Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Młodzi elblążanie zadecydowali - Osobowością Regionu został Juliusz Marek

30.11.2019, 19:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi elblążanie zadecydowali - Osobowością Regionu został Juliusz Marek
Fot. Adrian Popielarczyk, I LO

Po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego głosowali nad tym, kto ich zdaniem zasługuje na tytuł Osobowości Regionu. Największą ilość głosów zdobył Juliusz Marek, założyciel Telewizji Elbląskiej (obecnie Truso TV).
 

To już 11. edycja projektu Osobość Regionu stworzonego przez Annę Daczkowską. - Spośród kilkunastu kandydatur wybrane zostały trzy osoby, o których uczniowie przygotowali prezentacje – mówiła Anna Daczkowska.


Wczoraj 29 listopada, w auli I LO odbyły się prezentacje nominowanych do tytułu Osobowość Regionu, a byli nimi Marlena Szwemińska, Michał Talarek i Juliusz Marek. - Pani Marlena to działaczka i mieszkanka Oleśna pracująca w Elblągu jako specjalista pedagogiki specjalnej – mówiła Anna Daczkowska.


- Zasłużyła się przede wszystkim działalnością na rzecz wiejskiej społeczności i rozwijania kultury na wsi. Poznając jej osobę muszę przyznać, że mi zaimponowała. Jest świetną organizatorką. Na wsi, na której nie było prawie żadnej infrastruktury związanej z kulturą całkowicie od nowa postawiła teatr, muzeum. Od podstaw zbudowała wszystko, co było potrzebne do krzewienia kultury w Oleśnie -  dodał Igor Cichorz, uczeń klasy I.


- Pan  Michał Tatarek pomaga obcym ludziom nie oczekując niczego w zamian.  Nie chwali się tym, jest bardzo skromną osobą. Przez wiele lat był zaangażowany w działania przeciw  przemocy w rodzinie i uzależnieniom alkoholowym, narkotykowym. Był odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi za działania na rzecz walki z alkoholizmem.  Mimo trudności, które go spotykały chciał pomagać innym, chociaż nie miał z tego korzyści. Wystarczyła mu satysfakcja. Stawia drugą osobę ponad sobą.  Bardzo zainspirowała mnie jego osoba – mówiła Katarzyna Aleksandrowicz, uczennica II klasy.


W 2013 roku Juliusz Marek został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego za pracę na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce.

 

Pana Juliusz Marka pozwałem na podstawie rozmów z ludźmi, którzy z nim pracowali. Już wtedy wiedziałem, że robię prezentację nie o osobie, która coś osiągnęła, tylko o niesamowitej osobie, o której nikt nie mógł powiedzieć złego słowa

 

– zaznaczył Adam Gronek, uczeń klasy II.


Po prezentacjach przedstawiających kandydatów  145 uczniów I LO otrzymało karteczki, na których mieli zaznaczyć, na kogo oddają swój głos. Marlena Szwemińska zdobyła 24 głosy, Michał Tatarek 51, a Juliusz Marek 70.

 

Prezentacje zaciekawiły uczniów. Postawa i życie kandydatów zainteresowały ich.  Uważam, że sama nominacja to już jest wyróżnienie. Pokazujemy tym, że o nich pamiętamy i dostrzegamy, co robią dla naszego regionu

 

– podkreśliła Anna Daczkowska.


Poza tytułem dla zwycięzcy zostanie zorganizowana Gala. - Jak zwykle odbędzie się ona w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Mamy już potwierdzony termin – 23 kwietnia 2020r., godz. 12.00. Ok. 70 osób będzie pracować nad przygotowaniem Gali. Przed nami sporo pracy, ale bardzo się z tego cieszę – opowiadała Anna Daczkowska.


Galę, pod bacznym okiem Anny Daczkowskiej, przygotowywać będą m.in. uczniowie I LO, tj. Karina Lewandowska (asystentka i prowadząca Galę), Jędrzej Hoppe (asystent informatyczny), Garbiela Wójcik (asystentka techniczka), Igor Cichosz (autor prezentacji), Katarzyna Aleksandrowicz i Zofia Aniśkowicz (autorki prezentacji), Adam Gronek (autor prezentacji), Mikołaj Kruk (techniczny), Wojciech Kruba (techniczny) i Igor Piórkowski (techniczny).

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Osobowość Regionu ( zdjęć 12 )
Dodano: 2019-11-30 | Fot.Adrian Popielarczyk I LO
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 02.12

  Nie ujmując pozostałym kandydatom, pan Juliusz Marek zasłużenie otrzymał ten tytuł :)

 2. 2
  0
  ~ a
  Czwartek, 05.12

  brawa dla pani Marleny Sz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1811120510101