Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Wybierz kandydata, na którego oddasz głos w wyborach na prezydenta Elbląga - głosowanie do czwartku do 20.00

26.03.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybierz kandydata, na którego oddasz głos w wyborach na prezydenta Elbląga - głosowanie do czwartku do 20.00

7 kwietnia elblążanie podejmą decyzję o tym, komu na najbliższe 5 lat powierzą losy naszego miasta. W pierwszej przedwyborczej sondzie, którą zorganizowaliśmy kilka tygodni temu, najwięcej (bo 35 proc.) głosów zdobył Andrzej Śliwka. W drugiej poparcie wzrosło do 41 proc. Jak będzie tym razem? Jest to nasza już ostatnia ankieta przed niedzielnymi wyborami w dniu 7 kwietnia.

 

 

O urząd Prezydenta Elbląga ubiega się pięciu kandydatów. Jednym z nich jest przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan, który od czterech lat współrządzi Elblągiem wraz z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. Michał Missan, poza oficjalnym wsparciem Witolda Wróblewskiego, do wyborów wystartuje z poparciem Lewicy.Z Komitetu Wyborczego Wyborców Stefana Rembelskiego – „Mega Elbląg”, startuje Stefan Rembelski, który zaangażowany jest w życie społeczne Elbląga oraz od lat komentuje poczynania władz miasta.Włodarzem naszego miasta chce także być Sławomir Malinowski. Były radny Rady Miejskiej dwóch kadencji i Przewodniczący Rady Miasta w latach 1994-1998 w 2006 r. kandydował już na urząd Prezydenta Elbląga. Uzyskał wówczas 3 proc. poparcia.


Paweł Rodziewicz startuje z komitetu wyborczego założonego przez Stowarzyszenie Nowy Elbląg. Kilka miesięcy temu, w wyborach parlamentarnych, bez powodzenia ubiegał się on o mandat posła z Komitetu Nowej Lewicy. W Elblągu uzyskał 623 głosy. Paweł Rodziewicz obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Elbląga. Jest miejskim rzecznikiem praw konsumentów.

 


Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Elbląga został Andrzej Śliwka. Do niedawna Andrzej Śliwka pełnił funkcję Wiceministra Aktywów Państwowych, który zaangażowany był m. in. w temat przyszłości Przedszkola nr 8 czy elbląskiego portu. Obecnie sprawuje mandat posła okręgu elbląskiego. Głosowało na niego 32 895 osób.
 

 


       Kto powinien zostać Prezydentem Elbląga?

 

Głosować można od dziś (26 marca), od godz. 13.00, do czwartku (4 kwietnia), do godz. 20.00.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (87)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --17
  ~ Na Andrzeja
  Wtorek, 26.03

  Tylko Andrzej Sliwka

 2. 2
  --26
  ~ Dorian
  Wtorek, 26.03

  Andrzej Sliwka

 3. 3
  --18
  ~ Wiola
  Wtorek, 26.03

  Glosuje na Andrzeja. Mam dosyc ukladu Elbląskiego.

 4. 4
  --18
  ~ Igor
  Wtorek, 26.03

  Na Andrzeja oczywiście

 5. 5
  --22
  ~ Julka
  Wtorek, 26.03

  Na Andrzeja Sliwke. To jest gość ktory gwarantuje zmiane

 6. 6
  +24
  ~ Missan NIE
  Wtorek, 26.03

  Na Sliwke. Missan to lustro Wróbla tylko brzydsze. To co ostatnio wyszlo w Elblagu przechodzi ludzkie oczekiwania. Hejt, blokowanie wolnosci slowa. Nigdy na to nie bedzie Zgody choćbyście sobie 10 serduszek przykleili. Kompromitacja

 7. 7
  +49
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 26.03

  Pamiętajmy, że aby w Elblągu doszło do potrzebnych i długo wyczekanych zmian przy ratuszowym żłobie, należy głosować nie tylko na kandydatów na prezydenta, ale przede wszystkim na rozumnych i nieskorumpowanych kolaboracją z ratuszową kamarylą czy sprzedajnymi neoliberałami radnych miejskich. Bez skutecznego wsparcia Rady Miejskiej prezydent z dowolnej opcji będzie bowiem tylko figurantem, który może opowiadać sobie (i naiwnym) bajeczki o "zmianach" w ratuszu do woli, ale faktycznie jego władza sprowadzi się do ew. zmiany paru skompromitowanych dyrektorskich słupów, bo na nic więcej nie pozwoli mu polityczna arytmetyka w RM. Dlatego już dziś warto pomyśleć o głosowaniu na takich radnych miejskich, którzy mają rozum i pomyślunek we właściwym miejscu, a do tego nie łżą elektoratowi (...)

 8. 8
  +37
  ~ Kazdy aby nie Missan
  Wtorek, 26.03

  Wszystkich aby nie Missan.

 9. 9
  +27
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 26.03

  (...) w dzikim pędzie do koryta, tylko od lat mówią jak jest i są w swoich opiniach szczerzy, a przede wszystkim wiarygodni - takich ludzi potrzebujemy, tylko z takimi ludźmi możemy budować przyszłość i lepszą Polskę:) #PrawdaWasWyzwoli, #KoniecEryDziadocenu; #RazemDlaElbląga, #OstatniBędąPierwszymi; 🖤💚🚩

 10. 10
  --9
  ~ Rojek
  Wtorek, 26.03

  Zgadzam sie z Robertem dlatego wszystkie glosy na PiS , zeby Sliwka mogl prowadzic to miasto na najlepsze zmiany a nie Nissanowe dno.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5222058296204