Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wyniki naszej sondy. Zapytaliśmy czytelników, co sądzą o odwołaniu wyborów?

11.05.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki naszej sondy. Zapytaliśmy czytelników, co sądzą o odwołaniu wyborów?
Zadaliśmy pytanie: "W niedzielę (10 maja) powinniśmy głosować na prezydenta, dobrze, że nie doszło do wyborów?". Głosować w naszej ankiecie można było do dziś, do godz. 10.00. W sumie udział w niej wzięło 470 osób.
 
Zdecydowana większość, bo aż 85 proc. głosujących, była za przełożeniem wyborów. Przeciw tej decyzji było 13 proc., a 2 proc. nie miało zdania.
 
Nasi czytelnicy różnie komentowali zaistniała sytuację. - W obecnych warunkach prawnych i konstytucyjnego systemu władzy w Polsce, bezpośrednie wybory Prezydenta RP to niepotrzebna, kosztowna zabawa w demokrację. Ponieważ nasz ustrój opiera się na systemie rządów parlamentarnych, a nie prezydenckich to jego wybór powinien być dokonywany przez Zgromadzenie Narodowe - stwierdził jeden z internautów.
 
- To będą pseudowybory.. Ja pod takim czymś się nie podpisuje - dodał drugi.
 
- Wybory pośmiewisko. Ludzie walczą o zdrowie i byt, a inni budują swoje kariery polityczne. Tym samym finansowe. Polacy i ich zdrowie nie liczą się - czytamy w kolejnym komentarzu.
 
Przypomnijmy, że we wtorek (5 maja) Senat zagłosował za odrzuceniem ustawy o wyborach korespondencyjnych, przyjętej w kwietniu przez Sejm. Posłowie w odpowiedzi odrzucili senackie weto podczas posiedzenia w czwartek (7 maja). Dzień wcześniej, w środę (6 maja) wspólne oświadczenie w sprawie wyborów wydali Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin uzgodnili, że 10 maja nie będzie głosowania. W oświadczeniu po ich spotkaniu napisano, że po upływie terminu 10 maja oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów wobec tego, że się nie odbyły, marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ chester
  Poniedziałek, 11.05

  kolejny blamaż w wykonaniu pisowców.

 2. 2
  +9
  ~ BODZIO
  Poniedziałek, 11.05

  13% to zatwardziały suweren oglądający TVP.

 3. 3
  --15
  ~ A winni
  Poniedziałek, 11.05

  Przecież P O i PSL i SLD to oni robi A pod górkę. A senat kija i gńac. Takich wybraliście.

 4. 4
  +13
  ~ Dreptak
  Poniedziałek, 11.05

  niech Sasin zwróci z własnej kieszeni wyrzucone w błoto miliony za nielegalne drukowanie kart do głosowania;

 5. 5
  +10
  ~ ad
  Poniedziałek, 11.05

  W cywilizowanym kraju Sasin musiałby podać się do dymisji ale za rządów PiS w polityce żadne standardy nie obowiązują !!

 6. 6
  +7
  ~ Czytelnik gazet
  Poniedziałek, 11.05

  Jak mogli przeprowadzić skutecznie wybory ? Przecież czego się nie dotkną to zepsują ! Przed kilkoma laty w porze wiosennej Wisła, rok w rok, w mieście stołecznym Warszawie wylewała ze swojego koryta powodując liczne podtopienia. Dzisiaj ? Za rządów Bezprawia i Niesprawiedliwości, o tej porze przez Wisłę można przejść na drugą stronę rzeki niemalże suchą stopą ! Nawet naturę potrafią rozregulować !

 7. 7
  +2
  ~ xd
  Poniedziałek, 11.05

  nie byłem za wyborami 10 maj ale do cholery jasnej żeby wypowiedzić się trzeba coś wiedzieć na temat taki że jasin nie zabierze odpowiedzialności ponieważ ustawa nie weszła w życie a tam było napisane że jasin jest odpowiedzialny za wybory 10 maja nigdy nie byłem ani za po ani za pisem

 8. 8
  +2
  ~ cxz
  Poniedziałek, 11.05

  A czy wybory zostały ODWOŁANE?

 9. 9
  0
  ~ jan
  Poniedziałek, 11.05

  Bodzio - kasjerka z Biedronki, Lidla, Stokrotki ma w miesiącu kontakt kilkadziesiąt razy większy od członków komisji. Daj mi link mówiący o zwiększonym zachorowaniu kasjerek, bo nie mogę znaleźć. Ulegasz manipulacji lub manipulujesz

 10. 10
  +4
  ~ kek
  Wtorek, 12.05

  Szanowna redakcjo, proszę nie używać terminu "wybory" w odniesieniu do tego co miał organizować Sasin z Pocztą Polską. Wybory są tajne, powszechne, bezpośrednie, wolne i zgodne z konstytucją (nie można zmieniać ordynacji wyborczej pół roku przed wyborami). Ta ustawa przygotowana przez sejm o korespondencyjnym głosowaniu łamie wszystkie te powyższe punkty.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.