Czwartek, 22.02.2018, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

"Rozpoczęła się walka o znajdującą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie demokrację" (opinia nadesłana)

04.01.2016, 11:45:11 Rozmiar tekstu: A A A
"Rozpoczęła się walka o znajdującą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie demokrację"

Zwyczajowo po każdych wyborach nowy rząd ma również zwyczajowe sto dni spokoju na wejście w sprawy państwowe. Ale ostatnie wybory nie były jak każde. Ci którzy nie mieli z kim przegrać, przegrali a ci, którzy  mieli nie wygrać, wygrali tak, że nie muszą do rządzenia nikogo dopraszać. Znaczący udział w sukcesie PiS-u ma koalicja „wysokich standardów” czyli PO – PSL.

Powyborczy szok minął i opozycja złożona z  PO, PSL i Nowoczesnej, rozpoczęła  walkę o znajdującą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie demokrację. Demokrację rozumianą w ten sposób, że jak rządzi PO i proceduje na cmentarzu, na stacjach benzynowych czy w restauracji Sowa i Przyjaciele, to jest to zgodne z europejskimi  standardami i demokracja się rozwija kwitnąco. Natomiast jak u władzy jest PiS i proceduje w sejmie, co prawda brzydko i pod osłona nocy, to demokracja w Polsce schodzi na psy.

Podpalacze chcą się włączyć w akcję gaśniczą

Ogień w Trybunale Konstytucyjnym zaprószył jego prezes Andrzej Rzepliński wespół z dwoma sędziami trybunału, przyjmując od prezydenta Komorowskiego zlecenie napisania nowelizacji ustawy o trybunale konstytucyjnym. Oliwy do ognia dolała PO, dodając do nowelizowanej ustawy poprawkę, o wyborze dodatkowo dwóch sędziów na zapas. Ustawa przeszła nie jak burza – w takim tempie proceduje tyko PiS – ale jak wicherek przez sejm, senat i prezydenta. Nie przypominam sobie, aby Ryszard Petru rozdzierał szaty i robił na wiecach Rejtana, z powodu łamania konstytucji. Nie przypominam sobie żadnych krzyczących tytułów w ogólnopolskich mediach, w obronie demokracji czy zamachu na niezależność Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie trybunału są wybierani na 9-letnią kadencję, mają uposażenie bliskie wynagrodzenia prezydenta RP, a po skończonej kadencji maja zapewnione świadczenie emerytalne w wysokości trzy czwarte poborów.

To wszystko po to, by zapewnić niezawisłość sędziom trybunału. Prezes i dwóch sędziów, tej niezawisłości się sprzeniewierzyło, biorąc czynny udział w pisaniu ustawy, która o ironio, okazała się niekonstytucyjna. Armia obrońców trybunału głośno krzyczy - Polacy nic się nie stało, nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Prezes Andrzej Rzepliński w telewizji oświadcza, że nie może się zrzec stanowiska dla dobra Polski – jakie to „szlachetne” i takie polskie. Katedra Trybunału Konstytucyjnego spłonęła i wymaga gruntownej odbudowy. Żadne komitety i marsze na rzecz przykrycia spalonej katedry plandeką, nie ochronią jej przed kolejną ulewą. Nowa konstrukcja dachu katedry Trybunału Konstytucyjnego musi być udziałem wszystkich sił parlamentarnych – inaczej będzie prowizorką. By tak się stało konieczne jest wyciszenie negatywnych emocji, potrzebny jest dystans w stylu marszałka Kornela  Morawieckiego i wzniesienie się ponad podziały plemienne.

Obrażanie Jarosława Kaczyńskiego  - kompromituje opozycję

Wygrane przez PiS wybory są faktem i oznaczają, że przez cztery lata Polska będzie rządzona przez to środowisko polityczne. Dla wielu obywateli  ten rząd jest nadzieją. Rolą mądrej opozycji jest, aby był nadzieją dla wszystkich. Cztery lata to nie wieczność, ale to jest na tyle długi czas,  że nie można go zmarnować na toczenie sporów niszczących Polskę wewnętrznie i zewnętrznie, tylko dlatego, że Jarosław Kaczyński wygrał wybory samodzielnie. Nie jestem fanem prezesa PiS-u, ale życzenie mu porażki jest życzeniem porażki Polsce.  Nakręcanie słownej spirali nienawiści kompromituje opozycję, a społeczeństwo głęboko dzieli. Podzielenie Polaków na mohery i światłych wyznawców platformy, skutkuje dzisiaj wypowiedzią o gorszym sorcie tych, którzy zamiast dialogu w Polsce, poszukują interwencji na zewnątrz. Taka postawa zawsze wywołuje skojarzenie z targowicą. Ktoś powie, dialog z PiS-em jest niemożliwy.

