Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrywa w pierwszym sondażu przedwyborczym

01.04.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrywa w pierwszym sondażu przedwyborczym

Za  1,5 roku elblążanie ponownie staną przed wyborem włodarza miasta. Komu tym razem zaufają? Spośród jakich kandydatów będą wybierać i komu ostatecznie powierzą urząd prezydenta miasta? Znamy wyniki naszej pierwszej przedwyborczej sondy. Należy zauważyć, że sonda cieszyła się bardzo dużym zaintereowaniem, co przełożyło się na ilość osób głosujących i komentujących. Udział w głosowaniu wzięło 1481 osób.Czy po dwóch kadencjach Witold Wróblewski ponownie będzie kandydował i będzie mógł liczyć na poparcie elblążan? A może mieszkańcy naszego miasta będą chcieli powierzyć ster komuś nowemu?

Kto, po śmierci Jerzego Wilka, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości? Czy obecny wiceprezydent Michał Missan (Platforma Obywatelska), który raz już walczył o stanowisko włodarza naszego miasta, ponownie spróbuje swoich sił? A może na elbląskiej scenie politycznej pojawi się ktoś nowy?

Jakie obecnie panują nastroje polityczne w naszym mieście? Jakie ugrupowanie cieszy się największym zaufaniem społecznym? O to zapytaliśmy naszych czytelników w pierwszej przedwyborczej sondzie.

Zadaliśmy pytanie: „Na kandydata której formacji politycznej zagłosowałbyś w najbliższych wyborach na Prezydenta Elbląga?”. Głosowanie trwało od 27 marca, od godz. 18.00 do 31 marca, do godz. 20.00.

Wyniki pokazały, że nasi czytelnicy są podzieleni, co do tego na kogo oddadzą swój głos w nadchodzących wyborach, ale łączy ich jedno – chcą zmian.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra w naszej przedwyborczej sondzie.  W głosowaniu wzięło udział 1481 osób.  33 proc.  z nich przyznało, że zagłosowałoby na Kandydata bezpartyjnego Komitetu. Tyle samo procent głosów (33 proc.) zdobył Kandydat Platformy Obywatelskiej. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładnej ilości oddanych głosów to bezpartyjny Kandydat w tym starciu wygrałby o włos. Otrzymał on w sumie 490 głosów, a Kandydat PO – 483 głosy.

Na Kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 25 proc. (372 głosy).

Kandydat Nowej Lewicy zdobył poparcie zaledwie 6 proc. głosujących (90 głosów), Kandydat innej partii politycznej – 2 proc. (28 głosów), a obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski tylko 1 proc. (18 głosów!).

Nasi czytelnicy również w komentarzach wyrażali swoje zdanie na temat elbląskiej sceny politycznej.


„Zmęczony” stwierdził:

 

Grunt, żeby w końcu przestać głosować na mniejsze zło! Tak jest od lat, może po prostu czas to zmienić, bo inaczej kręcimy się wokół osi Mi już obojętne, może być nawet z PiS-u byle nowy, po prostu zmiany są potrzebne


„Obserwator zdarzeń” zaznaczył: „To, że jeden taki zniszczył SLD wiedzą wszyscy. On czego się dotknie to upadek. Teraz czas na ciepełko. PO i PiS już ich mają mieszkańcy dość. Ale dla stołka SLD, PO i PiS zejdą się razem. Dlatego zagłosuję teraz na niezależnych"

Kolejny internauta napisał: "Na Pisiorów Elbląg nie zasłużył niech dalej ludzie słońca Peru rządzą z lewakami, bo nie będziecie mieli kogo krytykować"

Pojawił się także komentarz od „Zmiany zmiany” o treści: „Na pewno nie PO i PSL i SLD to przez nich Elbląg stał się wsią. GNAĆ i to daleko".

Inny nasz czytelnik zauważa:

 

Mieszkańcy ocenili Wróblewskiego. Ocena wymowna. PO pomimo głosów poza elbląskich rady nie dało. Elblążanie pokazali jak zamierzają wybierać. Ważne że chcą pożegnać obecnych.


