Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy w tym roku odbędą się Dni Elbląga i Święto Chleba?

18.02.2021, 17:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
 Czy w tym roku odbędą się Dni Elbląga i Święto Chleba?
Fot. Adrian Sajko

Podczas dzisiejszego (18.02.) posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta radny Marek Osik dopytywał, czy w tym roku Miasto planuje organizować takie wydarzenia jak Dni Elbląga czy Święto Chleba. Jaką odpowiedź usłyszał?


2020 r. był specyficzny pod wieloma względami. Z powodu pandemii zrezygnowano z organizacji miejskich imprez. Nie odbyły się ani planowane na czerwiec Dni Elbląga, ani wrześniowe Święto Chleba czy grudniowe Świąteczne Spotkania Elblążan.

 

Sytuacja pandemiczna trudna jest do przewidzenia, ale patrząc na ubiegły rok np. Gdańsk zdecydował się na organizację Jarmarku. Co prawda w ograniczonym zakresie, ale jednak. Jakie my mamy plany na ten rok?

- dopytywał Marek Osik.


Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki, zapewnia, że Miasto będzie gotowe na zorganizowanie imprez miejskich.

 

Jeśli chodzi o duże imprezy to przygotowujemy się tak, jakby one miały się odbyć. Jesteśmy już w kontakcie z artystami. Umowy będą zawierane i będą zawierać klauzulę, że jeśli w dalszym ciągu obostrzenia i zakazy będą obowiązywać to do imprezy nie dojdzie

- wyjaśniał.
 

Radny chciał także wiedzieć, ile pieniędzy Miasto zaoszczędziło nie wydając środków na organizację miejskich imprez. Dyrektor Departamentu zaznaczył, że te środki zostały przekazane Prezydentowi Elbląga. - Środki zostały rozdysponowane przez pana Prezydenta i panią Skarbnik. Łącznie była to kwota ponad 900 tys. zł. To pieniądze, które miały być przeznaczone na organizację imprez i ich promocję - wyjaśniał Adam Jocz.
 

Na co zostały wydatkowane te środki? - Nie posiadam takich informacji - dodał Adam Jocz. - Te działania obejmowały finansowanie z kilku pul zaoszczędzonych środków. Na pewno nie zostały zmarnotrawione.


Co Departament Promocji, Kultury i Turystyki planuje zorganizować w tym roku? -  W tamtym roku była możliwość robienia imprez kulturalnych do 150 osób. W tym roku będzie starali się być gotowi na taką ewentualność, jakby takie ograniczenia obowiązywały - mówił Adam Jocz.

 

Decyzja Prezydenta jest taka, że imprezy te duże, jak i te małe mają się odbywać. W przypadku jeśli nie będzie możliwości organizowania dużych imprez mamy zrobić ich wtedy więcej, ale w mniejszym zakresie

- dodał Adam Jocz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ zez
  Czwartek, 18.02

  Czyli wiem od Dyrektora Kultury po przeczytaniu tyle , co i przed .

 2. 2
  +9
  ~ policmajster i inni
  Czwartek, 18.02

  Podziwiam intelekt "radnych". Wreszcie, dzięki nim, wiem dlaczego nie mogę być "radnym". Ja , na próbę, zapytam czy w tym roku będą wykopki ziemniaków? I ciekawi mnie jeszcze czy w tym roku będzie przejażdżka harleyem? Może jednak wystartuję w przyszłych wyborach. No a efekt takiego "posiedzenia" to nawet upoważnia mnie do zastąpienia Antka - Czesi to przewidzieli: "nikt nic nie wie". Ale pytać trzeba, bo nie ma głupich pytań. Tylko jak nazwać tego co zadaje "mądre pytania"? Radny?

 3. 3
  +8
  ~ Hasło wyborcze Kononowica
  Czwartek, 18.02

  "Nie będzie niczego "- Pytanie do skarbnika miasta, co z zaoszczędzonymi pieniędzmi za zeszły rok, w którym nie odbyły się żadne miejskie imprezy ?

 4. 4
  +9
  ~ wyborca
  Piątek, 19.02

  według zapewnień pana dyrektora pieniądze za nie odbyte imprezy się nie zmarnowały ,bo na pewno trafiły w dobre ręce . :)

 5. 5
  +5
  ~ bajka
  Piątek, 19.02

  Panie Osik - kanałami policyjnymi, przez informatorów i donosicieli ustal pan stan epidemii w czasie gdy chcesz pan chleba i święta. Ogarnijcie się chłopaki i kupcie długie portki z wyprzedaży. Niedawno Balbuza żalił się na punkt szczepień i tłok tam panujący - zajmijcie się pomocą takim przychodniom i ludziom z nich korzystającym. Wiem, przychodnia nie da tyle profitów co stragany za "ja wam to załatwiłem" - tu szczepionka a tam bochen ze smalcem i ogórek (tvpis). Warto w starszym wieku stosować dietę witaminową i jeśli się występuje publicznie, to wg priorytetów i wagi problemów. Czy Antoni wyjaśnił rzekomy konflikt interesów i nepotyzm? Porządny gość jako tancerz i szkoda że ktoś pyta o coś co być może nie jest prawdą. Panie Osik?

 6. 6
  +2
  ~ Enya
  Piątek, 19.02

  gdyby to miały być imprezy dla prezesa Owsiaka to bez problemu i pewnie jeszcze sami by namawiali do udziału , a tak to pewnie lipa będzie

 7. 7
  +6
  ~ Mowa krótka
  Piątek, 19.02

  Nie z tymi urzędnikami ratusza i włodarzem. Wasz czas bycia na stołkach powinien się skonczyc.

 8. 8
  +4
  ~ Po prostu
  Piątek, 19.02

  REFERENDUM NATYCHMIAST i precz.

 9. 9
  +2
  ~ widz
  Piątek, 19.02

  nie ma żadnych zaoszczędzonych pieniędzy.walka z covidem kosztuje więcej niż planowano.

 10. 10
  +5
  ~ kiki
  Piątek, 19.02

  No nie, radny Osik z KWWW pyta "ratuszowych" za pośrednictwem mediów o działaniach miasta? A może by tak radny - jako przewodniczący od polityki i promocji - w cichości gabinetów zajął się prawdziwą promocją miasta, a nie składaniem pytań?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.