Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Co sądzisz o wysokości zarobków Prezydenta Wróblewskiego?

Zarabia za dużo - 92%

Zarabia za mało - 1%

Zarabia adekwatnie do wykonywanych obowiązków - 5%

Nie mam zdania - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Trwa nasza ankieta. Czy pensja Prezydenta Elbląga jest adekwatna do wykonywanej pracy?

04.07.2022, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa nasza ankieta. Czy pensja Prezydenta Elbląga jest adekwatna do wykonywanej pracy?

Pod artykułem „Ile zarabia włodarz Elbląga? Wynagrodzenia może mu pozazdrościć prezydent Warszawy” posypały się komentarze. Czy rzeczywiście większość naszych czytelników sądzi, że Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zarabia o wiele za dużo? A może powinien zarabiać jeszcze więcej?

 

W 2021 roku Witold Wróblewski zarobił 200 tys. zł.  z tytułu pracy w Urzędzie Miejskim oraz 6 tys. zł z tytułu umowy o dzieło. Oznacza to, że znalazł się on w czołówce najlepiej zarabiających włodarzy miast.


Zarobki na podobnym poziomie mają włodarze miast dwukrotnie większych od Elbląga, m.in. Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni (stan ludności w 2021 r. - 244 tys.) otrzymał w 2021 r. wynagrodzenie w wysokości 209 tys. zł, a Hanna Zdanowska - Prezydentka Łodzi (stan ludności  w 2021 r. - 664 tys.). Przypomnijmy, że według danych GUS z 30 czerwca 2021 r., Elbląg liczył ok. 118 tys. mieszkańców.


Zaskakującym dla wielu internautów był fakt, że mniej od Prezydenta Elbląga zarobił w 2021 r. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dochód z pracy na stanowisku włodarza stolicy wyniósł w ubiegłym roku 166 tys. zł.


Są oczywiście włodarze miast, który zarobili jeszcze więcej niż Prezydent Elbląga.  Jest nim np. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski z pensją 330 tys. 320 zł (stan ludności na 2021 - 782,1 tys.)


Przypomnijmy, że pensja w 2021 r. była znacznie mniejsza niż ta, która Prezydent Elbląga otrzymuje w 2022 r. Projekty uchwał w sprawie podwyżek dla włodarzy Elbląga i elbląskich radnych wprowadzono w ostatniej chwili, podczas grudniowej sesji. Dzięki temu pensja Witolda Wróblewskiego wzrosła z 10 940 zł brutto do 18 486 zł brutto.


Internauta o nicku „Citylover” stwierdził:

 

A urzędnik po studiach, z wieloletnią praktyką ma pracować za 2200 na miesiąc i nikt nie widzi w tym problemu. Wróblewski 8 tysięcy podwyżki dostał od swoich z Rady Miejskiej, a urzędnicy zero! Nie ma pieniędzy, kryzys. Nawet inflacyjnego nie ma. Jakoś wszystkim na górze przybywa, kosztem tych co na dole. Epec podwyżka o 50 procent, inflacja ogromna, a pensje stoją w miejscu. Wstyd Prezydencie


„Jak najdalej” stwierdził:

 

Jedynie można współczuć tylko urzędasom, że muszą tyrać za te śmieszną kasę i jeszcze użerać się z szefostwem w tych duszących klimatach.

 


„Kolko” dodał: To tak, dlatego dziurawe chodniki są w tym mieście  nie ma pieniędzy i nie będzie.


Pojawiły się również komentarze popierające podwyżkę pensji włodarza naszego miasta. „Szczęściarz w nowej pracy” napisał: Przyszły czasy, że ludzie się cenią i czasy wyzysku mijają, już  i ludzie nie pozwolą sobie na brak szacunku  dla siebie i swojej pracy!


Postanowiliśmy sprawdzić, jakie zdanie na ten temat mają nasi czytelnicy. Czy zarobki Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego są adekwatne do wykonywanej pracy?


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie!


Głosowanie potrwa do wtorku (5.07.) do godz. 14.00.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Co sądzisz o wysokości zarobków Prezydenta Wróblewskiego?

