Czwartek, 18.10.2018, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czy zdobyli Elbing, czy wyzwolili Elbląg, pamięć im się należy?

10.02.2018, 13:39:09 Rozmiar tekstu: A A A
Czy zdobyli Elbing, czy wyzwolili Elbląg, pamięć im się należy?
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Ta rocznica od lat wzbudza kontrowersje i dzieli elblążan. Wielu bowiem jest przekonanych, że 10 lutego 1945 roku po ciężkich walkach Armia Czerwona zdobyła niemieckie miasto Elbing. Inni przekonują, że sowieci wyzwolili Elbląg. Nieliczni jednak decydują się tego dnia na to, aby udać się pod pomnik Armii Radzieckiej i oddać pamięć jej żołnierzom.

Dziś, 10 lutego, pod Pomnikiem żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ul. Agrykola, gdzie spoczywają żołnierze radzieccy polegli w walkach o Elbląg, grupa elblążan, wśród nich: Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga i radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej, upamiętnili rocznicę zdobycia Elbląga.

Dla jednych było to wyzwolenie, dla innych zdobycie. Nie podejmuję się dyskusji w tej sprawie. Pozostawiam to niezależnym, obiektywnym historykom. Jedno wszak jest pewne. Żołnierze „Armii Czerwonej” pobili tu armię hitlerowskich Niemiec, co pozwoliło na kontynuowanie marszu do Berlina i ostateczną rozprawę z faszyzmem. Spotykając się pod pomnikiem, chcemy pokazać, że pamiętamy o tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność właśnie tu na naszej, elbląskiej ziemi. Uważam, że chociaż tyle należy się tym, w większości młodym chłopcom, którzy polegli mając do wyboru niemiecki karabin przed sobą, czy, jak to nie raz bywało, pistolet radzieckiego oficera politycznego za sobą. Ta pamięć i szacunek dla śmierci potrzebne są również rodzinom, które straciły tu syna, brata czy ojca. Tu rok rocznie spotyka się grupa elblążan, ale pamiętam rocznicę, kiedy byłem tu sam. Tym bardziej cieszy, że z roku na rok jest nas więcej

- mówi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Władze Elbląga jednak oficjalne świętowanie rocznicy 10 lutego 1945 r. porzuciły już jakiś czas temu. Tego dnia nie odbywają się żadne miejskie uroczystości.

Był czas, kiedy ta rocznica była upamiętniana przez władze miasta. Miało to miejsce również przez lata po transformacji ustrojowej. Czy dzisiaj jest taka potrzeba? Jeśli na taką uroczystość, poza wojskiem, uczniami szkół i władzami miasta, miałaby przyjść garstka elblążan, to może niech zostanie tak, jak jest

- dodaje Janusz Nowak.

Upamiętnianie żołnierzy sowieckich w wielu budzi jednak sprzeciw. Część elblążan podkreśla np., że oddawanie im czci jest po prostu niesmaczne, a sam pomnik, na którym do tej pory pyszni się sierp i młot jest niczym innym jak ponurą pamiątką minionego ustroju. Wśród sceptyków jest również Tomasz Gliniecki, historyk z Elbląga.

10 lutego. W Elblągu jak zwykle może być ciekawie, bo znów może znaleźć się kilku takich, którzy pójdą dziękować za "wyzwolenie" pod pomnik z czerwoną gwiazdą, na którym sowieci sami napisali, że zdobyli Elbing, czyli niemieckie miasto. Ja z zaciekawieniem spojrzę, czy oprócz mnie ktoś zajrzy pod Krzyż Katyński, by zapalić znicz pamięci Polaków, wysłanych przez tychże sowietów na syberyjską zsyłkę 10 lutego 1940 roku. Cóż, Polsko, Twoja pamięć koślawa, ale nie tracę nadziei

- napisał kilka dni temu na swoim profilu na FB Tomasz Gliniecki.

