Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wiceprezydent Nowak: Pieniądze ze wzrostu cen za parkowanie w SPP zostaną przeznaczone na nowe parkomaty

04.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceprezydent Nowak: Pieniądze ze wzrostu cen za parkowanie w SPP zostaną przeznaczone na nowe parkomaty
Podczas dzisiejszej (4.11.) sesji RM radni dyskutowali nad wprowadzeniem podwyżek opłat za Strefę Płatnego Parkowania. O ile zwiększą się ceny?
 
Zmiany rozpoczyna opłata 50 gr za 15- minutowy postój. Po przyjęciu projektu uchwały tyle samo zapłacimy za... 14 minut. Natomiast opłata za 1 godzinę postoju wynosić będzie już nie 1,90 zł a 2,20zł (za drugą godzinę- 2,40zł, za trzecią – 2,60,za czwartą i każdą kolejną-2,20).
 
Proponowana była także likwidacja abonamentu dla przedsiębiorców i pracowników. - W zamian proponuje się wprowadzenie ogólnodostępnego abonamentu „S" z wpisem numeru rejestracyjnego ważnego w jednym sektorze. Cena abonamentu zbliżona byłaby do ceny miesięcznego biletu okresowego komunikacji miejskiej – czytamy w projekcie uchwały. - Sprecyzowano również zasady postępowania w przypadku korzystania z samochodu zastępczego. Opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty postojowej wzrasta z 50 zł do 70 zł.
 
Opłaty za abonament „S”(z wpisem numeru rejestracyjnego pojazdu ważny tylko w jednym sektorze) będzie kosztować: tygodniowy - 20 zł, miesięczny – 60 zł, kwartalny 170 zł, półroczny – 320 zł.
 
W przypadku abonamentu „A” (z wpisem numeru rejestracyjnego pojazdy ważny we wszystkich sektorach SPP) koszt tygodniowy wynosić będzie 30 zł, miesięczny – 100 zł, kwartalny – 280 zł, półroczny 540 zł.
 
Natomiast abonament „O” na okaziciela (bez wpisu numeru rejestracyjnego pojazdu,ważny we wszystkich sektorach SPP) miesięcznie kosztować będzie 120 zł, kwartalnie- 340 zł, na pół roku – 660 zł.
 
 
Bilet za 50 groszy będzie obowiązywać 14 a nie 15 min. Dziwna zmiana (…) Znikają ulgi na kolejne samochody. To moim zdaniem jest kompletnie nierozsądne.(...) Cena miesięcznego abonamentu to 100 zł, a obecnie to 60 zł. Cena abonamentu kwartalnego to 280 zł, obecnie 170zł, a półrocznego 540 zł, a obecnie 300 zł
 
- mówił radny PiS Rafał Traks.
 
Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów została zaproponowana ulga w wysokości od 80 do 95 proc. - Wydaje mi się, że było to za darmo – stwierdził Rafał Traks.
 
Wydłużone zostały także godziny funkcjonowanie SPP od 9.00 do 18.00 (a nie jak do tej pory do 17.00). - Według władz miasta zaproponowane zmiany powinny zachęcić kierowców do poruszania się miejską komunikacją zbiorową, ale jednocześnie za chwilę będziemy głosowali za podniesieniem cen biletów komunikacji miejskiej – stwierdził Rafał Traks. - Zmiany mają łatać dziury ZKM i zwiększyć dostępność miejsc parkingowych. Moim zdaniem tak nie będzie. Mieszkańcy nie będą chcieli się przesiadać na źle skomunikowana komunikację miejską.
 
Stanowisko radnego PiS skomentował wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. - Życzyłbym sobie, aby podwyżki fundowane przez Rząd były w takiej wysokości jak te, które my fundujemy naszym mieszkańcom – podkreślił Janusz Nowak. - To m.in. podwyżki prądu, gazu i innych nośników oraz podwyższenie najniższej płacy krajowej powodują, że w przyszłym roku koszty komunikacji miejskiej wzrosną o 2 mln zł. Tylko i wyłącznie z tytułu podwyżek, jakie funduje nam rząd.
 
 
Jeśli chodzi o opłaty za SPP to dawno nie robiliśmy żadnych korekt. (…) Mamy bardzo dużo skarg na parkomaty, że one się często psują, a mieszkańcy nie mają możliwości wniesienia opłaty. Są karani, muszą się odwoływać, te kary są odwoływane, bo tak stanowi regulamin. Pieniądze ze wzrostu cen za parkowanie w SPP zostaną przeznaczone na nowe parkomaty po to, by takich sytuacji już nie było
 
– wyjaśniał Janusz Nowak.
 
Ostatecznie radni zagłosowali za podwyżkami. Za zagłosowało 15 radnych, przeciw było 6 radnych, 3 radnych wstrzymało się od głosu (radni PiS: Halina Sałata, Jolanta Lisewska, Piotr Opaczewski), a jedna nie oddała głosu (radny KO Wojciech Karpiński).
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ więcławska
  Czwartek, 04.11

  Zamiast na nowe parkomaty (Nowak wie, że będzie zgoda na parkomaty) należy uzyskane pieniądze przeznaczyć na kolejny pomnik z fanaberii Marysi, tym razem spanikowanego Ziutka wyjeżdżającego z Warszawy by zginąć na froncie. Chyba że pojawi się inna, nowa miłość i będą realizowane jej fanaberie.

 2. 2
  +10
  ~ Emeryt
  Czwartek, 04.11

  p. Nowak- stanowisko lewicy w sprawie podwyżek?

 3. 3
  +18
  ~ Iwona
  Czwartek, 04.11

  Co za paranoja... mamy więcej płacić żeby mogli postawić parkomaty żebyśmy mogli płacić za parkowanie 🤦‍♀️

 4. 4
  +17
  ~ RI
  Czwartek, 04.11

  A już myśłałem, że na naprawę nawierzchni miejsc parkingowych, skoro już są płatne.

 5. 5
  +18
  ~ nord
  Czwartek, 04.11

  zapraszamy prezydenta Nowaka do przejścia na zasłużoną emeryturę , a na to stanowisko osobę 30 -40 lat Trzeba nam nowoczesnego trójmiejskiego spojrzenia na nasze miasto .

 6. 6
  +19
  ~ MBAW
  Czwartek, 04.11

  Perpetuum mobile po elbląsku. Powinienem napisać hahahaha - ale to nie jest zbyt śmieszne.

 7. 7
  +13
  ~ zkm
  Czwartek, 04.11

  że na premie w dniu pracownika samorządowego !

 8. 8
  +13
  ~ K
  Czwartek, 04.11

  Może na nowe miejsca parkingowe lub remont kładki tzw mostu by udostępnić przejazd. Szkoda ze nie myślimy o przyszłości tylko o tym by było na dziś satysfakcjonujaco dla samorządowców

 9. 9
  +16
  ~ sukcesy vice
  Czwartek, 04.11

  otwarcie aldi, lidla, zespute mosty na kanale, miejsca parkingowe, hotel ibis ktory nigdy nie powstanie, zatrudnienie ludzi z gdanska w spólce miejskiej, suuuper czy na pewno wiecie na kogo głosujecie !!!!

 10. 10
  --5
  ~ do Iwona
  Czwartek, 04.11

  T o nie paranoja. to jest fundament inwestowania. Jak masz kasę to się inwestuje w to co przynosi jej więcej dlatego jesteś biedna. PS Nie rzucaj na tacę tyle tylko zainwestuj w książki o ekonomii to sama sobie zbudujesz kościół.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4657778739929