A dialog z Tuskiem byłby możliwy, gdyby w czasie jednej sesji sejmu został nazwany Łukaszenką, Janukowyczem, Putinem i został porównany z Hitlerem? Jeśli dobrze śledzę wydarzenia, to prezes Kaczyński nie został jeszcze nazwany Pol Potem.  Czy opozycja operująca takim językiem „miłości” bliźniego, może być partnerem do dyskursu publicznego, czy powinna zostać zignorowana? Po niecałym miesiącu, opozycja w stopniowaniu napięcia w używaniu obelżywych zwrotów, na lżenie demokratycznie wybranych władz Polski doszła do ściany.

Po przekroczeniu której może być już tylko śmieszna. Tak jak śmiesznym był Radosław Sikorski w 1996 roku apelujący w zachodnich mediach o nieprzyjmowanie Polski do NATO, bo rządzą nią postkomuniści czyli SLD. Czy taka jest rola opozycji by oczerniać Polskę za granicą? Czy z taką opozycją będzie możliwy dialog przy stole, czy też ulica stanie się miejscem dialogu, do którego się włączą wykluczeni przez  osiem lat rządów PO-PSL? Wtedy wyścigi byków w Pampelunie będą nudne jak flaki z olejem w porównaniu z naszymi kryteriami ulicznymi zmanipulowanych cynicznie ludzi. W jakich kategoriach traktować postawy ludzi, którzy jeszcze nie tak dawno wyrzucali  do kosza setki tysięcy podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw, a dzisiaj namawiają do protestów ulicznych? W kategorii obywatelskiej troski demokrację czy podżeganie do buntu godzącego w podstawy demokracji.

Siła rządu  zależy od siły opozycji

Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że wraz z przejęciem władzy nastąpią zmiany na stanowiskach kierowniczych we wszystkich instytucjach państwowych i spółkach, w których skarb państwa ma udziały. Tak było jak władzę przejmował AWS, to samo miało miejsce po wygranej SLD, nie inaczej zachowała się PO – po co zatem ta wszechobecna hipokryzja, że odwołują fachowców a powołują swoich. Czyż nie było tak, że Staszek z PSL chciał się sprawdzić w biznesie, a szefem PGNiG została znajoma ministra Grada, która z górnictwem nafty i gazu miała tyle wspólnego, że używała gazu do gotowania w kuchni obiadów. Po co zatem to zakłamanie i rozdzieranie szat, kiedy można systemowo rozwiązać problem tak, by nie toczyć żenujących wojenek na początku każdej kadencji.

Już dzisiaj wiemy, że przy zgiełku opozycji powstanie w ekspresowym tempie, ustawa o narodowych mediach. Jej zasadniczym celem jest przejecie kontroli nad publicznymi mediami.  Jak powinna się zachować mądra opozycja – zgłaszać pseudo wnioski formalne i blokować pracę sejmu, czy wyciszyć emocje i zaproponować  takie zapisy w ustawie, które uczynią z niej uniwersalne narzędzie, pozwalające zmienić zarząd publicznych mediów, po każdej zmianie rządu, bez konieczności zmiany ustawy. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Danii i się sprawdza – kto wygrywa wybory ten obejmuje w zarząd również media publiczne i jest to logiczne. Dlaczego takie rozwiązanie nie może funkcjonować w Polsce - dyrdymały o niezależności mediów możemy odłożyć między bajki. Jest wiele obszarów na niwie państwowej, które wymagają ustawowej regulacji dokonywania zmian kadrowych w sposób cywilizowany.

Nikt nie rządzi  wiecznie, PiS też nie ma patentu na wieczne rządzenie. Dlatego należy wyciszyć emocje i zamiast ulicznych protestów, podjąć współpracę rządową większością nad trwałymi rozwiązaniami ustawowymi, które być może po kolejnych wyborach pozwolą opozycji przejąc kontrole nad instytucjami państwowymi, bez żenującego spektaklu z ekspresowym nocnym procedowaniem. Tego oczekują Polacy od opozycji i rządzących, bo jedni i drudzy żyją z naszych podatków, bo Polska nie jest ani jednych ani drugich – Polska jest dobrem najwyższym nas wszystkich. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie. 


