Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

W niedzielę (10 maja) powinniśmy głosować na prezydenta, dobrze, że nie doszło do wyborów?

Tak - 85%

Nie - 13%

Nie mam zdania - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Sonda info.elblag.pl: Wybory prezydenta bez wyborów. Co na ten temat sądzą Czytelnicy?

10.05.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sonda info.elblag.pl: Wybory prezydenta bez wyborów. Co na ten temat sądzą Czytelnicy?

Dziś (10 maja) mieliśmy zdecydować, kto przez następne pięć lat będzie głową państwa. Wybory prezydenckie jednak się nie odbyły. Pytamy co o tym sądzą Czytelnicy info.elblag.pl.

Epidemia koronawiursa na głowie postawiła również wybory prezydenckie 2020 zaplanowane w Polsce na 10 maja. Politycy do ostatniej chwili nie za bardzo wiedzieli jak w związku z tym zagrożeniem mają wyglądać wybory i kiedy powinny zostać one przeprowadzone. Ostatecznie we wtorek (5 maja) Senat zagłosował za odrzuceniem ustawy o wyborach korespondencyjnych, przyjętej w kwietniu przez Sejm. Posłowie w odpowiedzi odrzucili senackie weto podczas posiedzenia w czwartek (7 maja). Dzień wcześniej, w środę (6 maja) wspólne oświadzenie wsprawie wyborów wydali Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin uzgodnili, że 10 maja nie będzie głosowania. W oświadczeniu po ich spotkaniu napisano, że po upływie terminu 10 maja oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów wobec tego, że się nie odbyły, marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie.

Na temat wyborów wypowiedziała się również Państwowa Komisja Wyborcza, która w opublikowanym w czwartek (7 maja) oświadczeniu poinformowała wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

Kolejnego terminu wyborów nie znamy. Wyborów prezydenckich 10 maja oficjalnie nie odwołano, ale głosowanie się nie odbywa w ustalonym terminie, co oznacza, że najpewniej będą one nieważne.

Co na temat tej sytuacji sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie. Głosować można do poniedziałku (11 maja) do godz. 10.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

W niedzielę (10 maja) powinniśmy głosować na prezydenta, dobrze, że nie doszło do wyborów?

Tak - 85% (głosów: 401)

Nie - 13% (głosów: 61)

Nie mam zdania - 2% (głosów: 8)


   Suma głosów: 470

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ rambo 11
  Niedziela, 10.05

  Te wybory to upokorzenie wszystkich normalnych Polaków, jeden obleśny dziad chce ustawić 30 mln obywateli-nowa KOREA .

 2. 2
  +7
  ~ Bartoszz
  Niedziela, 10.05

  Burdelo Kaczo Diktator

 3. 3
  --21
  ~ Wasz Prezydent nasz Premier ?
  Niedziela, 10.05

  W obecnych warunkach prawnych i konstytucyjnego systemu władzy w Polsce, bezpośrednie wybory Prezydenta RP to niepotrzebna, kosztowna zabawa w demokrację. Ponieważ nasz ustrój opiera się na systemie rządów parlamentarnych, a nie prezydenckich to jego wybór powinien być dokonywany przez Zgromadzenie Narodowe.

 4. 4
  +4
  ~ emeryt
  Niedziela, 10.05

  Wynik dawno już znany, po co ta szopka z wyborami jest jak w PRL-u.

 5. 5
  +13
  ~ Kryspin
  Niedziela, 10.05

  Dorn (trzeci bliźniak) ostatnio powiedział, że demokracja to taki ustrój w którym w wyborach władza może przegrać, choć nie musi. Natomiast w ustawie o wyborach korespondencyjnych autorstwa PiS zagwarantowano wygraną Dudy. Po co Poczta Polska zażądała dodrukowanie 3 mln dodatkowych kart do głosowania ponad liczbę uprawnionych? Takie wybory jak chciał PiS to koniec wolnego państwa demokratycznego i dobrze się stało, że kogoś z tej zorganizowanej grupy ruszyło sumienie. Jest jeszcze nadzieja.

 6. 6
  +17
  ~ ikiv
  Niedziela, 10.05

  Przed rozbiorami Targowica reż siała zamęt. Historia się powtarza.

 7. 7
  +4
  ~ Winni
  Niedziela, 10.05

  Ciągle Ci sami P O i PSL i SLD to oni winni calego zamieszania. Prostactwo, buta i chamstwo to ONI. A wy ich wybieracie Gratulacje barany.

 8. 8
  +3
  ~ Czytelnik gazet
  Niedziela, 10.05

  Dziwię się że do tej pory niekoronowany król Polski, BEZ ŻADNEGO TRYBU, nie ogłosił reelekcji DU_Y na kolejną kadencję ! Przecież DU_A ma wsparcie niebios !!! Pamiętam jak podczas jednej z akcji agitacyjnych wołał w niebiosa : ,, Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie ! ‘’ I co ? Stało się, wystarczy popatrzeć po stanowiskach w radach nadzorczych w spółek skarbu państwa !!! Wybór ANDRZEJA DU_Y na drugą kadencję, to dla PIS sprawa życia lub śmierci. Po podaniu się do dymisji rządu Morawieckiego i nowych wyborach parlamentarnych, ktoś musi tą MAFIĘ ułaskawiać !!!

 9. 9
  --4
  ~ Jurek Motorówka .
  Niedziela, 10.05

  Piękny dzień , ludzie na spacerach . Mogliby głosować , gdyby nie tacy ludzie jak Budka , Wcisłą , Grodzki , Gelert itp itd . ich faworytka na prezydenta . Że tak ludzie dali się otumanić . Smutne .

 10. 10
  0
  ~ uiy
  Niedziela, 10.05

  A co na to medrzec Europy niejaki Bolek KONSTYTUCJA cichy jakis .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0699379444122