Poniedziałek, 24.06.2024, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Pandemia uderzyła w turystykę. Liczba odwiedzających miasto spadła o 20 proc. 

21.09.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Pandemia uderzyła w turystykę. Liczba odwiedzających miasto spadła o 20 proc. 

Elbląg co rok walczy praktycznie o każdego dodatkowego turystę. W ubiegłym roku padł rekord, nasze miasto w sezonie letnim odwiedziło 40 tysięcy gości. Tym razem za sprawą pandemii nie ma powodów do zadowolenia. Liczba turystów spadła o ponad 20 proc. 

Koronawirus uderzyła w branżę turystyczną. W Elblągu, na mniejszą skalę, ale również jest to widoczne. Obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii, dotyczące przemieszczania się a obowiązujące w kraju i za granicą sprawiły, że sezon rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Punkty Informacji Turystycznej otworzono dopiero w połowie czerwca, a wieżę katedralną - wejście na nią to jedna z większych atrakcji dla odwiedzających Stare Miasto - dopiero w lipcu. W tym roku ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano również z dwóch największych imprez organizowanych w wakacje: Dni Elbląga i Elbląskiego Święta Chleba. Ze względu na trudną sytuację finansową miasta i dodatkowe wydatki związane z COVID-19 znacznie ograniczono fundusze na promocję miasta. Po wakacjach przyszedł czas na podsumowanie. Jak się okazuje w tym roku zdecydowanie mniej osób wybrało kierunek Elbląg.

W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku mamy wyraźny spadek. W tym sezonie wakacyjnym odwiedziło nas ponad 20 proc. mniej turystów

- mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu podczas Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w miniony czwartek (17 września).

Z danych punktów Informacji Turystycznych wynika, że od czerwca do sierpnia Elbląg odwiedziło 21 760 turystów (w tym samym okresie w 2019 roku było ich 33 116).

W przypadku obcokrajowców spadek jest drastyczny. Tym razem odwiedziło nas 971 osób, w porównaniu do 4,5 tys. turystów z zagranicy w ubiegłym roku zmiana jest bardzo widoczna

- dodał Adam Jocz.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Tomasz85
  Poniedziałek, 21.09

  A po co mieli odwiedzać Elbląg skoro tu nic się nie działo. Zapewne turyści wybierali, Frombork, Pasłęk, Kadyny, Tolkmicko. Tu nawet fontanny nie włączyli. I nie pandemia uderzyła w turystykę, tylko władze miasta uderzyły w turystkę nie robiąc nic.

 2. 2
  +8
  ~ Tomasz85
  Poniedziałek, 21.09

  Ciekawe jak oni tak dokładnie co do sztuki policzyli obcokrajowców 971 osób. Stoją na rogatkach i kontrolują?? Obcokrajowcy nie tylko w hotelach się meldują.

 3. 3
  +8
  ~ Do Tomasz85
  Poniedziałek, 21.09

  Dokładnie co władza robi by przyciągnąć tu turystów, nic!!!!! Pandemia się zasłaniają haha ha dno

 4. 4
  +8
  ~ No to wygrane
  Poniedziałek, 21.09

  Nie ms kasy ,trudna sytuacja miasta a na tylu wice pieniądze są. Co oni robi a oprócz siedzenia na krześle Spi,,,, cie wreszcie nieroby.

 5. 5
  +13
  ~ A kto winny
  Poniedziałek, 21.09

  Radni i PREZYDENT a dlatego że w innych miastach działało wszystko ograniczone ale było. Wasza wina że nie było dni Elbląga,święta chleba. W Gdańsku jarmark był. ZROZUMCIE że takich nieudaczników nie chcemy w Elblągu.

 6. 6
  +7
  ~ Turysta
  Poniedziałek, 21.09

  A co.macie do zaoferowania dla turystów w Elblągu. W Polsce mało kto wie co się dzieje w Elblągu. Brak jest folderów turystycznych O Elblągu i by były dostępne w polskich miastach . Turystyka i foldery nastawione są na reklamę olsztyna i mazur a Elbląg . PTZRDTANCIE CZAROWAC.

 7. 7
  +7
  ~ Um ratusz
  Poniedziałek, 21.09

  Dechami zabijcie bo bez nich miasto funkcjonuje i jeszcze podwyżki plac chca. NIGDY.

 8. 8
  +8
  ~ yataman
  Poniedziałek, 21.09

  To nie wina pandemi a raczej rzadzacych tym miastem. beznadziejny nieudolny prezydent i jego klika sa strachem na wroble jesli chodzi o turystyke.

 9. 9
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 21.09

  No i co z tego? Gdzie tu sensacja? Kiedy we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji itd spadła turystyka o 80% ?! Takie są realia, taki czas i taka pandemia kogoś coś dziwi?

 10. 10
  +11
  ~ Ja
  Poniedziałek, 21.09

  Byłam wczoraj na starówce- niby wizytówka miasta - a takiego brudu to nigdzie nie widziałam. Brudne chodniki , stojące wszędzie butelki i puszki, fruwające papierki i tłuste opakowania po kebabach. Już nie mówię o wszechobecnych petach. Z racji pandemii odwiedziłam inne miasta w Polsce i nie ma porównania. Czy tym miastem ktoś rządzi, czy nie widzi co tam się dzieje w weekendy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0674970149994