Co na temat rocznicy 10 lutego sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Tego dnia Elbląg został wyzwolony czy Elbing zdobyty? Radzieckim żołnierzom należy się pamięć?

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 40

%82.5 %17.5


Galeria / 10 lutego - rocznica zdobycia Elbląga ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-02-10 |  

Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ jurek w.
  Sobota, 10.02

  Bardzo ładnie powiedziane, nie ma tylko czarnego i białego, są też odcienie szarości. Większość z tych poległych nie wiedziała gdzie jest i za co ginie, taki żołnierski los

 2. 2
  +4
  ~ Trochę umiaru
  Sobota, 10.02

  Pan Tomasz Gliniecki rozwinął się w ostatnich latach, zgodnie z duchem czasów. Zdecydowanie wolę obiektywizm P. Tomasza Stężały.

 3. 3
  +10
  ~ Moki
  Sobota, 10.02

  To żołnierze,musieli iść na te wojnę...i zginęli w obcym kraju...nigdy więcej wojny...

 4. 4
  +8
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 10.02

  Pamięć poległym w dziejowym momencie powrotu Elbląga do Rzeczpospolitej należy się bez względu na narodowość, czego nie rozumieją prawicowi historycy i różni krzykacze - co gorsza, zdają się oni nie pojmować także, że historia nigdy nie jest czarno-biała, ale, jak wiemy nie od dziś, zapiekłej prawej stronie niełatwo jest wytłumaczyć, że czarne jest czarne, zaś białe - białe; Swoją drogą, to wspomniany przez Tomka pomnik i tablica na nim udowadniają bez wątpliwości, że Elbląg (Elbing) został przez Rosjan zdobyty 10 lutego i uchwała elbląskiej RM w/s ul. 12 lutego była całkowicie zbędna i wyłącznie polityczna, a nie - jak twierdził autor na swoim wieczorku literackim kilka dni temu - niezbędna, bo nazwa upamiętniała to wydarzenie właśnie, a nie fakt zburzenia krzyżackiego zamku w mieście.

 5. 5
  --5
  ~ ola Boga
  Sobota, 10.02

  Stali bywalcy ,kandydaci na listy SLD .Kompromitacji ciag dalszy .Nowak i garstka rozbitków

 6. 6
  --6
  ~ fwf
  Sobota, 10.02

  Kłaniają się pod sierpem i młotem, a nie raczą przyjść w rocznicę Powstania Warszawskiego oddać hołd własnym rodakom. Wstyd i hańba. Armia Czerwona to ta sama liga co Naziści.

 7. 7
  +9
  ~ Trochę ciszej
  Sobota, 10.02

  Mieszkam w Elblągu, a ci żołnierze tutaj zginęli. Na przekór klonom nienawiści i sztampowej dzisiaj "historii" i "historykom" , idącym z tym prądem- brawo , że ktoś pokłonił się poległym.

 8. 8
  +4
  ~ LSD
  Sobota, 10.02

  A gdzie przewodniczący SLD Wojciech Rudnicki ?? Pewnie nie mógł . Taki , nieszczęśliwy zbieg okoliczności ?

 9. 9
  +4
  ~ Ratternscharf
  Sobota, 10.02

  ~ Trochę umiaru - Stężała i obiektywizm? Naprawdę??? Gdzie i w czym? TO SIĘ WYKLUCZA!!! Jeszcze trochę jego prorodzinnych wypocin, to się okaże że dziadek Nieczuja-Ostrowski całą Polskę wyzwolił, szefował całej partyzantce i był już wtedy miłośnikiem PREZESA!!!

 10. 10
  --7
  ~ sz
  Sobota, 10.02

  Trzeba mieć niepoukładane w głowie żeby oddawać cześć naszym mordercom.

