Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wpadka na stronie UM dot. miast partnerskich. Radny: Prezydent Elbląga nie wywiązał się ze wszystkich kwestii

04.05.2022, 16:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wpadka na stronie UM dot. miast partnerskich. Radny: Prezydent Elbląga nie wywiązał się ze wszystkich kwestii

W lutym br. radny Paweł Kowszyński złożył interpelację w sprawie zerwania umowy partnerskiej z miastami Bałtijsk i Kaliningrad w Federacji Rosyjskiej. W marcu br. powrócił do tematu.- Prezydent Elbląga nie wywiązał się ze wszystkich kwestii z tym związanych – stwierdził.

 


25 lutego br. Paweł Kowszyńsk zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego o zerwanie umowy partnerskiej z miastami Bałtijsk i Kaliningrad w Federacji Rosyjskiej. - W obliczu zbrodniczej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, pogwałcenia prawa międzynarodowego, mordów na ludności cywilnej, apeluję o wypowiedzenie umowy partnerskiej o dobrosąsiedzkiej i przyjacielskiej współpracy pomiędzy miastami Bałtijsk i Kaliningrad w Federacji Rosyjskiej a miastem Elbląg w Rzeczypospolitej Polskiej – zaznaczył wówczas radny.

 

Nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z państwem, którego symbolem stał się bezwzględny terror na niewinnej, bezbronnej ludności cywilnej

 

– podkreślił Paweł Kowszyński.


Tego samego dnia na stronie Urzędu Miasta opublikowano oświadczenie Prezydenta Elbląga i Przewodniczącego Rady Miasta dotyczące zerwania współpracy Elbląga z miastami partnerskimi w Rosji i na Białorusi.


Radny powrócił jednak do tematu 14 marca. - Na interpelację z 25 lutego 2022 r. Prezydent Miasta Elbląg w pisemnej odpowiedzi (…) z dnia 14 marca 2022 r. uprzejmie poinformował, że Miasto Elbląg zerwało współpracę z miastem Białtijsk, Kaliningrad i Nowogrodem Wielkim w Federacji Rosyjskiej oraz Nowogródkiem na Białorusi – opowiadał.

 

Zwracam uwagę, że Pan Prezydent Miasta Elbląg redagując odpowiedź (….) nie poruszył kompleksowo przedstawionego przez siebie zagadnienia i nie wywiązał się ze wszystkich kwestii z tym związanych i od niego zależnych, a tego należałoby oczekiwać jako organu administracji publicznej gminy miejskiej Elbląg, przełożonego administracji zespolonej w mieście na prawach powiatu, która stanowi m. in. urząd miasta

 

– zauważył Paweł Kowszyński.


W marcowej interpelacji radny wskazał, że na stronie Urzędu  Miasta w Elblągu Białtijsk, Kaliningrad i Nowogródek nadal są wskazane jako miasta partnerskie. - Pomimo upływu miesiąca od zerwania współpracy z tymi miastami i przekazania mi odpowiedzi na interpelację nadal na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu widnieją miasta, których już nie powinno być w gronie partnerów Elbląga – dodał.

 

W wykazie i opisie miast partnerskich na stronie UM nie ma również wzmianki, że współpraca z nimi została zerwana. Natomiast nadal widnieją one jako partnerzy miasta Elbląg

 

– zaznaczył Paweł Kowszyńśki.


Na dowód swoich słów radny do interpelacji dołączył print sceeny  ze strony UM pokazujące listę miast partnerskich. - Czy Prezydenta Miasta Elbląga dokona aktualizacji wykazu i opusu miast partnerskich na oficjalnej stronie urzędu miejskiego usuwając miasta, z którymi współpracę zerwano? - pytał radny.