Stefan Rembelski
   

 
 

Oceń tekst:

Ocen: 31

%71.0 %29.0


Komentarze do artykułu (56)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 04.01

  Nie będę tego momentowa!

 2. 2
  --2
  ~ Nowoczesny
  Poniedziałek, 04.01

  Nie bede rowniez tego komentowal.Pomilcze

 3. 3
  +5
  ~ Dziadek
  Poniedziałek, 04.01

  Do Kat Na Idiotów! Wypluj,albo połknij to co masz w jadaczce i powiec wyrażnie o co Ci chodzi,bo nic,a nic nie kumam ???!!!.

 4. 4
  --8
  ~ Mariusz Debilowski
  Poniedziałek, 04.01

  To, że osoby niezbyt sprawne intelektualnie w ramach terapii , tworzą radosną dla siebie tffurczość - nie oznacza, że poważne media powinny tę tfffurczość drukować.........

 5. 5
  --13
  ~ zatorzanka
  Poniedziałek, 04.01

  Do Dziadka =nie ubliżaj bo sam jesteś mało bystry ,wydaje mi się, że to błąd przez szybkie pisanie,chodziło pewnie " nie będę tego komentował"trochę polotu.

 6. 6
  +23
  ~ obserwator777
  Poniedziałek, 04.01

  ciekawy tekst,i sporo w nim prawdy,ale nie wszystko. najważniejsze z tego to " jedni i drudzy żyją z naszych podatków, bo Polska nie jest ani jednych ani drugich – Polska jest dobrem najwyższym nas wszystkich. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie. "

 7. 7
  +22
  ~ pioan
  Poniedziałek, 04.01

  Brawo Panie Stefanie, artykuł stanowi celne podsumowanie tego, co rzeczywiście dzieje się na polskiej scenie politycznej. Można nie lubić Prezesa J.K.(też za nim personalnie nie przepadam) lecz na razie obecny rząd tak naprawdę nie zrobił niczego, co wykraczałoby poza ramy demokracji i prawa. A rozpętana nagonka medialna (media, zwłaszcza gazety są w Polsce w przewadze niemieckie) jest bez precedensu - na pytanie: dlaczego Niemcom tak bardzo zależy nagle na *demokracji* w Polsce? proszę odpowiedzieć sobie samym

 8. 8
  +5
  ~ obserwator777
  Poniedziałek, 04.01

  pioan,chrzanisz,najpierw sprawdź fakty dotyczące co jest polskie a co nie Fakt Gazeta Codzienna 298 961 Ringier Axel Springer Polska niemiecko-szwajcarski Gazeta Wyborcza 155 735 Agora polski Super Express 142 824 ZPR Media polski Rzeczpospolita 54 971 Gremi Business Communication polski Dziennik Gazeta Prawna 44 505 Infor Biznes polski* Przegląd Sportowy 30 845 Ringier Axel Springer Polska niemiecko-szwajcarski Gazeta Polska Codziennie 19 329 Niezależne Wydawnictwo Polskie polski Puls Biznesu 10 668 Bonnier Business (Polska) szwedzki Parkiet Gazeta Giełdy 4 806 Gremi Business Communication polski

 9. 9
  +6
  ~ obserwator777
  Poniedziałek, 04.01

  Newsweek 130 257 Ringier Axel Springer Polska niemiecko-szwajcarski Gość Niedzielny 127 690 Instytut Gość Media polski Polityka 115 736 Polityka polski Wsieci 73 034 Fratria polski Tygodnik Do Rzeczy 56 545 Orle Pióro polski Gazeta Polska 36 181 Niezależne Wydawnictwo Polskie polski Wprost 29 607 AWR „Wprost” polski Tygodnik Powszechny 19 171 Tygodnik Powszechny Sp. z o.o. polski Przegląd 16 031 Fundacja Oratio Recta polski

 10. 10
  +1
  ~ obserwator777
  Poniedziałek, 04.01

  pioan,warto poczytać,popatrzeć i posłuchać,zanim się człowiek wypowie na dany temat.w powyższych przytoczonych postach nie widać,aby większość dzienników czy tygodników była w niemieckich rękach.Podobnie jest z innymi mediami(telewizja,internet etc.).Tutaj przychodzi mi znane przysłowie "Polacy nie gęsi..." Tutaj jest niestety częsta manipulacja PiSPrezesa,jakoby to wszystko było niemieckie,co jest nieprawdą.Wprawdzie PO ma dużo za uszami,ale podobną drogą,a sądzę,że gorszą ruszyło PiS. Tak naprawdę wszystko w polityce nie jest ani białe ani czarne,a przyszłość pokaże,jak na tym skorzysta Polska ...lub nie