 11. 11
  +8
  ~ Precz z nienawiścią
  Sobota, 10.02

  Co byli winni Ci młodzi chłopcy pędzenie przez pola walki spelniajacy kaprysy i oczekiwania politykow i generalow. Zegnajace ich matki czekaly na nich jak kazde inne nie wazne jakiej byli narodowosci. Czasami ci mlodzi byli traktowami jak zwykle"mięso" armatnie.Choc z dala od domu niech odpoczywają w pokoju

 12. 12
  +6
  ~ Minus
  Sobota, 10.02

  Niemcy mieli w planach rozbudowę obozu w Sztutowie, gdzie my bylibyśmy , gdyby nie armia radziecka? Ginęli przeważnie zwykli żołnierze, którym należy się hołd. Nie sposób opisać tu cała historię i Ich winy, ale uratowali wiele istnień ludzkich, a sami polegli.

 13. 13
  +10
  ~ Kaszmir
  Sobota, 10.02

  Cześć ich pamięci !!!

 14. 14
  +8
  ~ Jodłow
  Sobota, 10.02

  Dobrze ze ktoś jeszcze pamięta i nie jest owladniety debilną polityką pisu i przeklamaniom historii

 15. 15
  +6
  ~ Do sz
  Sobota, 10.02

  Co za debil ograniczony ten sz, pewnie z pisuaru

 16. 16
  --6
  ~ Kez
  Sobota, 10.02

  Tylko tylu komuchów zostało w Elblągu ?

 17. 17
  +7
  ~ wiem
  Sobota, 10.02

  że nawet dużo ludzi by poszło, ale chcą mieć święty spokój. Hejterzy jak @sz, tylko czekają , żeby ubliżać. Czy Polacy wyjeżdżali by teraz do pracy do Niemiec, gdyby nie armia czerwona? Takie czasy, czy kiedyś się zmienią , oj chyba nie.

 18. 18
  +7
  ~ Do kez
  Sobota, 10.02

  A czy tylu idiotow nadal ujada ?

 19. 19
  --9
  ~ obywalel
  Sobota, 10.02

  Ten pan Nowak reprezentuje morderców którzy tak mocno byli zajęciem wyzwalaniem Elbląga , że po wyzwoleniu zaczeli mordować ludność cywilną.A może pan Nowak o tym nioe wie ,a może nie chce wiedzieć ???? Czy też należy się pamięć tym wymordowanym przez wyzwolicielską armię ??????

 20. 20
  --10
  ~ kalwaria
  Sobota, 10.02

  Pomnik powinien być już dawno usunięty

 21. 21
  +9
  ~ novak
  Sobota, 10.02

  do sz skoro cię zamordowali to kto za ciebie napisał komentarz ????

 22. 22
  --9
  ~ ŚLINKA
  Sobota, 10.02

  Słyszałem, że sąsiad kolegi chciał tam pójść, gdy dowiedział się kto tam będzie postanowił zosta w domu.

 23. 23
  +10
  ~ Hipokryt !
  Niedziela, 11.02

  Gdzie ci chrześcijanie ze swoimi wartościami, o których ciągle klepią ? Kalwaria -a jak na polskich cmentarzach za granicą zechcą usunąć , to co im nie odpowiada?

 24. 24
  --5
  ~ kalwaria
  Niedziela, 11.02

  Polacy bili się za wolność. A Sowieci nie wyzwalali tylko zdobywali. Znalazła się część pacholkow jak Jaruzelski i spółka, która im służyła

 25. 25
  --11
  ~ Lokalny patriota
  Niedziela, 11.02

  Chodzenie pod pomnik sowieckich morderców jest hańbą i kompromitacją dla lewackich pachołków. Pomnik powinien być dawno zburzony. Dlaczego nie oddajecie hołdu żołnierzom Wermachtu?

 26. 26
  +6
  ~ Ignacy Daszyński
  Niedziela, 11.02

  @kalwaria - Polacy tak wyzwalali np. Prusów, Rusinów, Haitańczyków czy Żydów, że kamień na kamieniu nie pozostał, parafianko bez szkoły.

