Wtorek, 1.12.2020, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Rafał Trzaskowski zwycięzcą ankiety wyborczej info.elblag.pl

25.05.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rafał Trzaskowski zwycięzcą ankiety wyborczej info.elblag.pl

25 maja br. zadaliśmy pytanie naszym czytelnikom: "Na którego z naszych kandydatów zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?". W ankiecie info.elblag.pl udział wzięły 537 osoby. Który z naszych kandydatów zdobył najwięcej głosów?
 

O fotel Prezydenta RP walczą m.in. Andrzej Duda (kandydat Prawa i Sprawiedliwości), Robert Biedroń (kandydat Lewicy), Władysław Kosiniak- Kamysz (kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego), Krzysztof Bosak (kandydat Konfederacji).


W maju br. Zarząd PO postanowił, że miejsce dotychczasowej kandydatki tej partii zajmie  Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy.


W naszej ankiecie zapytaliśmy o poparcie dla tych sześciu kandydatów. Od początku głosowania najwięcej głosów zdobywali  Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia. Do samego końca to ci politycy szli "łeb w łeb".


Dziś, 28 maja, zakończyliśmy głosowanie. Ostatecznie wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając  34 proc. głosów.Tuż za nim uplasował się Szymon Hołownia (30 proc.). Na podium znalazł się także Andrzej Duda (19 proc.).


Pozostali kandydaci nie cieszyli się zbyt dużym zainteresowaniem. Władysław Kosiniak - Kamysz zdobył zaledwie 6 proc., Robert Biedroń 5 proc., a Krzysztof Bosak 3 proc. głosów.


Natomiast 3 proc. głosujących zadeklarowało, że nie planuje wziąć udziału w wyborach.


Wczoraj, 27 maja, wspólne oświadczenie dotyczące terminu wyborów wydali Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Liderzy Zjednoczonej  Prawicy, że wybory prezydenckie powinny odbyć się za miesiąc, 28 czerwca (niedziela). Czy tak się stanie?


- Powaga Rzeczypospolitej nie ucierpiałaby na tym, gdyby 6 sierpnia prezydent Duda opuścił swój urząd. Konstytucja wskazuje, że w takiej sytuacji prezydenta zastępuje marszałek Sejmu bądź marszałek Senatu - stwierdził Tomasz Grodzki w TVN24.


 Prace nad ustawą umożliwiającą przeprowadzenie wyborów jeszcze trwają.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 27

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +57
  ~ Wyborca
  Czwartek, 28.05

  I bardzo SUPER a długopis na aut!!!!

 2. 2
  +3
  ~ nie dla po pis
  Czwartek, 28.05

  Tylko szymon hołownia jest akceptawalny bo pis z po bedą sie żrec jak za dawnych czasów a tego nikt przeciez nie chce. niech dobro zwycięża. potrzeba Polsce spokojnego i rzeczowego prezydenta bez partii za plecami takiego jak szymon .

 3. 3
  +18
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 28.05

  Patrzę i nie wierzę. Elblążanie największą liczbą głosów wybrali dwóch kandydatów przeciwnych i chcących zatrzymać przekop Mierzei Wiślanej. Nic dziwnego, że potem tacy sami "świadomi wyborcy" ślepo wybierają ludzi pokroju Wróbla. To jest jakaś żenada i smutny marazm. Jak można głosować na kandydatów na prezydenta, którzy są jawnie przeciwni pro-elbląskiej inwestycji? :) Nie wierzę, nie wiem jakiego słowa na takie coś użyć. Niczym takie "pacynki PO" - byle tylko wybrać kogoś pro-PO, nawet, jak w programie wyborczym będzie mieć "wyburzmy Elbląg, bo szkoda kasy" :)

 4. 4
  0
  ~ Mały
  Czwartek, 28.05

  Głosowałem z żoną na pana Trzaskowskiego a moja trójka dzieci na pana Hołownię. Wszyscy pójdziemy na wybory

 5. 5
  +7
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Czwartek, 28.05

  Trzeba zacząć od tego,że rodowitych elblążan w mieście jest 10% -20% (było więcej ale w sposób naturalny lub przez wyjazdy za chlebem liczba mieszkańców zmniejszyła się).Cała reszta mieszkańców to ludność z różnych stron Polski ale też i zza wschodniej granicy Polski.Obecni mieszkańcy to różne nacje a tym samym co z tego wynika brak chęci wspólnego działania dla dobra miasta.Nikt z mieszkańców (oprócz ludzi starszych emerytów i rencistów) nie wie czy tu będzie mieszkał za miesiąc za pół roku czy rok.Ludzie są rozbici (życiowo i politycznie),każdy polityk obiecuje tak by każdemu coś dopasowało stąd tak tragiczne wybory.Jako rodowity mieszkaniec (urodziłem się tu)pozwolę sobie zakończyć tak:Elbląg to siedem wiosek połączonych linią autobusową i tramwajową.

 6. 6
  +31
  ~ Kryspin
  Czwartek, 28.05

  Mamy w Elblągu dobrą prognozę. Jeżeli PiS nie będzie stosował brudnych gier, prowokacji (jakie już obserwujemy), fake-newsów Kurskiego typu "dziadek z Wermachtu" - to Duda przegra z kretesem. Tym bardziej należy być czujnym na fałsz i dezinformację sztabowców PiS.

 7. 7
  +3
  ~ www
  Czwartek, 28.05

  W Elblągu jest dużo starych komunistycznych kapusi , którym zabrano dodatek za pałowanie i oni liczą jak wygra obojętnie kto , ale będzie z opozycji to im zwróci dodatek za pałowanie ,Wybijcie sobie z głowy ,że .komuna będzie rządzić krajem . O wyborze decyduje większosć polskiego społeczeństwa , a nie popaprance .

 8. 8
  +31
  ~ klik
  Czwartek, 28.05

  Piękny i akceptowany widok

 9. 9
  +16
  ~ dfhd
  Czwartek, 28.05

  Brawo, jestem mile zaskoczony. Jednak elblążanie myślą i czują. Super.

 10. 10
  +31
  ~ klik
  Czwartek, 28.05

  @~ III~nie strasz nie strasz bo się ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94827508926392