Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

"Pokazujemy tych, którzy robią coś dla innych". To oni współtworzą X Galę Osobowości Regionu

15.03.2018, 11:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
"Pokazujemy tych, którzy robią coś dla innych". To oni współtworzą X Galę Osobowości Regionu
Fot. Ryszard Biel

28 marca, w Teatrze im. A. Sewruka rozbłysną światła i rozpocznie się dziesiąta edycja Gali Osobowości Regionu. Na deskach Dużej Sceny staną laureaci wszystkich dziesięciu edycji. W przygotowaniach do uroczystości pomagają również ci, którzy styczność z Galą mają nie po raz pierwszy: Agata Dobies i Kamil Topolski, uczniowie I LO, którzy poprowadzą X Galę.


Program został zapoczątkowany w 2004 roku. Do 2013 roku pod okiem Anny Daczkowskiej prowadzony był w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu. Tytuł „Osobowości Regionu” przypada osobie, która swoimi czynami pokazuje, jak można wpłynąć pozytywnie na drugiego człowieka oraz na całe społeczeństwo. Z roku na rok projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a chętnych do współtworzenia uroczystości nie brakuje.


Już drugi raz z rzędu będę współprowadzącym Galę. Znam panią Daczkowską z czasów, kiedy chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 14. Miałem być na początku dziennikarzem. Nauczycielka zaproponowała mi „stanowisko” prowadzącego. Podoba mi się to, bo mam wpływ na przebieg całej Gali. Podczas występów w ogóle się nie stresuję. Robię po prostu to, co do mnie należy

- mówi Kamil Topolski, uczeń I LO.


Gala dla młodzieży z I LO jest możliwością pokazania się z jak najlepszej strony. - Najbardziej nie mogę doczekać się rozpoczęcia Gali. Jest to ważne przedsięwzięcie. Dla mnie Gala jest czymś inspirującym. Pokazujemy tych, którzy robią coś dla ludzi. Są to często osoby, o których nie mówi się w Elblągu, a wykonują często ciężką pracę dla społeczeństwa i mają na nie duży wpływ. Chcemy uhonorować tę osobę i pokazać, że jest dla nas ważna – dodaje Kamil Topolski.


Myślę, że Gala jest świetną inicjatywą, bo można docenić człowieka. To jedyna działalność w Elblągu, która pokazuje ludzi, którzy odznaczyli się w szczególny sposób w naszym regionie. Najbardziej nie mogę doczekać się wręczenia statuetek. Uhonorowanie całej działalności to kluczowy moment

- mówi z zachwytem Agata Dobies, współprowadząca X Galę Osobowości Regionu.


Gala Osobowości Regionu to nie tylko koncert dla laureata stworzony przez uczniów, ale także próba stworzenia pewnego profilu i świadomości społecznej.
 

Projekt "Osobowość Regionu" pomaga młodemu człowiekowi  nie tylko dokonywać wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, ale również  w przyszłości aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w miejscu zamieszkania. Uświadamia również, jak ważne jest życie na rzecz innych
 
- opowiada Anna Daczkowska, pomysłodawczyni Gali.
 

W tym roku zdobywcą tytułu „Osobowości Regionu” zostanie Roman Korzeniowski. – Pan Roman Korzeniowski to wieloletni dyrektor zakładu Grupy Żywiec S.A. Browar w Elblągu. Nasz laureat zostanie doceniony za wkład w wiele inicjatyw kulturalnych i sportowych na rzecz miasta i społeczeństwa – podsumowują prowadzący Galę Agata Dobies i Kamil Topolski.


Galę współprowadzi również Paulina Trochowska - absolwentka Zespołu Szkół Ogólnoształcących, a obecnie studentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Gala Osobowości Roku odbędzie się 28 marca o godz. 12.00, na Dużej Scenie w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wydarzeniem!

 

Justyna Grzesiowska

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.7511100769043