Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Nie dla 500+, tak dla wsparcia! Poznaj wyniki ankiety INFO

06.04.2021, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie dla 500+, tak dla wsparcia! Poznaj wyniki ankiety INFO

Program Rodzina 500+ ma już pięć lat. W związku z tym zapytaliśmy elblążan o to, jak oceniają to wsparcie i czy było ono potrzebne. Wyniki sondy mogą zaskakiwać. 

 

1 kwietnia 2016 roku uruchomiony został Program Rodzina 500+, czyli 500 zł miesięcznie na  dziecko do 18. roku życia - niezależnie od dochodów. Po pięciu latach od wprowadzenia flagowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości zapytaliśmy internautów, czy takie wsparcie było potrzebne.

Głosowanie w ankiecie info.elblag.pl trwało od 1 do 6 kwietnia. Udział w nim wzięło 509 osób. 
 

Większość, bo 51 proc. uczestników sondy (259 głosów), odpowiedziało, że wsparcie rodzin jest potrzebne, ale powinno mieć inną formę. 
 

37 proc. Czytelników (190 głosów) zaznaczyło odpowiedź "nie". Tylko 11 proc. uczestników głosowania (54 głosy) to zwolennicy 500+, którzy są na "tak" dla Programu. 1 proc. (6 głosów) nie ma zdania na ten temat. 

 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ asd
  Wtorek, 06.04

  Wsparcie tylko dla tych gdzie jedna osoba pracuje. Dla leni nic nie dawac.

 2. 2
  +15
  ~ zgoda z asd
  Wtorek, 06.04

  Tak jest. Płacisz podatek dostajesz na dzieci.

 3. 3
  --7
  ~ dran
  Wtorek, 06.04

  w kazdym europejski kraju jest 500 plus w bardzo podobnej formie np. child benefit irelandia. dotaja wszyscy na dziecko, nikt nigdy tego nie kwestionuje to normalnosc

 4. 4
  +17
  ~ Czytelnik
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 06.04

  Oczywiście 500+, tylko dla Pracujących rodziców lub na macierzyńskim. Większość rodzin żyje z 500+ . Np : (4 dzieci i nie pracują) żyją na socjalu, rozwodzą się specjalnie żeby czerpać kasę na "samotną matkę" alimenty płaci państwo bo ojciec jest już na bezrobociu X lat i nie ma za co je płacić. A wszyscy dookoła pracują i utrzymują taka "rodzinkę" bo im się nie opłaca iść do pracy.

 5. 5
  --7
  ~ Realista
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 06.04

  W ankiecie wzielo udzial 509osob i to zapewne w wieku szkolnym. No sorry, ale wy o kosztach i trudach wychowania dzieci nie macie pojecia. Takze ankieta jest do bani, bo nie polazuje zupelnie nic.

 6. 6
  +14
  ~ matka
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 06.04

  Realista no co ty ? Myślisz ze tylko ty masz dzieci?! Jak sie decydujesz na dziecko to pomyśl najpierw czy ciebie na nie stać. Moich dzieci państwo nie utrzymywało. Pracowałam ja i mój mąz i nie skomlałam ze ma mi ktoś dać. DO ROBOTY PASÓżyTY.

 7. 7
  --4
  ~ marek
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 06.04

  Wszyscy narzekają i wszysc y biorą Nie ma w Elblągu rodziny, która by zrzekła się 500plus Jak ***o wam śmierdzi, to nie wąchajcie

 8. 8
  +9
  ~ True
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 06.04

  Do marek- jak muszą na to robić i na innych co nie chcą pracować, to biorą plusy, aby chociaż część pieniędzy zabranych im w podatkach odzyskać. PiS nałożył ok 40 podatków i podniósł stare. A Zanim PiS objął władzę to prezes latał z kanistrem po Sejmie i mówił, żeby obniżyć akcyzę na paliwo, jak objął władzę, to nie dość, że nie obniżył to jeszcze wprowadził nową opłatę paliwową.

 9. 9
  --5
  ~ -ccccc
  Dwa tygodnie temu, Środa, 07.04

  PIS-patologia i skur...syństwo

 10. 10
  +15
  ~ borys
  Dwa tygodnie temu, Środa, 07.04

  powinny też być zlikwidowane 13-te i 14-te pensje dla emerytów.Kto solidnie pracował całe życie i odprowadzał składki emerytalne ten ma wystarczającą emeryturę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2955479621887