Sobota, 26.11.2022, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent Wróblewski przegrał proces z Piotrem Opaczewskim. "Mieszkańcy zapłacili za to kilkanaście tysięcy"

18.05.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski przegrał proces z Piotrem Opaczewskim. "Mieszkańcy zapłacili za to kilkanaście tysięcy"
Fot. Archiwum redakcji

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przegrał proces o naruszenie dóbr osobistych z byłym radnym Piotrem Opaczewskim. Pozew, który Prezydent złożył w 2018 r. odrzucił najpierw Sąd Okręgowy, potem Sąd Administracyjny w Gdańsku. Gdy wyrok był już prawomocny Witold Wróblewski wniósł skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego, który sąd odrzucił. - Szkoda, że to wszystko działo się za pieniądze podatników. Jeśli pan Prezydent chciał się ze mną sądzić mógł założyć sprawę cywilną, a tak to mieszkańcy z podatków zapłacili kilkanaście tysięcy złotych za niepotrzebny proces – skomentował Piotr Opaczewski.

 


W październiku 2018 r. na antenie Telewizji Polskiej został opublikowany materiał o elbląskim wiadukcie. Wystąpił w nim Piotr Opaczewski stwierdzając, że inwestycja ta nie jest bezpieczna.

 

 

Robota została wykonana niezgodnie z projektem budowlanym, użyto materiałów niezgodnych z projektem. Jeżeli jest zagrożenie i ryzyko katastrofy budowlanej, ten ruch powinien zostać wstrzymany i powinna powstać bardzo szybko komisja, która te wątpliwości rozwieje

 

– mówił Piotr Opaczewski w programie „Alarm” wyemitowanym na antenie TVP 1.
 

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski złożył pozew do sądu domagając się od ówczesnego radnego publikacji oświadczenia i przekazania przez radnego 20 tys. zł na elbląskie schronisko dla zwierząt.


Czy rzeczywiście Piotr Opaczewski chciał wydać osąd w sprawie wiaduktu? Dlaczego radny w swoich wypowiedziach nie zaznaczał, że „przypuszcza”, „obawia się” lub „według niego istnieje jakaś możliwość”? - Mówiłem, tylko Telewizja mocno skróciła moją wypowiedź – tłumaczył Piotr Opaczewski po emisji programu. - Skomentowałem to, co znalazło się w piśmie od mieszkańców, które zostało opublikowane w ogólnopolskiej gazecie. Miałem odnieść się do zarzutów z pisma, a Telewizja to tak skróciła, że oddźwięk był taki, że to ja coś zarzucam. Ja niczego nie zarzucam Prezydentowi. Chciałem tylko, żeby te uwagi mieszkańców zostały wyjaśnione


Najpierw Prezydent Elbląga w imieniu Miasta Elbląg złożył pozew do Sądu Okręgowego. Gdy ten go odrzucił sprawę skierowano do Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Tam również pozew został odrzucony. Gdy wyrok był już prawomocny Witold Wróblewski  wniósł skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. 22 kwietnia br. SN odrzucił skargę.

 

 

Cieszę się, że to koniec tej sprawy. Postanowienie Sądu Najwyższego kończy polską drogę. Pan Prezydent może ewentualnie interweniować do różnych trybunałów Unii Europejskiej, ale nie sądzę, żeby to zrobił. Szkoda, że to wszystko miało miejsce, bo był to niepotrzebny wydatek dla Miasta. Mieszkańcy zapłacili za to kilkanaście tysięcy złotych

 

– pokreślił Piotr Opaczewski.


Były radny, który obecnie pełni funkcję wicewojewody woj. warmińsko-mazurskiego przyznał, że nie miał wątpliwości, że tak zakończy się ta sprawa. - Oczywiście kosztowało mnie to dużo nerwów, szczególnie na początku – stwierdził. - Ale byłem pewny, że to się tak skończy.

 

 

Niepotrzebne były dalsze odwoływania się Pana Prezydenta. Moim zdaniem to była próba uderzenia w klub PiS-u. Szkoda, że pan Witold Wróblewski nie zdecydował się iść z prywatnej sprawy cywilnej, bo wtedy robiłby to za swoje pieniądze, a nie za pieniądze mieszkańców

 

– podkreślił Piotr Opaczewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%18.2 %81.8


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Ciekawy
  Środa, 18.05

  zaciera ręce ze szczęścia?

 2. 2
  +13
  ~ dA
  Środa, 18.05

  a czemy miasto płaci ?

 3. 3
  +4
  ~ obserwator elblaga
  Środa, 18.05

  Trwa lincz na Wroblewskiego

 4. 4
  +12
  ~ kuk
  Środa, 18.05

  Jak to mieszkańcy mają płacić, przecież to łon wszedł w zatarg z byłym radnym, czyż nie tak? Łon wystepował jako urzędnik a nie jako mieszkaniec i nie w imieniu mieszkańców.

 5. 5
  +6
  ~ edukator
  Środa, 18.05

  Artykuły powinny podawać rzetelne informacje - Sąd Okręgowy nie „odrzucił” tylko „oddalił” pozew. Kolejną instancją był Sąd Apelacyjny, a nie „Administracyjny”, on również „oddalił” powództwo. Natomiast Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania (czyli nie odrzucił, ani nie oddalił, tylko postanowił w ogóle się nią nie zajmować). Staranność nakazywałaby podawać informacje zgodne z procedurą cywilną.

 6. 6
  --16
  ~ jan-49
  Środa, 18.05

  redakcja bez wazeliny włazi w d.............. opaczewskiemu nalatujac na wroblewskiego brak rzetelnosci i wyraznie wiadac ze dla nich oddalenie i odrzucenie to to samo ciekawe jakie "uniwersytety"pokonczyli te madrale

 7. 7
  +4
  ~ celina
  Środa, 18.05

  Wojewoda Opaczewski powinien gorąco podziekować prezydentowi Wróblewskiemu , bo dzieki tej sprawie został z radnego powołany na wojewodę .

 8. 8
  +10
  ~ Egh
  Środa, 18.05

  Jak każdy pajac z sekty pis już od początku mówił czyja wina ''wina Tuska '' a ja się pytam gdzie kalifat jest ,zaraz nie będą mieli ludzie za co kredytów płacić

 9. 9
  +57
  ~ Adix
  Środa, 18.05

  Cooooooo??????!!!!!! Dlaczego on nie płaci paxxxxjac jeden niech go spotkam na balu kiego teraz tomu wygarnę serio

 10. 10
  +4
  ~ Bez napięcia
  Środa, 18.05

  Piotr Wojewoda mlody facet i jest juz z tego tytulu na wygranej, ma ogrom czasu na "bycie" czy teraz czy za 5 lat natomiast panom starszym czas się kurczy i czas przestać szalec i mysleć ze mozna jeszcze zdobywać szczyty, bo czas szczytowania dobiega końca!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1560490131378