Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Miała być budowa, a jest śmietnisko i "parking". Mieszkańcy proszą o uprzątnięcie terenu przy al.Tysiąclecia

05.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miała być budowa, a jest śmietnisko i "parking". Mieszkańcy proszą o uprzątnięcie terenu przy al.Tysiąclecia
Fot. Adrian Sajko

- Walające się butelki, opakowania, ogólnie syf. Tak wygląda w tej chwili teren przy al. Tysiąclecia. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w najbliższym czasie nic tu nie będzie budowane. Właściciel jednak powinien zainteresować się tym tematem i posprzątać - mówi Czytelniczka info.elblag, mieszkanka ul. 3 Maja.

Teren przy al. Tysiąclecia, znajdujący się obok stacji benzynowej, na zabudowę czeka od dawna. Kolejne, planowane tu inwestycje na razie nie doszły do skutku. Mieszkańcy okolicznych bloków proszą jednak o uprzątnięcie terenu.

 

W tej chwili to chyba jeden z ostatnich w okolicy terenów zielonych. Wygląda jednak fatalnie. Wszędzie walają się śmieci. Od dawna nikt tu nie sprzątał. Dodatkowo na części terenu, w błocie parkują samochody. Czy ktoś wreszcie się tym zainteresuje? Przecież to centrum miasta, czy tak ma wyglądać wizytówka Elbląga

 

 - pyta pani Ewa.W tej sprawie skontaktowaliśmy się z właścicielem terenu, który jednak nie chce sytuacji komentować. Sprawdzenie terenu zadeklarowała jednak straż miejska.

 

W styczniu mięliśmy ostatnią interwencję w tym miejscu, wtedy jednak nie stwierdzono nieczystości. Wyślę tam strażników po raz kolejny. W takich sytuacjach, jeśli teren rzeczywiście jest zaśmiecony, zobowiązujemy jego właściciela do uprzątniecia

 

- mówi Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu.

Przypomnijmy. Teren przy al. Tysiąclecia kilkanaście lat temu miasto sprzedało spółce, która planowała wybudować tam hotel. Do realizacji tej inwestycji nie doszło, a teren przeszedł w kolejne ręce. Nowy właściciel - developer z Mławy w ubiegłym roku wystąpił do Miasta o zgodę na zbudowanie w tym miejscu budynku mieszkalnego. Na to Ratusz się jednak nie zgodził, a projekt uchwały w tej sprawie, który pod głosowanie miał zostać poddany w listopadzie, został wycofany z porządku sesji. Co dalej z inwestycją, czy właściciel będzie się odwoływał od decyzji Miasta, tego deweloper nie chce zdradzać. Urzędnicy stoją na stanowisku, że zgodnie z planem zagospodarowania, to miejsce pod hotel.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Problem ze śmieceniem przy al. Tysiąclecia ( zdjęć 15 )
Dodano: 2021-04-01 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Eech
  Poniedziałek, 05.04

  Centrum miasta 3 świat

 2. 2
  +7
  ~ Fabi
  Poniedziałek, 05.04

  Ciekawe kto wyrzuca ten syf? Najprawdopodobniej mieszkańcy pobliskich pięknych mieszkań! Absurdem jest ze ktoś z zawady czy z osiedla za politechnika przywiezie śmieci akurat w to miejsce. Kontrola sasiedzka

 3. 3
  +9
  ~ Fabi
  Poniedziałek, 05.04

  Ciekawe kto wyrzuca ten syf? Najprawdopodobniej mieszkańcy pobliskich pięknych mieszkań! Absurdem jest ze ktoś z zawady czy z osiedla za politechnika przywiezie śmieci akurat w to miejsce. Kontrola sasiedzka

 4. 4
  +7
  ~ Lab
  Poniedziałek, 05.04

  To prawda, że to jedyny wolny teren zielony i straszy bałaganem, ale to nie znaczy, że trzeba kolejny skrawek ziemi zabudować 9 piętrowym budynkiem !