 11. 11
  +10
  ~ SOLIDARNOŚĆ !!!
  Poniedziałek, 04.01

  W PROGRAMIE 1 POLSKIEGO????RADIA CO GODZINĘ POSZCZAJĄ HYMN . MI TO SIĘ NIE PODOBA ALE CO TO ICH OBCHODZI - GRAJĄ I NIE PATRZĄ ŻE HYMN POLSKI TO ŚWIĘTOŚĆ . TO MAJĄ BYĆ MEDIA PUBLICZNE ZA NASZĄ KASĘ,TAM SIEDZĄ - MYŚLELI ŻE PO BĘDZIE RZĄDZIĆ DO KOŃCA ŚWIATA ??? I WYSTARCZY PLUĆ NA PIS ? POWINNA SIĘ ZEBRAĆ GRUPA SŁUCHACZY I POD SĄD TO CAŁE RADIO ZA NADUŻYWANIE HYMNU POLSKIEGO - DLACZEGO NIE GRALI JAK LIKWIDOWALI CAŁY POLSKI PRZEMYSŁ - STOCZNIE HUTY TEL.POLSKĄ ITD ITP ...

 12. 12
  +22
  ~ dno
  Poniedziałek, 04.01

  Przegrali wybory:PO i PSL i nie potrafią się pogodzić z utratą stołków.A durni ich popierają na ulicach i krzyczą TYLKO dla kogo i co?????Puknijcie się w te głowy wszyscy przeciwnicy obecnej władzy.

 13. 13
  +7
  ~ jogibabu
  Poniedziałek, 04.01

  No i taka prawda

 14. 14
  --14
  ~ Elblążanka
  Poniedziałek, 04.01

  jakie miasto taki komentator, cóż zrobić niestety nie wszyscy mogą się wyprowadzić, tylko szkoda, bo na pewno młodzi tu nie zostaną, przynajmniej ci którzy mają trochę oleju w głowie

 15. 15
  +4
  ~ CK .
  Poniedziałek, 04.01

  Zwyczajowo po każdym artykule Pana Rembelskiego zwyczajnie dębieję . Nie trwa to zbyt długo i jasność umysłu powraca po pewnym czasie w przeciwieństwie do stanu umysłu autora powyższego artykułu . To , że PO i PSL przegra wybory było wiadomo wszystkim w naszym kraju a szczególnie wiadomym było to , ludziom rozsądnym . Zatem nie ma mowy o jakimkolwiek szoku , czy innym zjawisku podobnym do zdziwienia . Co najwyżej mogą i powinny dziwić nominacje niektórych ludzi na stanowiska rządowe i nie tylko . Bo i na stanowiska w spółkach państwowych . Nie ulega też żadnej wątpliwości , że liczba idiotów w PO i PSL-u jest wprost proporcjonalna do liczby idiotów w Pis -ie . Wyraz idiota proszę czyt : szubrawiec , nikczemnik i łobuz . Co do tego , czego oczekują rodacy od rządzących to chyba niczego

 16. 16
  +1
  ~ qwerty
  Poniedziałek, 04.01

  Polecam popularny ostatnio (już 1,3 mln wyświetleń) materiał na Youtube "Spór o Trybunał Konstytucyjny w Polsce" https://www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk Każdy może sam wyrobić sobie opinię.

 17. 17
  --5
  ~ sdfav
  Poniedziałek, 04.01

  Czego się spodziewac po elblongach,,, jaki poziom,takie komenty

 18. 18
  --1
  ~ Burczymucha
  Poniedziałek, 04.01

  Co z tym Stefanem się stało? O jakiej współpracy pisze? Jakie zapisy zaproponować? Ta współpraca pislamistom jest kompletnie niepotrzebna. Stefan zawsze teoretyzował, ale teraz to już głupoty. Chyba, że otrzymał funkcję asystenta pomocnika rzecznika PiS.

 19. 19
  +2
  ~ realista
  Poniedziałek, 04.01

  Obserwator nie wciskaj ludziom kitu. Ludzie to nie barany - jak mawia jeden chytrusek "na żywo". Pewnie jeszcze Walesa to nie Bolek, przy okrągłym stole był pluralizm, a Targowica miala uratowac Polske. P.S. przelacz kanal - czasem z TVPetru, poczytaj Cenckiewicza, Sumlińskiego, Gadkowskiego, poogladaj MaxTV.