 

Za nami pierwsza (ale na pewno nie ostatnia) przedwyborcza sonda. Jak oceniacie wyniki?

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 18

%94.4 %5.6


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ No to klops z musztardą.
  Piątek, 01.04

  Jam, kandydat bezpartyjny, nie wystartuje. Nie mam ochoty brać udziału w lokalnym,politycznym bagnie. Ci co gnoju narobili w mieście i podpisywali się pod wszelkimi dokumentami, niech teraz poniosą odpowiedzialność Zarząd komisaryczny w Elblągu i komisarz , jedyne wyjście .

 2. 2
  +24
  ~ Witia, pakuj walizki
  Piątek, 01.04

  ...i na pośredniak :)

 3. 3
  +24
  ~ W koncu
  Piątek, 01.04

  I bardzo dobrze! To pokazuje oczekiwane i pożądane juz zmiany! Czas na to !

 4. 4
  +29
  ~ SYLWIA
  Piątek, 01.04

  PO PROSTU CZAS NA ZMIANY ELBLĄGIEM MUSI RZĄDZIĆ MŁODY BEZPARTYJNY CZŁOWIEK NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z ŻADNĄ PARTIĄ POLITYCZNĄ ANI SPONSOROWANY PRZEZ JAKĄŚ PARTIE POLITYCZNĄ ZWYKŁY CZŁOWIEK ELBLĄŻANIN

 5. 5
  --11
  ~ apeluje
  Piątek, 01.04

  Tylko Witek, nikt tak wspaniale nie zarządza miastem jak młodszy Słonina

 6. 6
  +18
  ~ Nadzieja
  Piątek, 01.04

  Miejmy nadzieję, ze to jakis dobry początek czegos dobrego! Cos juz drgnęlo w tym mieście, bo przeciez nic nie moze wiecznie trwać! A tu juz trwa wyjatkowo za długo! Ciekawe jak zachowa się PO, czy straci czy zyska? Bo najpierw ktytykuje , a potem popiera! Czas jednak na męską postawę bez falszywych zaklaman

 7. 7
  +14
  ~ obserwator
  Sobota, 02.04

  akurat słonina był najlepszym prezydentem elbląga,a wróblewski niczego sie od niego nie nauczył i nie dorasta mu do pięt.

 8. 8
  +13
  ~ Profesjonalny zespół
  Sobota, 02.04

  Każdy sukces bądź porażka dla kazdego dyrektora, szefa, menadzera zaczyna się od wlasciwie dobranej asystentki i zastępców , tak więc w przypadku prezydentów od właściwie dobranych najblizszych doradców! To oni nakreślają kierunek w którym podąża, musi ufać im bezgranicznie ! To oni nasłuchują, oceniają i patrzą i podpowiadają! Potem są juz tylko decyzje, dobre lub złe, a na końcu jest ocena ludzi czy sukces czy porażka ! Teraz juz tylko weryfikacja i przemyślenia ! Ludzie juz nie są ani głupi ani ślepi ! Bo to oni wybierają! Czas to zrozumieć i zastanowić się nad konsekwencjami !

 9. 9
  +24
  ~ Do Witia, pakuj walizki
  Sobota, 02.04

  Zapomniałeś o pozostałej trójce : narcyz, nieświeży, taneczny.

 10. 10
  +15
  ~ Do madzieja
  Sobota, 02.04

  A czym różni się PO teraz od WW niczym, sprzedali się za stołek, teraz przyklepują wszystko, skoro tam są to znaczy ze realizują i popierają politykę rządzenia miastem. Amnezja wcześniej świeży wyrażał się bardzo negatywnie o prezedydncue teraz mówi chyba dobrze. Czyli wybierając już nieświeżego mamy kontynuacje HS, WW i będzie to samo. Co do bezpartyjnych, ludzie obudźcie się takich nie ma! Zawsze z kimś się sympatyzuje nie ma bezpartyjności, nie zaklinacie rzeczywistości.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2021839618683