 27. 27
  +7
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Niedziela, 11.02

  Z roku na rok coraz mniej tych co przynoszą kwiaty pod pomnik żołnierzy Armii Czerwonej aby uczcić poległych żołnierzy wojsk, które zdobyły i zajęły Elbing w 1945 aby przekazać go jako Elbląg stronie polskiej. Przychodzą tu z własnej woli, bo chcą. I dobrze. Inni co miesiąc gromadzą się przed pałacem na Krakowskim Przedmieściu. I też dobrze. Jedni i drudzy mają do tego prawo, z którego korzystają. Po co więc sobie skakać do gardeł?

 28. 28
  +6
  ~ Kowal
  Niedziela, 11.02

  Bo tu wzywają się tzw chrzescijanscy i nawiedzeni hipokryci spod z miesiecznic, bo to wlasnie ich prawdziwa antychrzescijanska i podła natura, obrzydliwi nawet nie ludzie

 29. 29
  +8
  ~ Twój email
  Niedziela, 11.02

  Zawsze starałem się szanować poglądy innych ludzi, nawet, a zwłaszcza tych które różniły się od moich. Fakt złożenia kwiatów pod pomnikiem żołnierzy radzieckich nie wywołuje we mnie negatywnych reakcji. Rozumiem że była to forma hołdu złożonego żołnierzom poległym w trakcie działań wojennych, których byli uczestnikami, w zdecydowanej większości przypadków, nie z własnej woli. Uczczenie ich pamięci odbywało się bez jakichkolwiek haseł politycznych, czy innych sloganów wychwalających tamte czasy, lub reżim którego Polacy po „WYZWOLENIU” doświadczyli. Szanuję tych ludzi że wbrew panującym opiniom o tamtych czasach, mieli tyle odwagi aby złożyć hołd żołnierzom, „Bratniej Armii Radzieckiej” którzy podczas działań wojennych zginęli podczas walk w naszym mieście. Nie każdy by się na to zdobył.

 30. 30
  +8
  ~ Ufik
  Niedziela, 11.02

  Niestety chrzescijanstwo zawsze bylo zaklamane a święta inkwizycja tez mordowala w imie boga, taka ludzka batura ze na boga trzeba zwalic wszystko i podpierac nim wlasne plugawe dzialania

 31. 31
  +7
  ~ Do twoj email
  Niedziela, 11.02

  Twoj komentarz ma sens ale dla tych co znaja historię a wiekszosc tu komentujacych to ograniczone historycznie i ludzko towarzystwo , chamstwem i wulgaryzmem zawsze zaslania sie brak wiedzy

 32. 32
  --9
  ~ wołyniak
  Niedziela, 11.02

  Swołocz sowiecka z SLD na polskie groby nie chodzą,obok Pomnik katyński,tablica sybiraków[w tym dniu kacapy zaczeły wywózki na Syberię,tablica zamachu smoleńskiego .Tam nie pójdą sowieckie pachołki!!!!!!!!!!!!!!!!!

 33. 33
  +9
  ~ Do wolyniak
  Niedziela, 11.02

  Na zadne debilne miesiecznice nawiedzonych antychrzescijan normalny czlowiek chodzic nie bedzie, te debilizmy sa dobre dla moherow i nieudacznikow zyciowych wiec won tam

 34. 34
  --4
  ~ odp. Wołuniaka
  Niedziela, 11.02

  bardzo duzo jest komuszego pomiotu któremu nie podoba się Polska jej ofiary,pomniki, męczeństwo i tacy bezmózgowcy kreują sie na portalu bo historii nie znają i honoru nie mają

 35. 35
  --7
  ~ bugi
  Niedziela, 11.02

  Łajdacy kiedyś, łajdacy dzisiaj , wstyd , kiedy o tej samej porze patrioci składali wiązankę kwiatów pod krzyżem katyńskim lizusy putina oddawali hołd swołoczy sowieckiej, którzy na karabinach przynieśli zarazę na długie lata iputina wierni słudzy, patrioci??????????????????? zdrajcy po 1000kroć zdrajcy zwykłym poległym pamięć- łqjdakom czerwonym i ich następcom , również tych polaków sowieckich mówimy nie

