daczkowska powiedziała, że widzi mnie w roli prowadzącego od razu się zgodziłem i bardzo się z tego cieszę.


Przygotowania do Gali trwały ponad pół roku. - Był to bardzo intensywny czas, który wymagał  dużego zaangażowania zarówno ze strony pani Ani Daczkowskiej, jak i naszej – zaznaczył Mateusz Zabiegała. - Spotykaliśmy się raz w tygodniu. Przez pandemię były to spotkania online. Było ciężko, ale zdecydowanie było warto.


Licealiści  podkreślali, że pomysł zorganizowania Gali to bardzo cenna inicjatywa.

Idei Gali jest bardzo wiele. Po pierwsze docenienie osób, które dla naszej społeczności robią najwięcej i budują ją tak, by nam żyło się w niej lepiej. Po drugie – danie możliwości młodym osobom na wykazanie się,  spróbowanie czegoś nowego. Po trzecie – pozwolenie na zdobycie rozgłosu osobom, które już gdzieś zaistniały, ale nadal się rozwijają i mogą się promować na scenie teatru

– wymieniał   Mateusz Zabiegała.

 

Projekt Osobowość Regionu jest bardzo potrzebny. Przede wszystkim jest to ważne wydarzenie, a w Elblągu nie ma ich za dużo. Dobrze jest pokazać osoby, które mają wpływ na to, jak wygląda Elbląg, jak się rozwija. Bardzo fajne jest też to, że są występy osób, które już gdzieś zaistniały jak np. w tym roku Nikoli Fiedor. Byliśmy zachwyceni Jej występem

– dodał  Konrad Koperczak.


Bohaterem XI Gali Osobowości Regionu został Juliusz Marek. - Pan Juliusz jest bardzo intrygującą osobą, która motywuje do działania i życiowych przemyśleń. To zdecydowanie osoba ambitna, z której powinniśmy czerpać przykład, by żyło nam się lepiej. To jest ten typ człowieka, który zalicza się do tej skromnej grupy osób, którym naprawdę zależy na tym, żeby tworzyć naszą społeczność. To elokwentny człowiek z klasą  – mówił Mateusz Zabiegała.

 

To człowiek na poziomie. Bardzo miło się go słuchało. To, co mówił było bardzo ciekawe. Poza tym to bardzo miły człowiek. Moim zdaniem zasłużenie wygrał. Jest wzorem do naśladowania

– podkreślił Konrad Koperczak.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1992220878601