 20. 20
  --2
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 04.01

  PO ma swoje za uszami, ale to co teraz się dzieje to jest zwyczajne, prymitywne "teraz ku... my !" Sąd sądem, a sprawiedliwość wiadomo po czyjej ma być stronie.

 21. 21
  +6
  ~ montypython
  Poniedziałek, 04.01

  @realista, ot żeś autorytety wymienił

 22. 22
  +6
  ~ naiwność boli
  Poniedziałek, 04.01

  Naiwność polityczna pana Rembelskiego szokuje. Jakie porozumienie można osiągnąć z ugrupowaniem, które nie chce słuchać nikogo. Kto dzieli - czyżby autor nie oglądał tego, co my. Kto przeciwników politycznych nazwał zdrajcami, gorszym sortem, wreszcie komunistami i złodziejami? Przecież to słowa Kaczyńskiego i Brudzińskiego. Ciekawe czy pan Rembelski chętnie by współpracował z osobami, które najpierw publicznie obrzuciły go obelgami, a potem fałszywie zaprosiły do współpracy, która miałaby polegać na całkowitej aprobacie ich poczynań. Czy autor nie widzi, że jak na razie zawłaszczenie stanowisk to dla PiS cel nadrzędny?

 23. 23
  --9
  ~ powiec
  Poniedziałek, 04.01

  Nie wykorzystałeś Stefan okazji by się nie odzywać...a szkoda;) Poparłeś KuPiSa i dalej brniesz w to bagno?

 24. 24
  --12
  ~ Bożena
  Poniedziałek, 04.01

  Spokojnie... jeszcze Platforma wróci do władzy i naprawi te wszystkie błędy, Emertyka Bożena

 25. 25
  --6
  ~ Krystyna
  Poniedziałek, 04.01

  Czyli co ? Czekać aż Polskę całą rozwalą? A skad pewność,że po 4 latach oddadzą władzę, że manipulując tak jak to teraz robia nie załatwią sobie jakąś ustawą rządzenia na dalsze lata?Ja się na to nie godzę!!!

 26. 26
  +8
  ~ observer
  Poniedziałek, 04.01

  Spór o Trybunał Konstytucyjny w Polsce - Max Kolonko Mówi Jak Jest https://www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk

 27. 27
  +7
  ~ Gedeon
  Poniedziałek, 04.01

  Z tym TK i wyborem 3 sędziów o których idzie spór, to mi przypomina anegdotkę o szkole. Gdy Jasiu napisał na kartce słowo K.... Nauczycielka kazała zawiadomić rodziców. Gdy dziecko zakomunikowało to ojcu i przedstawiło karteczkę jako dowód winy, ojciec zawołał żonę i mówi: zobacz Róziu co oni chcą, przecież ten wyraz jest napisany bezbłędnie. I ojciec nie mógł zrozumieć o co idzie awantura. A jednak tak pisać dziecko nie powinno. Podobnie i z TK. Możę i poprawnie wybrali, ale jednak tak wybierać nie powinni. Prezydent w czerwcu uprzedzał, aby nie podejmowali w czasie tzw. interregnum żadnych ważnych decyzji ustrojowych. No i co? Dokonali falstartu. Chcieli zawłaszczyć politycznie i partyjnie TK. Kto sieje wiatr zbiera burzę,

 28. 28
  +6
  ~ Polak
  Poniedziałek, 04.01

  obserwator777 - warto poczytać,popatrzeć i posłuchać,zanim się człowiek wypowie na dany temat, a przede wszystkim warto pomyśleć - jak byś to zrobił, to byś wiedział, że pion pisał o nagonce medialnej na rząd i PiS i Prezydenta i ta nagonka jest robiona przez media głównie wywodzące się z niemiec - a ty tam przytoczyłeś m.in. Gazetę Polską itp. i piszesz, że przecież to jest polskie - owszem polskie i pewnie dlatego ta gazeta i im podobni polscy dziennikarze nie ujadają na rząd, PiS i Prezydenta. Dodam tylko, że musisz też odróżnić polskie od polskojęzycznych, których także ująłeś jako polskie - tak więc myśl, myśl i potem pisz :) Ps. Schetyna bredzi, że razem z Komitetem Obrony Darmozjadów wyprowadzi ludzi na ulice i grożą wojną domową - ja tylko czekam niech spróbują to łby POlecą

