Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

W wyborach do Sejmu elblążanie chcą poprzeć Zjednoczoną Prawicę, Polskę 2050 i Lewicę

01.06.2022, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W wyborach do Sejmu elblążanie chcą poprzeć Zjednoczoną Prawicę, Polskę 2050 i Lewicę

Sprawdziliśmy, jakie nastroje polityczne panują obecnie wśród naszych czytelników. Okazało się, że zdecydowana większość głosujących zadeklarowała chęć poparcia w wyborach do Sejmu kandydata Zjednoczonej Prawicy. Pokrywa się to z niedawno przeprowadzonym sondażem IBRiS.


Przypomnijmy, że na zlecenie „Rzeczpospolitej” Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził sondaż, z którego wynika, że aż 58,1 proc. respondentów zagłosowałoby w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się one teraz.


„Badani zostali zapytani w sondażu, na którą partię oddaliby swój głos. 37 proc. respondentów wskazało, że zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Z kolei na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 27 proc. badanych.


Polska 2050 może liczyć na 9 proc. poparcia, a Lewica na 8 proc. Natomiast na PSL zagłosowałoby 6 proc. respondentów, a na Konfederację - 5 proc. W sondażu 8 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na którą partię oddałoby swój głos.


Sondaż IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadzono w dniach 20-21 maja 2022 roku metodą telefoniczną CATI na próbie 1000 osób.” - informuje „Rzeczpospolita”.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie zdanie na ten temat mają elblążanie. Zapytaliśmy: „Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, na kandydata której partii oddał(a)byś głos?"


Głosowanie trwało od 26 maja, od godz. 12.00 do 31 maja, do godz. 20.00. W ankiecie oddano 1082 głosy.


Zdecydowana większość (37 proc., czyli 395 głosujących) zadeklarowała, że w wyborach parlamentarnych zagłosowałaby na Zjednoczoną Prawicę.


Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 z 20 proc. (218 głosów), a na trzecim Lewica z 17 proc. (188 głosów).


Poza podium byli: Koalicja Obywatelska (14 proc. - 153 głosy), Konfederacja (8 proc. - 84 głosy) i Polskie Stronnictwo Ludowe (1 proc. - 13 głosów).


2 proc. głosujących (18 głosów) przyznało, że nie planuje brać czynnego udziału w głosowaniu podczas wyborów parlamentarnych, a 1 proc. (13 głosów) stwierdziło, że zagłosuje na inną partię niż te wymienione w ankiecie.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Kaznodzieja
  Środa, 01.06

  To tylko sondaż, aczkolwiek delikatnie pokazujący chęć totalnej zmiany! Nie sądzę, ze Pis ma tu szansę, ale na pewno PO zbyt się zbiesiło , aby większość głosowała na kogokolwiek z tej partii! Ma tu raczej duze szanse kandydat nowy i mieszkańcy zagłosują na niego bo mają juz dość monotonii , nudy i wypalenia oraz bełkotu starych polityków , bo oni juz nic nowego tu nie wniosą! Jedynie my mieszkancy zapewnimy im intratne posadki! Czas tu na emerytury i zwykłe, naturalne ustąpienia miejsca ludziom mlodszym i z inicjatywą ! Czas udrożnić i przeczyścić kanaly !

 2. 2
  +19
  ~ Inflacja 13.9%
  Środa, 01.06

  Nigdy PiS już mam dość okradania nas złodzieje wszystko partacza i co wina Tuska banda idiotów

 3. 3
  +4
  ~ Kokojumbo
  Środa, 01.06

  Ładnie was polityków podkreślił dziś " Baca Bacowski. ". S...was pies.

 4. 4
  --15
  ~ Ak
  Środa, 01.06

  Wolę w 100% Z. P. Niż tych co srają w własne gniazdo! Precz że zdrajcami Polski!

 5. 5
  --4
  ~ Jez
  Środa, 01.06

  Wszyscy oprucz powskich sprzedawczyni złodzieji oszustów i błazna rudzielca to co oni wyprawiają to przechodzi ludzkie pojecie

 6. 6
  +23
  ~ Kacper
  Środa, 01.06

  Tak czy tak po tylu latach dostac od elblążan takie słabe noty to o czymś świadczy i trochę wstyd i nie ma co się sadzić i raczej trochę podkulić ogon bo czasy swietności minęły

 7. 7
  --23
  ~ jarosław
  Środa, 01.06

  Zjed. Prawica ,czyli poseł Leonard Krasulski na prezydenta Elblaga !

 8. 8
  +19
  ~ Trochę optymizmu
  Środa, 01.06

  Brawo posłanka Falej, to Pani wywindowała lewicę, nikt inny, dotąd ci zawodowcy pozorowali tylko. Liczę, że będzie Pani kandydowała na prezydenta i przeczyści stajnię Augiasza

 9. 9
  +2
  ~ Marysia
  Środa, 01.06

  Lewica i posłanka Falej . Reszta ......

 10. 10
  +7
  ~ mis
  Środa, 01.06

  pisiory zmienily nazwe na zjednoczona prawice a ciemnota w to wierzy obudza sie jak do sejmu sie zalapia tacy jak zdegradowany milosnik spirytu krasulski i kolesie i beda dalej robic co im sie p[odoba i oglupiac i tak glupi narod ktory skutecznie sklocili i juz sie nigdy nie zjednoczy zeby zawalczyc o swoje a benzyna 95 juz po 8 zeta fajnie co ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.247927904129