 36. 36
  +7
  ~ Do bugi
  Niedziela, 11.02

  Proponuję łyżkę nerwosanu i wizytę u psychiatry a. Potem do kosciola i do spowiedzi a po spowiedzi znowu zionać jak przystalo na prawdziwego chrzescijanina wulgarnym jadem prawdziwej polskiej wiary

 37. 37
  +2
  ~ reCaptche
  Niedziela, 11.02

  Gliniecki - /jako historyk/, kto sobie pozwala na takie nadużycie ? Może ten nieustannie infantylnie nadęty, z dziecinną i naiwną fanfaronadą w swych ekspiacjach na temat elbląskiej i podelblaskiej przeszłości - niezrealizowany dziennikarz, niezrealizowany kierownik zespołu muzycznego w ratuszu, dziwny rzecznik, krótkotrwały - niezrealizowany i pewnie nieudany muzealista w E. i Gd. określi się - kim właściwie jest i co w rzeczywistości chce robić ? I dla kogo ? To obrazowy wręcz przykład konsekwencji wynikających z tego że dostępność oraz rozdawnictwo tytułów naukowych w niedawnej przecież jeszcze szkole rolniczej jest łatwiejsze niż swego czasu zrobienie tak zwanej małej matury.

 38. 38
  --4
  ~ Kondek
  Niedziela, 11.02

  Żołnierze Rosyjscy tylko dlatego polegli, gdyż był rozkaz dojścia do Berlina. Wiec niszczył palił i szabrowali. Widząc jak Niemcy żyją, na jakiej stopie życiowej. Rozpalała się w nim prostacka nienawiść do wszystkiego co niemieckie. Dlatego nasze kochane miasto tak zostało zniszczone i ograbione. Ten los podzieliło wiele innych miast w Polsce.

 39. 39
  +8
  ~ nie czuja
  Poniedziałek, 12.02

  W świecie "zachodu" nie jest możliwe zapomnienie. Tam , na wojennych cmentarzach leżą obok siebie , choć w innych kwartałach, żołnierze zwycięzcy i pokonani, obrońcy i najeźdźcy. O szacunku do żołnierskiego życia świadczy stan nekropolii i postawa lokalnych oraz państwowych władz. "historykowi" glinieckiemu, "członkowi" ipn, należy ufundować wycieczkę do Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Włoch, ... na żołnierskie nekropolie. Nie wierzę w olśnienie lub mentalną przemianę tego megalomana - historyka, ale zobaczył by co znaczy szacunek dla żołnierskiego życia, dla życia i śmierci. Powieściowy "historyk" to coś dziwnego, ale polityczny "historyk" do kuriozum na kształt tego członka ipn. Zapewne uważa , że kuraś i jemu podobni, to "patrioci pierwszego sortu. Nie czuja był , ale czy zasłużył

 40. 40
  +9
  ~ a ja z innej beczki
  Poniedziałek, 12.02

  Walczyli Rosjanie z Niemcami - cmentarz radziecki (rosyjski) jest - a gdzie pochowano tych młodych żołnierzy niemieckich, gdzie pochowani są Ci ludzie - cywile, którzy zginęli tu na miejscu, przecież nie wszystkim się udało uciec przez frontem??? Czy ktoś zastanawiał się gdzie są ich mogiły??? Nie- bo po co... a przecież to też byli ludzie - niejednokrotnie też wcieleni do wojska na siłę i wysłani na front, a na nich czekały matki, siostry, żony, rodziny. Proszę obejrzeć film "Dokąd nogi poniosą" - wszak to byli właśnie ci okupanci - ale ludzie i należy im się odrobina szacunku ludzkiego..

 41. 41
  --4
  ~ oliwin
  Poniedziałek, 12.02

  Chłopcy z SLD (dawniej PZPR) po prostu tęsknią za komuną i sowieckim sojuzem. To była tylko demonstracja gotowości do powrotu w szeregi i wiernego poddaństwa Rosji.