 5. 5
  +11
  ~ Anon
  Poniedziałek, 05.04

  No tak... Straż Wiejska żeby mandaty w tym miejscu powypisywać to codziennie podjeżdża ale żeby ruszyć tyłek z samochodu w innym temacie to już za ciężko

 6. 6
  +11
  ~ Jasiu
  Poniedziałek, 05.04

  Dla czego właściciel powinien się zainteresować i posprzątać?? Bo tak najłatwiej straży miejskiej znaleźć jelenia by wypisać mandat?? A może by tak zacząć karać, tych co śmiecą?? Wysiada z tramwaju bilet jep na chodnik, pali papierocha kiepa jep pod nogi, zje batonik papierek jep na chodnik, naprawia auto zderzak jep do lasu. Dla czego?? Po 1 zero kontroli i reakcji na takie zachowanie, po 2 gdy już ktoś wyrzuci i wtedy dopiero zaczynają szukać często 'igły w stogu siana". I wtedy karają boguducha winnego właściciela terenu, a jak jakimś cudem znają sprawcę (podejrzewam, że jednego na 100) to wtedy dostaje karę 500 pln. i musi zabrać zderzak, i wyrzuci go w inne miejsce. Sam miałem zdarzenie, gdy doprowadziłem śmieciarza pod sam radiowóz, to najpierw nie widzieli nas, a później próbowali ukarać mnie za inne rzekome wykroczenie, gdzie w sąd uznał moją rację.

 7. 7
  +15
  ~ zez
  Poniedziałek, 05.04

  Aż mi się nie chce wierzyć , że Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu od stycznia nie widziała tego miejsca w srodku miasta. Polecam tej pani szybką zmianę pracy ,bo przynosi wstyd elblaskiej straży miejskiej . Artykuł i uwagi należy skierować do viceprezydenta Nowaka , ktory zablokował budowe w tym miejscu 8 - piętrowego apartamentowca przez sprawdzonego developera twierdząc ,że może tam być tylko hotel . Licze ,że Rada miejska jak najszybciej wróci do tematu i zaakceptuje rozpoczęcie zabudowy tego terenu .

 8. 8
  +4
  ~ mieszkanka
  Poniedziałek, 05.04

  Mieszkańcy nie wyrzucają tu śmieci.Robią ta przechodnie i Ci,którzy podjeżdżają samochodami .Niestety,ale widz ę to często z okna. Tu powinien pozostać czysty,zadbany teren zielony , a nie hotel lub blok mieszkalny.

 9. 9
  +9
  ~ norma ich wychowania
  Poniedziałek, 05.04

  Przecież mamy towarzysza - kolegę "prezydenta, standaryzatora, koalicyjnego statystę, dyrektorów departamentów, urzędników, właściciela lub zarządcę terenu. Alleluja! Panienka z SM niech nie opowiada dyrdymałów, tylko z kumplami zacznie pracę w SM po kilkunastu latach "stażu" - systematyczne sprawdzanie obecności psich łajen na trawniku to wasz obowiązek. Psi. Kiedy w tym mieście ktokolwiek zatrudniony przez mieszkańców zacznie pracować a nie tylko czekać na przelew za "pracę". Bezwstydni jak ich szef ( szef- pojęcie wieloznaczne).

 10. 10
  +5
  ~ szkoda pogardy
  Poniedziałek, 05.04

  Tysiące hektarów takiej "zieleni" w Elblągu należy zaorać, zbronować, zasiać trawę, zwalcować, trawę kosić. Na taki trawnik nie wjedzie nawet harley , o śmieciach nie wspominając. Te miejsca pamiętają czyny społeczne z lat 60-70 -tych minionego stulecia i są wizerunkiem w paszporcie samorządowym Wróblewskiego. To jest umowne "centrum", wizytówka miasta i opinia o jego mieszkańcach. Trzeba być leniem. Dumnym, bezwstydnym leniem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5151219367981