Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Nasi czytelnicy nie chcą, aby w wyborach o urząd Prezydenta Elbląga KO poparła Witolda Wróblewskiego

18.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nasi czytelnicy nie chcą, aby w wyborach o urząd Prezydenta Elbląga KO poparła Witolda Wróblewskiego

Michał Missan, przewodniczący elbląskich struktur PO, przyznał w kwietniu br., że PO rozważa nie wystawianie swojego kandydata w najbliższych wyborach samorządowych tylko poparcie kandydatury Witolda Wróblewskiego jeśli ten oficjalnie ogłosi, że będzie startować. Sprawdziliśmy co na ten temat sądzą nasi czytelnicy.


 

Elbląskie struktury Platformy Obywatelskiej przez ostatnie lata sukcesywnie odbudowują swoją pozycję po przeprowadzonym w 2013 roku  referendum. Przypomnijmy, że wówczas odwołany został Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, który był z ramienia PO oraz Rada Miejska (większość w RM miało PO).

 


Od tego czasu wiele się wydarzyło na elbląskiej scenie politycznej. Platforma Obywatelska, która teraz jest częścią Koalicji Obywatelskiej nie przestaje walczyć o miejsce w elbląskim Ratuszu. W ostatnich wyborach na urząd Prezydenta Elbląga starował Michał Missan, który wówczas zajął trzecie miejsce (po Witoldzie Wróblewskim z KWW Witolda Wróblewskiego i Jerzym Wilkiem z Prawa i Sprawiedliwości).

 


Po przegranej w pierwszej turze Michał Missan oficjalnie poparł kandydaturę Witold Wróblewskiego, który ostatecznie wygrał wybory, a Michała Missana powołał na stanowisko wiceprezydenta Elbląga.

 


Michał Missan, który od października ubr. pełni funkcję przewodniczącego elbląskich struktur PO, przyznał w rozmowie z nami, że chciałby zostać Prezydentem Elbląga, ale nie wyklucza poparcia kandydatury Witolda Wróblewskiego jeśli ten zdecyduje się wystartować.

 


Postanowiliśmy sprawdzić, jak te rozważania oceniają nasi czytelnicy. Czy ich zdaniem Koalicja Obywatelska powinna, tak jak robiła to do tej pory, wystawić swojego kandydata czy może od razu powinna postawić na Witolda Wróblewskiego – obecnego Prezydenta Elbląga?

 


W naszym głosowaniu udział wzięło 1132 osoby. 43 proc. (487 głosów) głosujących stwierdziło, że Koalicja Obywatelska powinna wystawić swojego kandydata. Natomiast 53 proc. (598 głosów) zaznaczyło, że „nie”.

 


Co ciekawe jedynie 1 proc. głosujących (tylko 13 głosów!) przyznało, że KO powinna poprzeć Witolda Wróblewskiego jeśli ten ponownie zdecyduje się kandydować w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga. Oznacza to coraz bardziej słabnące poparcie dla obecnego Prezydenta Elbląga? 13 głosów „za” Witoldem Wróblewskim skłania do takich wniosków.

 


Czy Koalicja Obywatelska będzie chciała ponownie poprzeć Witolda Wróblewskiego? Czas pokaże. Patrząc jednak na wyniki naszego głosowania nasuwa się pytanie – czy taki ruch byłby korzystny dla Koalicji Obywatelskiej?

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 56

%94.6 %5.4


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +57
  ~ Truso
  Czwartek, 18.08

  Panie Missan,Wróblewski jest bez szans,zejdź pan z chmur,wasza platforma i pesele to relikt przeszłości.Miasto potrzebuje ludzi mądrych,pasjonatów historii,takich niestety nie ma wśród was,jest mi bardzo przykro z tego powodu. Jest Pan doktorem ratownictwa medycznego,więc proponuję powrót do wyuczonej profesji,tak będzie lepiej dla wszystkich,serdecznie pozdrawiam.

 2. 2
  +56
  ~ Bez komentarza
  Czwartek, 18.08

  Podoba mi najbardziej ten 1%!