 29. 29
  +4
  ~ kiedy dogonisz rzeczywistość
  Poniedziałek, 04.01

  POPIS i znakomita większość sejmowej tłuszczy to obca agentura. Dlatego p Stefanie takie działania jak pan tu opisuje nie są możliwe. Od 25 lat nie chodzi o o porządkowanie i reformę państwa i gospodarki, tylko o podporządkowanie obcym, wyprowadzanie kapitału i ośrodków decyzyjnych poza granice kraju. Chaos i bajzel organizacyjno-prawny oraz permanentne podrzeganie różnych grup społecznych przeciwko sobie jest standardem. Społeczeństwem skłóconym i pogubionym łatwiej rządzić i łatwiej je okradać. Polacy już dawno zidiocieli, akceptują fakt że kilka milionów ich ziomków jest bezrobotnych i nie ma prawa do zasiłku, że miliny młodych wykształconych w społecznych placówkach oświatowych emigruje by dorabiać zachodnie metropolie, nie przeszkadza im że ludzie zamarzają na ulicach.

 30. 30
  +4
  ~ Fa
  Poniedziałek, 04.01

  Wszyscy komentujący mają migotanie emocji - odwrotnie autor. Dokonuje chłodnej analizy i we wszystkim ma rację, czyli jest obiektywny.

 31. 31
  --2
  ~ bardzo dziękuję
  Poniedziałek, 04.01

  od razu wiedziałem że mam migotanie emocji, jak to dobrze że są jeszcze ludzie obiektywni, którzy będą się starać oszukiwać siebie i innych aż do końca. Dziękuję za Maciarewicza, Ziobrę, ministra Kamińskiego, po prezesa Kurskiego, za Waszczykowskiego i jego bazy Nato też dziękuję, Dziękuję za cofnięcie zarzutów wobec Hofmana i kolegów. Fa nie przejmuj się to tylko migotanie emocji, zero obiektywizmu takie błahostki nie mogą nam zepsuć obiektywnej wizji świata

 32. 32
  +3
  ~ ...
  Poniedziałek, 04.01

  Sztuka przegrywania z godnością jest obca ludziom wysokich standardów koalicji popesel

 33. 33
  --2
  ~ Mariusz Lewandowski
  Poniedziałek, 04.01

  Opinia Pana Stefana słuszna choć nieco spłycona. Patologia polskich prawników wypływa z biernosci TK / http://elfast.net/2016/01/04/zycie-za-2-grosze-dziennie/ wobec spraw obywateli . Jaka czapa i jej dzwoneczki taki pajac pod nią można by powiedzieć .

 34. 34
  +2
  ~ Zenek
  Poniedziałek, 04.01

  Czytajcie ze zrozumieniem. To dojrzały materiał zwłaszcza że pana Rembelskiego trudno uznać za zwolennika PiS lub PO. PRZESŁANIE jest proste - POLSKA jest dobrem najwyższym do wszystkich obywateli a działacze partyjni muszą powściągnąć negatywne emocje i podjąć współpracę bez względu na to czy się jest w opozycji czy sprawuje się władzę. Wywlekanie spraw polski poza granie np. do Brukseli ma konotację do najgorszych haniebnych zachowań typu Targowica czy Moskwa

 35. 35
  0
  ~ DM
  Poniedziałek, 04.01

  Dla uzupełnienia : w naszym kraju nie rządzi PiS , rządzi jeden człowiek, szeregowy poseł do sejmu który przed prawem odpowiada wyłącznie za głosowania w Sejmie. Rząd RP, Prezydent, nawet pani Pawłowicz są na wyłączne usługi Tego posła. A tak gwoli ścisłości na całym świecie trybunały konstytucyjne w większej lub mniejszej części są autorami ustaw o TK... o przepraszam jest jeden wyjątek : ostatnia ustawa o TK uchwalona przez obecny sejm. Pytanie na boku czy Pan Redaktor dostał już może propozycję pracy dla nowego rządu .... jescze nie, proszę się nie martwić na pewno Pan dostanie. Pozdrawiam.

 36. 36
  0
  ~ ob
  Poniedziałek, 04.01

  Narodowiec masakruje prof. Andrzeja Zolla https://www.youtube.com/watch?v=RZ8nS0fijK8

 37. 37
  +1
  ~ gogos
  Wtorek, 05.01

  Demokracja zdrajców z Polski czyli PO,PSL,Nowoczesna wygląda na oczernaniu Polski w komunistycznej UE ,i wszedzie gdzie tylko się da ,a zresztą słyszeliscie tasmę zdrajcy Schetyny !!!!!!!!!!!!!!!!!

