Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Wyniki naszej ankiety wyborczej: 63 proc. internautów nie popiera decyzji Platformy Obywatelskiej

19.05.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki naszej ankiety wyborczej: 63 proc. internautów nie popiera decyzji Platformy Obywatelskiej

Wystawienie Rafała Trzaskowskiego jako kandydata PO na prezydenta budzi mieszane uczucia nie tylko wśród polityków. 63 proc. uczestników ankiety info.elblag przekonuje, że nie jest to dobra decyzja Platformy. Poparło ją 34 proc. internautów.

W piątek (15 maja) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został rekomendowany przez Platformę Obywatelską jako kandydat na prezydenta. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która tego samego dnia wycofała się ze startu w wyborach prezydenckich. Tego samego dnia zapytaliśmy czytelników, czy zarząd Platformy Obywatelskiej podjął dobrą decyzję. Głosowanie trwało do poniedziałku (18 maja), do godz. 10. Dziś prezentujemy wyniki ankiety.

Większość, bo 63 proc. uczestników sondy (537 głosów), odpowiedziało, że wystawienie Rafała Trzaskowskiego nie było dobrą decyzją PO. Poparło ją 34 proc. internautów (290 głosów). Tylko 3 proc. (24 głosy) stwierdziło, że nie ma na ten temat zdania. Udział w głosowaniu wzięło 851 internautów.

Przypomnijmy. O fotel Prezydenta RP walczą Andrzej Duda (kandydat Prawa i Sprawiedliwości), Robert Biedroń (kandydat Lewicy), Władysław Kosiniak- Kamysz (kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego), Krzysztof Bosak (kandydat Konfederacji), Stanisław Żółtko (kandydat Kongresu Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (kandydat Federacji dla Rzeczpospolitej), Mirosław Piotrowski (kandydat Ruchu Prawdziwa Europa) i Paweł Tanajno (kandydat bezpartyjny). Do tego grona ma również dołączyć nowy kandydat PO Rafał Trzaskowski.

Wyniki ankiety:

Pytanie:

Czy Zarząd PO podjął dobrą decyzję, nominując na kandydata w wyborach Rafała Trzaskowskiego?

Odpowiedzi:


1. Tak -    34%,  290 głosów
2. Nie -    63%,  537 głosów
3. Nie mam zdania -  3%,  24 głosy


Suma głosów: 851.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ wborca właściwy
  Wtorek, 19.05

  Ha,Ha,Ha Ale jaja a tak się napinali

 2. 2
  0
  ~ Kronikarz Truso
  Wtorek, 19.05

  Pan Trzaskowski - pocieszny solista na Titanicu PO.

 3. 3
  --2
  ~ Błoto kupię !
  Wtorek, 19.05

  Jeden z Prezydentów RP, był wcześniej prezydentem stolicy Polski i tam nie wykazał się żadnym sukcesem, a za prezydenturę kraju uzyskał opinię wybitnego gospodarza, a nawet uznano go za najlepszego w dotychczasowej historii. Czyli co być Prezydentem RP jest zdecydowanie łatwiej niż prezydentem miasta, ale też burmistrzem czy wójtem, bo tu robota jest trudna i wymaga dużych umiejętności. Ale co nowy kandydat napędzi niektórym strachu to napędzi. Oj będzie się działo, jeszcze się okaże, że jego dziadek służył w Armii Czerwonej, a on sam regularnie spotykał się na wakacjach z agentem FSB, czyli dawnego KGB. Już tam specjaliści od życiorysów wszystko ustalą.

 4. 4
  +1
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 19.05

  Uważam, że kandydatura Pana Trzaskowskiego na Prezydenta Polski jest bardzo mocno trafiona. To jest dobry kandydat, ale wiadomo PIS to przeszkadza, nic im się nie podoba. Nie zajmują się sprawami Polski zrujnowanej przez nich, tylko knują przeciwko PO. Wstyd za takie występki.

 5. 5
  +1
  ~ statystyk
  Wtorek, 19.05

  Mimo, że ten sondaż internetowy jest zupełnie niemiarodajny to i tak byłby dobry wynik bo w nim "poparcie Trzaskowskiego" jest wyższe o około 10% niż poparcie KO;) Pomijając fakt , że połowa z uczestników sondażu nie weźmie udziału w wyborach;)

 6. 6
  +4
  ~ klik
  Wtorek, 19.05

  63 % nie popiera pana Trzaskowskego, bo to On obecnie ma największe szanse na wygranie wyborów. A więc osoby popierające pozostałych kandydatów właśnie tak zagłosowały. Warto by było przy tego typu ankietach również zapytać na kogo pani/pan będzie głosować.

 7. 7
  +2
  ~ Valdi don
  Wtorek, 19.05

  Jeżeli w całej PO są tacy "polityczni tancerze" to nie wróżę nic dobrego w nadchodzących wyborach. Może on ma prezencję lecz brak mu kwalifikacji oraz klasy , z jaką wywalił koleżankę z wyścigu o fotel Prezydenta Polski. Wystawiony został przez kolegów , którym groziła katastrofa w postaci rozwiązania partii oraz utraty dotacji - kasy na apanaże. Oczywiście wskaźniki minimalnie poprawi a oni zostaną na stołkach . Cała prawda w ich pseudodemokracji.

 8. 8
  --3
  ~ turban
  Wtorek, 19.05

  hahah wyborcy PO to sa imbecyle. Kto normalny glosuje na ta skonczona antypolska formacje przestepcza?

 9. 9
  +4
  ~ Krzykacze
  Wtorek, 19.05

  I tak polecicie szybciutko i go wybierzecie. Bezmozgowcy jak zwykle. Już szykujcie się że zabiorą wszystko co PiS dał mowa o 500plus,13tki,300 na książki, i tyranie do śmierci. I BĘDZIECIE MIELI RAJ UPRAGNIONY .

 10. 10
  +1
  ~ Tomek1985
  Wtorek, 19.05

  Krzykacz to wyznawca PISlamu.Tepy H..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.231113910675