Jak na interpelację zareagował Prezydent Elbląga? - Zwracam uwagę, że Pan radny Paweł Kowszyński redagując interpelację nie poruszył kompleksowo przedstawionego przez siebie zagadnienia i nie odniósł się do kwestii wszystkich byłych miast partnerskich z Federacji Rosyjskiej i Białorusi oraz nazw elbląskich rond, a tego należałoby oczekiwać od radnego zaangażowanego w sprawy miasta – poinformował Witold Wróblewski. - Jako Prezydent Elbląga podkreślam, że czuwam nad sprawami formalnymi, jednak w tym nadzwyczajnym czasie najważniejsze jest udzielenie wsparcia potrzebującym poprzez zainicjowane przeze mnie szeroko zakrojone działania na rzecz uchodźców, co jest czynione z pełnym zaangażowaniem.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Wiarygodność prezia
  Środa, 04.05

  To ,że prezio się chwalił, nawet list był w mediach publikowany, że Elbląg zerwał współpracę z tymi miastami, to trzeba było sprawdzić czy faktycznie wysłał pisma z informacją o zakończeniu współpracy władzom tamtych miast. W na pewno nie wysłał. Wszak Towarzyszowi nie powinni się wierzyć na słowo, tylko sprawdzać.

 2. 2
  +18
  ~ git
  Środa, 04.05

  czy nie ma ważniejszych spraw w tym upadającym mieście.!!!!

 3. 3
  +16
  ~ oooo
  Środa, 04.05

  paranoja w tym mieście, Wróblewski szasta kasą na pomniki dla Koseckiej, mąż Marysi nieporadnej zostaje dyrektorem EPT, i guzik robi, w porcie nic a nic nie robią a Zgliński, Wilkowa i Piór kasę dużą biorą co miesiąc, w zarządzaniu kryzysowym siedzi emeryt Świniarski i guzik robi jak i reszta świty nieroba prezydenta, a teraz jeszcze podostawali wielkie podwyżki, skandal goni skandal, Czyżyk i Missan też mają za uszami, i wiele jeszcze, dziury w chodnikach w centrum miasta

 4. 4
  +7
  ~ kjm
  Środa, 04.05

  panie radny wojna sie skończy i co wówczas? Od nowa będą zawiązywane partnerstwa? A tak całkiem nie tak dawno była wielka zadyma z usunięciem nazwy ronda Tarnopol. I co i dobrze czy nie dobrze , że ta nazwa sie ostała, panie radny?

 5. 5
  +2
  ~ ELBŁONG stan umysłu
  Środa, 04.05

  Generalnie wszyskie interpelacje radnego Pawła Kowszyńskiego traktowane są przez aładze Elbląga po macoszemu. Radny pyta, a urząd odpowiada, że ,,deszcz pada". Tak samo było podczas interpelacji radnego w sprawie schronów w Elblągu. Nie wiem dlaczego Pan Panie Pawle pozwala się tak lekceważyc. A szczytem moim zdaniem bezczelnosci, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Elblagu, była odpowiedź na Pana propozycję zmiany podstawy prawnej projektu uchwały. Panie Pawle oni w żywe oczy z Pana kpią !!!

 6. 6
  +5
  ~ Lat
  Środa, 04.05

  POwiedzmy tacy go wybrało to ich człowiek więc nic dziwnego że takie zachowanie

 7. 7
  +11
  ~ Ruch w interesie
  Środa, 04.05

  Co się dzieje z tym uaktywnieniem radnych wszystkich opcji? 2 lata kimali bo mieli argument covida! Co nie przeszkadzalo brać kasę, teraz zaczynają się rozpędzać, az strach się bać, a UM nie nadąży odpowiadać, tylko problem w tym , ze miasto jak spalo tak śpi!

 8. 8
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 04.05

  Tylko Elbląga szkoda....

 9. 9
  +9
  ~ Fan Gargamela z PO
  Środa, 04.05

  Już dawno biuro rzecznika, prezydenta i departament Ku;tury dawno powinien zostać dokładnie przewietrzony...prawda?

 10. 10
  +9
  ~ bylim
  Środa, 04.05

  3maja nad rzeką tak mówili że nikt ich nie słyszał -nagłośnienie chyba z czasów PRLu. Pośmiewisko.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6279020309448