 38. 38
  +2
  ~ Czerwony
  Wtorek, 05.01

  Widać, że Pan Stefan Rembelski ogląda MAXTV Kolonko. I dobrze. Facet mówi jak jest.

 39. 39
  +2
  ~ standardy sejmowe
  Wtorek, 05.01

  Miniony weekend był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę zamarznięć; tylko w niedzielę i sobotę, w kraju zamarzło 21 osób.12 milionów złotych - tyle minimum wyniesie koszt wstępnych badań i opieki medycznej nad uchodźcami z Syrii i Erytrei, których Polska ma przyjmować od przyszłego roku.Do Polski ma w sumie trafić siedem tysięcy uchodźców. Każdy imigrant, który będzie się starał o status uchodźcy w Polsce, ma zagwarantowaną bezpłatną opiekę medyczną na czas postępowania administracyjnego w jego sprawie, czyli zazwyczaj 6 miesięcy - podaje RMF FM. Średni miesięczny koszt opieki medycznej nad cudzoziemcem, który ma być osiedlony w Polsce, to 263 złote (na tę kwotę składają się wstępne badania, leczenie specjalistyczne, hospitalizacja, stomatologia, ratownictwo).

 40. 40
  --4
  ~ COS_tu_nie_GRA
  Wtorek, 05.01

  NIECH TEN PAN ZAŁOŻY SOBIE BLOGA I TAM WYPISUJE TAKIE DYRDYMAŁY. SZKODA INFO. ELBLAG ŻE POZWALA I PRZEPUSZCZA TAKIE TEKSTY. I SKORO JEST TO OPINIA NADESŁANA TO MOJE PYTANIE JEST PROSTE CZY INFO W TAKIM RAZIE ODPOWIADA ZA TREŚĆ I TEŻ SIĘ POD TYM PODPISUJE?? JAK NIE TO PROSIMY SIĘ ALBO ODCIĄĆ OD TEGO TEKSTU JAKIMŚ WYRAŹNYM OŚWIADCZENIEM ALBO KONTORLOWAĆ JAKĄ CHAŁTURĘ PRZEPUSZCZACIE. PRZKRO MI CZYTAĆ TAKIE TEKSTY W WASZYM DZIENNIKU.

 41. 41
  0
  ~ observer
  Wtorek, 05.01

  Dziennikarka TVP do Komorowskiej: Dobrze, już cenzurujemy https://www.youtube.com/watch?v=8P6ACzJCXSs takie mamy media

 42. 42
  0
  ~ Czerwony
  Wtorek, 05.01

  W narodzie głęboko tkwi umiłowanie demokracji. Łatwiej wybaczyć malwersacje, budżetowe złodziejstwa, przekręcone przetargi, ustawiane konkursy, bezmyślne/celowe inwestycje i wszystkie inne wałki na ciężkie miliardy niż atak na demokracje. Przecież oni kradli państwowe. Od 45r przywykliśmy. To nic złego brać państwowe. To takie naturalne i takie polskie. Ale ataku na demokrację i swobody – tego się nie wybacza. W narodzie głęboko tkwi socjalistyczna mentalność. Tolerancja dla złodziejstwa i walka o demokrację. PiS obiecał rozliczenie rządów PO/PSL + samorządowe wałki. Zobaczymy czy dotrzyma słowa. Żeby słowa dotrzymać musi robić to co robi. Zobaczymy co się wydarzy – oby nie dyktatura. Chociaż ? Putina chwalą może i nowy naczelnik będzie dobry.

 43. 43
  +1
  ~ powiec
  Wtorek, 05.01

  Czerwony problem w tym, że te złodziejstwa które wymieniłeś są w większosci wytworem propagandy PISsekty! Gdzie dowody, kto konkretnie ile i gdzie ukradł i gdzie ta kasa!? Masz dowody leć z nimi do Ziobry! aha nie masz ich spokojnie zleci się Kamińskiemu to stworzy te dowody! Przypomnę wszystkim, że jedynym efektem polowania na złodziei ekipy PIS 2005-2007 był minister sportu z Rządu PIS!!! Reasumując, jeżeli macie dowody, że ktos coś ukradł to idźcie na Policje lub do Prokuratury, a jak nie macie i powtarzacie te propagandowe brednie o złodziejstwie, zdradzie ruinie, zamachu to jedynie co macie to "zespół maciorowicza"!;)

 44. 44
  0
  ~ Kora
  Wtorek, 05.01

  Schetyna potwierdził brutalnie to co autor napisał subtelnie - Nie o demokrację tutaj chodzi lecz koryto, które ucieka od ryja po ośmiu latach.