Zarabia za dużo - 92% (głosów: 902)

Zarabia za mało - 1% (głosów: 9)

Zarabia adekwatnie do wykonywanych obowiązków - 5% (głosów: 48)

Nie mam zdania - 2% (głosów: 17)


   Suma głosów: 976

Oceń tekst:

Ocen: 55

%96.4 %3.6


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +45
  ~ Bsp
  Niedziela, 03.07

  Tymczasem w Olsztynie powstaje 17 w kraju centrum dystrybucji Biedronki. Zatrudni ponad 900 pracowników, już wiadomo że z pensjami od 3,6 do pięciu tysięcy brutto. Do tego może nawet 300 osób do obsługi centrum, sprzątanie, prace konserwacyjne itp. Podobno to Elbląg ma fantastyczne położenie na mapie i świetnie się nadaje do takich przedsięwzięć. Jeronimo Martens lokowało swoje punkty logistyczne niekoniecznie w miastach wojewódzkich. Są one m.in. w Wyszkowie i Grudziądzu. Czy władze miasta Elbląga wiedzą coś o tym? Czy ktoś starał się o to aby inwestycja powstała w Elblągu lub okolicy? Stawiguda graniczy z Olsztynem a dojazd z centrum miasta zajmuje 10-15 minut. To bardzo bogata gmina, zamieszkana głównie przez Olsztynian, którym się powiodło i pobudowali się na przedmieściach. Olsztyn ma śmiesznie niskie bezrobocie i wysoki dochód. Elbląg porasta chwastami. Czy tu nikogo nie interesują miejsca pracy dla ludzi i dochód dla budżetu gminy? Mamy się cieszyć kolejnym blaszanym sklepem a dochód oddawać innym?

 2. 2
  +58
  ~ Ja też tu mieszkam
  Niedziela, 03.07

  Najwyraźniej gość już czuje swój koniec w roli prezydenta i chce jeszcze jak najwięcej się nachapac. W mieście widać i czuć marazm, żaden poważny inwestor tu od lat nie zaglądał bo i pewnie nikt takich nie oczekuje. A jeśli się pojawią to i tak nie mogą się dogadać. Od lat schematy, rutyna i nuda. Czas na emeryturę i dać miejsce następcom. Miejmy nadzieję że z większym zapałem i horyzontami.

 3. 3
  +57
  ~ Wstyd
  Niedziela, 03.07

  Co takiego osiągnął prezydent Elblaga, aby rozwinąć miasto, pomoc mieszkańcom w trudnych czasach czy nawet wspomnieć o planach jakie ma w zanadrzu? Wstyd mieć takiego prezydenta, który tylko z roku na rok zajmuje stanowisko, które powinno rządzić miastem, a nie przyglądać się mu z boku. Klapki na oczach, biedni emeryci nie mają nawet jak spłacać swojego czynszu po podwyżkach WSZYSTKIEGO, nie wspominając o młodych którzy tyrają na 3 zmiany aby jakoś przeżyć i nie utonąć w długach. Niestety, Elbląg zaraz będzie wymarły...

 4. 4
  --38
  ~ ...
  Niedziela, 03.07

  Bez przesady! 200 tys rocznie brutto to bez szału.

 5. 5
  +22
  ~ Ja też tu mieszkam
  Niedziela, 03.07

  Bez szału? Może w jakimś rozwiniętym państwie Zachodu. W Polsce jest to pensja (podkreślam: pensja) na wysokim poziomie. A w przypadku Elbląga na bardzo wysokim poziomie. Ja chętnie bym widział dla tego pana i jego świty wyższe nawet zarobki ale chciałbym widzieć że coś robią, o coś się starają. Niestety obecnie panowie jak się zdaje wzięli kurs na przetrwanie a miasto pogrążyli w bylejakości.

 6. 6
  --16
  ~ Doswiadczony
  Niedziela, 03.07

  To zadne pieniądze, fizole na obczyznie mają tyle lub u nas na budowie, w urzędach żadna kasa, do tego wymogi , apotem ci obcinają bo masz za duzo tych groszy lub cie nie lubią , takie prymitywne metody złośliwców

 7. 7
  +26
  ~ Upadły Harley
  Niedziela, 03.07

  Dlaczego Wróblewski nie przeznaczył 8000 zł podwyżki, którą dał mu ten zły PiS na cele charytatywne? Krytykuje każde działanie rządu, ale tutaj siedzi cicho.

 8. 8
  +38
  ~ Hehe
  Niedziela, 03.07

  @Upadły Harley dobre pytanie. Brawo.

 9. 9
  +9
  ~ maka47
  Niedziela, 03.07

  Łódż ma zdecydowanie ponad 600 tys.mieszkańców ,a nie 272.

 10. 10
  +5
  ~ Ciekawski
  Poniedziałek, 04.07

  Tego roczne dni Elbląga dramat . W Braniewie zrobili lepsze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2745199203491