Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Jako elblążanka nigdy nie miałam takiego poczucia poniżenia społecznego (opinia nadesłana)

04.04.2024, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jako elblążanka nigdy nie miałam takiego poczucia poniżenia społecznego

Nie jedną kampanię już przeżyłam i tą też przeżyję, niemniej jednak nigdy jako mieszkanka mojego ukochanego miasta, nie miałam takiego poczucia poniżenia społecznego, segregacji czy instrumentalnego traktowania. Prym wiodą wielkie formaty z serduszkiem i uśmiechającym się kandydatem. Nie wiemy czy się uśmiecha czy się z nas śmieje. Raczej się z nas śmieje, bo uśmiechał to się pięć lat temu gdy składał obietnice, z których nic nie zostało.
Śmieje się z nas, bo jest przekonany, że na ten sam numer nabierze mieszkańców drugi raz dodając tylko serduszko. Serduszko, które przez pięć lat mijającej kadencji nie było wrażliwe na los, w podły sposób zwalnianych pracowników, było zatwardziałe, gdy deptano godność podwładnych. Wielu pracowników urzędu i innych miejskich instytucji przeżyło upokorzenie, ból i bezsenne noce, by po długiej batalii obronić swoje dobre imię przed sądem. To wszystko się dzieje na naszych oczach - sprawcy liczą na krótką pamięć wyborców.Co więcej my za to płacimy z naszych podatków. Jak dużo? Gołym okiem widać, że realna wartość idzie w setki tysięcy złotych a może przekroczyć nawet milion, w czasie gdy pieniędzy brakuje w naszym mieście na wszystko. Waga i siła naszego głosu jest teraz widoczna jak nigdy dotąd. Pół roku temu złożone obietnice wyborcze przestały obowiązywać, niektóre przesunięto w nieskończoność a niektórych się wyparto, jak chociażby dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.


Teraz jest druga próba bałamucenia nas.  Damy na to przyzwolenie? Czy biorąc liczny udział w tych wyborach, pokażemy czerwoną kartkę politycznym szarlatanom?  By położyć temu kres a dać szansę tym, co nie kłamią, nie manipulują, co z literatury zachowali wszystko co piękne, wartościowe i bliskie zwykłej ludzkiej przyzwoitości, odpowiedzialności za słowo i wzajemny szacunek.


Przez lata pracy zawodowej uczyłam całe pokolenia młodych ludzi empatii, szacunku do wartości, tradycji i patriotyzmu. Opierałam to wszystko na najlepszych dziełach literatury polskiej, od trylogii Sienkiewicza ku pokrzepieniu serc, poprzez doktora Judyma Żeromskiego o pracy u podstaw, a na „Przedwiośniu” i „Wietrze od morza” kończąc.


Serce mi pęka jak widzę Elbląg oplakatowany nic nie wartymi hasłami, ułudą, abstrakcją i chciejstwami, wynikającymi nie z braku wiedzy ale co gorsza, z cynicznej kalkulacji zdobycia głosu wyborcy za wszelką ceną. Jestem zasmucona tym, że moja i moich koleżanek i kolegów, pełna zapału dydaktyczna praca, nad zaszczepieniem systemu humanistycznych wartości, poszła poniekąd na marne, zwłaszcza u tych młodych ludzi, którzy aspirują do bycia przewodnikami dla innych. Jest rzeczą znamienną, że komitety zasobne finansowo zdominowały wielkoformatową przestrzeń publiczną.


Przekaz z nich płynący jest jeden – obiecamy wszystko nawet więcej, W zderzeniu z dziurawymi drogami, zapadniętymi chodnikami na Barona, Korczaka i innych uliczkach zacisznych osiedli, jest to hańbą dla autorów plakatowych przekazów.

 

 


Anna – emerytowana nauczycielka

 

Oceń tekst:

Ocen: 64

%93.8 %6.2


Komentarze do artykułu (60)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +97
  ~ Iwona
  Poniedziałek, 01.04

  Absolutnie nie nabierzemy sie na to. Kurka , kasy nie maja na zwyklych pracownikow. Na sylwestra, na dzieci. Ale na kampanie to setki tysiecy zl sie znalazło zeby zalac cale miasto tym serduszkiem!!!

 2. 2
  +86
  ~ Waldemar Bartkowiak
  Poniedziałek, 01.04

  Nigdy kliki elbląskiej. Nigdy Missana i tych poplecznikow. Nigdy ludzi z komitetu samorzadowego. NIGDY

 3. 3
  +88
  ~ NIE DLA missana
  Poniedziałek, 01.04

  Missan tymi banerami juz poprostu zbrzydł. Patrze i widze jak sie wypowiada. Jak olewali ludzi.

 4. 4
  +47
  ~ NIE DLA missana
  Poniedziałek, 01.04

  Missan tymi banerami juz poprostu zbrzydł. Patrze i widze jak sie wypowiada. Jak olewali ludzi.

 5. 5
  +41
  ~ NIE DLA missana
  Poniedziałek, 01.04

  Missan tymi banerami juz poprostu zbrzydł. Patrze i widze jak sie wypowiada. Jak olewali ludzi.

 6. 6
  +17
  ~ Na Andrzeja
  Poniedziałek, 01.04

  Ja glosuje na Sliwke. Swietna postac , swietna osobowosc. Na czasie.

 7. 7
  +69
  ~ Romek
  Poniedziałek, 01.04

  Ci to nigdy nic w miasto nie chcieli. Teraz szczyca sie ze KPO i zaglosuj na mnie bo będzie KPO. Wiecie ile z tego KPO dostaniecie? Tyle co z 100 konkretow Tuska w 100 dni.

 8. 8
  +43
  ~ Tu Elblag
  Poniedziałek, 01.04

  Jedyna opcja przewietrzenia urzedu i nowej jakosci to Andrzej Sliwka , Pawel Rodziewicz, Malinowski i Rembelski

 9. 9
  +14
  ~ Glos na Sliwke
  Poniedziałek, 01.04

  Andrzej Sliwka - pelna motywacja.

 10. 10
  +61
  ~ Panie Michale - nie.
  Poniedziałek, 01.04

  To prawda Missan robi kampanie banerowa. Wg mnie nierowne zasady dla reszty. I nie chce mi sie go juz oglądać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.2563660144806