 45. 45
  +2
  ~ Xasandra
  Wtorek, 05.01

  Za chwilę kurz bitewny opadnie, nie będzie twardych fajerwerków a po takich wyczynach opozycja z wielkim kacem rozpocznie zacznie swoją walkę o to kto jest liderem opozycji i skończą tak jak Palikot z Milerem

 46. 46
  +1
  ~ Icek
  Wtorek, 05.01

  Wielkie przerażenie wynika z faktu zapowiedzi stosowanie prawa wobec złodziei w białych kołnierzykach I tu jest pies pogrzebany. Do tej pory karano tylko przestępców pospolitych a kolekcjonerzy zegarków byli bezkarni. Stąd cały ten ambaras aj waj

 47. 47
  +2
  ~ Konik Garbusek
  Wtorek, 05.01

  Niech PAN Kijowski najpierw zapłaci byłej żonie zaległe alimenty (80 tys) na swoje dzieci a dopiero po niech organizuje komitety w obronie demokracji Brukselskiej - czyli tak długo głosujemy aż wygra PO

 48. 48
  --1
  ~ Tak to jest
  Środa, 06.01

  Trafił pan w sedno I stąd taka wścieklica tych, którzy jeszcze nie tak dawno pana komplementowali

 49. 49
  --1
  ~ Heniek
  Środa, 06.01

  Histeria jaka towarzyszy utracie władzy przez PO jest porównywalna do utraty władzy przez PZPR.

 50. 50
  --1
  ~ Mirek
  Środa, 06.01

  Cenię Pana za równy dystans do różnych stron politycznej sceny. Każde przegięcie jest szkodliwe dla nas I dla Polski. Nie można ludzi szufladkować jak to robi Nowoczesna i PO, bo to dopiero jest faszyzm .

 51. 51
  0
  ~ Tow. Szmaciak
  Środa, 06.01

  Nie będzie w Polsce rzeczywistej demokratycznej zmiany bez gruntownej reform sądownictwa I prokuratury. Tu dopiero się podniesie jazgot postkomunistycznej braci

 52. 52
  --1
  ~ taka prawda
  Środa, 06.01

  Gedeon - udajesz czy nie po prostu nic nie rozumiesz. Trzech sędziów TK poprzedni Sejm (nie tylko Platforma, ale i PSL i SLD) wybrali prawidłowo, zupełnie niepotrzebnie wybrali kolejnych dwóch - TK uznała wybór tych dwóch za niekonstytucyjny, PO przyznała się do błędu, uznała wyrok TK i przeprosiła. To są fakty powszechnie znane, więc nie okłamuj ludzi. PiS powinien wybrać dwóch sędziów. Prezydent Duda przyjąć ślubowanie od 3 wybranych w poprzedniej kadencji i dwóch obecnej i byłoby po sprawie. Zrobili inaczej, bo chcą sparaliżować TK.

 53. 53
  --1
  ~ bes
  Środa, 06.01

  Dlaczego miłośnicy PiS tak napadają na uczestników manifestacji KOD. Ja popieram KOD, ale nie przyszłoby mi do głowy, by rzucać kalumnie na uczestników smoleńskich miesięcznic. Sądząc po tym, jak podobne są to wpisy mam wrażenie, ze to zorganizowana akcja (na portalach ogólnopolskich czytam podobne wpisy). Nudni już jesteście. Ciągle to samo.

 54. 54
  +4
  ~ Do - taka jest prawda
  Środa, 06.01

  Fakty są takie że na podstawie wytrycha jakim była nowelizacja ustawy napisana przez prezesa Rzeplińskiego na zlecenie Komorowskiego PO przywłaszczyła sobie ( ukradła) dwóch sędziów i jak ja złapali to przeprasza i prosi o niski wymiar kary. To tak jakby złodziej ukradł komuś dwa samochody i dopiero kiedy został złapany przyznał się do winy i poprosił by go nie karać. Tak niestety nie jest - recydywa nie korzysta ze szczególnych procedur

 55. 55
  +1
  ~ Marian
  Czwartek, 07.01

  Krótko, napisane jasno i czytelnie, tylko Ten nie pojmuje, co Mu się marzy .To zło już się nie wróci,a strachy na lachy.Brawo dla autora.

 56. 56
  0
  ~ rfn
  Niedziela, 10.01

  Jak dzisiaj wyglądają dzisiaj Niemcy ze swoim mentorskim tonem o poszanowaniu wolności mediów jak sami sterują ręcznie swoimi rządowymi mediami?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.