 3. 3
  +60
  ~ matrix.
  Czwartek, 18.08

  Nikt z nich - ani Wróblewski, Missan czy Czyżyk. Oni wszyscy już byli, nic nie zrobili i siedzą w tym samym zbiorniku w Rubnie. Tylko ślepy opiera Missana który publicznie kadzi Wróblewskiemu i jedyne co zrobił to dźwigał nakrętki by Wróblewski je wsypał do śmietnika. Miasto wymaga reform - UM, spółki miejskie - i człowieka który będzie współpracował z każdym kto może rozwinąć miasto. Oni tego nie robili i nie robią a "honor" pozwala im nie mieć zdania i wykonują wszystko , nawet poniżające i śmieszne, co każe Nowak i Wróblewski. Podobnie "radni" i opozycja. Jednak struktura społeczeństwa Elbląga każe zakładać wygraną nawet Wróblewskiego - podobny do elektoratu, zakąsza po drugim, niewiele tyra, szczeka na każdego obcego . Nikt z nich nie ma programu dla miasta. Siedzę , bo koryto.

 4. 4
  +45
  ~ Faworyt
  Czwartek, 18.08

  Udająca ślepą PO i zatraconą w swoje profity wpa we wlasne szambo mentalne! Chyba widzà, slyszą, czytajà i czują jakie klimaty są w Elblagu! Są nieprzychylne po raz 1 od wielu lat! Dalej brną udajàc ze jest ok! Przyklaskując z radnymi kazdą sprawę okazali brak szacunku ! Teraz mają tego efekt! Nic ich nie nauczylo po referendum!a mieszkańcy juz potrafià ocenić i wielu z nich otwarcie przyznaje ze parę lat temu popelnilo błąd wybierajàc lepsze zło! Udawajcie więc dalej ! Elblag czeka na zmianę pokolenia, zmianę mentalności ! Bo zasluguje na to!

 5. 5
  +81
  ~ Grupa Szybkiego Reagowania
  Czwartek, 18.08

  A nie mówiłem moi mili, że pora mieć swoje media i założyć Grupę Szybkiego Reagowania? Mało tego to pewne, że Wielki Ptak przegra i Michałek absolutnie nie ma szans...przegramy wszyscy tylko dlatego, że kilku snobów i narcyzów nie rozumie swojego elektoratu i stracili z nim kontakt....No i tych kilku nowych dyrektorów po linii partyjnej Partii Obłudy...Brawo Wy...To już jest koniec.

 6. 6
  +43
  ~ Naturalny Proces
  Czwartek, 18.08

  Co tu wiecznie pisać, po prostu ma się juz dosc starych wrednych bab , dziadów, i ludzi z przypadku!

 7. 7
  +26
  ~ Fan Gargamela z PO
  Czwartek, 18.08

  Najważniejsze, że cesarzowa pójdzie szukać pracy może zacznie od pośredniaka?

 8. 8
  +77
  ~ Wyborca Świadomy
  Czwartek, 18.08

  Ok postawmy taką hipotezę roboczą, że Wróblewski przegrywa oczywiście żaden Missan nie zostanie nigdy prezydentem miasta...co wtedy jak przyjdzie nowy? Konieczne wietrzenie w wodociągach miejskich, epecu, wysypisku, porcie morskim, szkołach i przedszkolach oraz większości departamentów z promocją, edukacją i strategią na czele....Reszta potem!

 9. 9
  +71
  ~ wtajemniczony
  Czwartek, 18.08

  Wróblewski powinien zostać usunięty ze stanowiska już teraz naprawdę szkoda tych dwóch lat bo to strata dla miasta. Ten człowiek w żaden sposób nie potrafi ani dogadać się z rządem ani dogadać się z wojewodą ani w żaden sposób z nowymi przedsiębiorcami. Miasto się cofa nadal w okresie boomu gospodarczego. Ciągły płacz, że nie ma kasy ale też brak inicjatyw aby kasa przyszła z innych źródeł. Szkoda czasu. p.s nie jestem z PiSu , byłem członkiem PO. koniec raportu. ...

 10. 10
  +49
  ~ mamy dość
  Czwartek, 18.08

  POd żądami lewactwa Elbląg stoczył się do miana wiochy. Co za gamonie zaorali elbląska komunikację miejską? Rozkład jazdy ułożony fatalnie. Tramwaj co 15-20 minut. Jak to ma być konkurencyjne w stosunku do własnego auta, hulajnogi czy bolta? Ktoś celowo tak ułożył rozkład aby komunikacja padła? Tramwaj co max 5 min inaczej to nie ma sensu. To miasto zaczyna wyglądać jak Prypeć. Patologia błąka się po mieście, puste witryny na sprzedaż lub wynajem. Jedynie pomniki błyszczą. Wstyd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1450061798096