 42. 42
  +5
  ~ tychola@wp.pl
  Poniedziałek, 12.02

  a gdzie są pochowani Niemcy - żołnierze i cywile ? gdzie jest ich cmentarz ?

 43. 43
  +5
  ~ Marek elbląski
  Poniedziałek, 12.02

  Elbing,bo to była oficjalna nazwa ,po pierwszym rozbiorze Polski,był we władaniu prusackim,a później niemieckim,aż do 1945 roku, Polacy tam mieszkający stanowili promil,więc miasto było zdobyte,nie wyzwolone.

 44. 44
  +5
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 12.02

  @tychola@wp.pl - Większość niemieckich ofiar szturmu Elbląga w lutym 1945 r. została pochowana na funkcjonujących wtedy w mieście cmentarzach cywilnych. Część ofiar wojskowych została po zakończeniu działań pochowana na cmentarzach wojennych naszego regionu (3-4 miejsca), niektóre szczątki trafiły aż pod Szczecin (tam znajduje się jeden z największych cmentarzy wojennych niemieckich z okresu 2WŚ), niektóre szczątki wróciły też do Niemiec. Na pewno tak stało się ze szczątkami pochowanymi i znalezionymi niegdyś wzdłuż torów kolejowych przy ul. Lotniczej, podobnie się stało ze szczątkami żołnierzy wydobytymi przy okazji budowy pawilonów handlowych, w trójkącie ulic Pestalozziego-Powstańców Warszawskich-Armii Krajowej, przy czołgu.

 45. 45
  +3
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 12.02

  Do ciekawych powyżej: Większość cywilnych, niemieckich ofiar szturmu Elbląga w lutym 1945 r. została pochowana na funkcjonujących wtedy w mieście cmentarzach cywilnych. Część ofiar wojskowych została pochowana na cmentarzach wojennych naszego regionu (3-4 miejsca), niektóre szczątki trafiły aż pod Szczecin (tam znajduje się jeden z największych cmentarzy wojennych niemieckich z okresu 2WŚ), niektóre szczątki wróciły też do Niemiec. Na pewno tak stało się ze szczątkami pochowanymi i znalezionymi niegdyś wzdłuż torów kolejowych przy ul. Lotniczej, podobnie się stało ze szczątkami żołnierzy wydobytymi przy okazji budowy pawilonów handlowych, w trójkącie ulic Pestalozziego-Powstańców Warszawskich-Armii Krajowej, przy czołgu.

 46. 46
  +6
  ~ wojtek uk
  Poniedziałek, 12.02

  Tak sobie ujadacie,trzeba wrocic do owczesnych realiów.Wielu z tych wojakow nie miało pojęcia za co walcza.Fakt jest taki,zeby nie oni to wiekszosc tych obywateli elbinga,elblaga nigdy by tu by się tu nie znalazła i dalej by tkwila albo na Syberii,albo na polskich ziemiach,ktore zostały wcielone do zsrr.Nie lubie sld ale jak ,ktoś odda hold niewinnym niczego zolnierzom to chyba nawet katolikom to miłosierdzie nie powinno przeszkadzać?

 47. 47
  --1
  ~ do Pana Kolińskiego
  Sobota, 17.02

  "Pamięć poległym w dziejowym momencie powrotu Elbląga do Rzeczpospolitej należy się bez względu na narodowość" Rozumiem, że Pan Koliński pamięta również o poległych ss-manach, wermachtowcach, sa-manach, członkach Hitlerjugend, członkach NSDAP ( dla niewtajemniczonych rozwijam skrót NSDAP - Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników ) poległych w dziejowym momencie powrotu Elbląga do Rzeczpospolitej. Wszak różnica między NSDAP a Коммунистическая партия Советского Союза – КПСС niewielka różnica wszak kolor brunatny jest odcieniem czerwieni

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.