Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Święto Niepodległości uczczono w Elblągu iluminacją na Bramie Targowej

10.11.2020, 23:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Święto Niepodległości uczczono w Elblągu iluminacją na Bramie Targowej
Fot. Adrian Sajko

Iluminacje świetlne w Elblągu miały swoją premierę podczas zorganizowanych w 2018 r. Świątecznych Spotkań Mieszkańców. Od tamtej pory na Bramie Targowej mogliśmy już zobaczyć płatki śniegu, herb naszego miasta oraz pisanki.
 

Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego wyjaśniał, że iluminacje świetlne to element coraz częściej wykorzystywany w miastach.

Możemy w ten sposób wzbogacić okres świąteczny, jak również święta miasta. To też forma komunikacji z mieszkańcami, kiedy przy okazji Świątecznych Spotkań Elblążan, podczas świąt państwowych czy Dni Elbląga wyświetlane są iluminacje

- mówił.


Iluminacje świetlne mają charakter okolicznościowy, a tematyczne slajdy wyświetlane są przy okazji obchodów Świąt Państwowych, Religijnych, jak również Miejskich.
 

W okresie Świąt Wielkanocnych pojawiły się iluminacje z motywami kwiatów i ludowych pisanek. Podczas Dni Elbląga na Bramie Targowej został wyświetlony Herb naszego miasta, który nie tylko ozdabił Stare Miasto, a zarazem miał wymiar patriotyczny.
 

Tym razem iluminacją uczcono 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Na Bramie pojawiła się flaga Polski i  wizerunek Józefa Piłsudskiego, który stojąc na czele Wojska Polskiego walczył o kształt granic naszego kraju (udało się to osiągnąć w marcu 1921 roku w Rydze).

 

Takiego motywu jeszcze nie było. To świetny pomysł. Teraz to w ogóle przez tą pandemię nie ma takich typowych obchodów, wiec taki akcent jest super

- stwierdził p. Andrzej.

- Dobrze, że pomyślano o tym, żeby w ten sposób uczcić 11 listopada. Musimy pamiętać o tym dniu - dodała p. Dorota.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ czczę i pamiętam
  Środa, 11.11

  Świętowanie na pokaz, z okazji. Na co dzień zaprzeczenie tego co czytamy z czerwonych okładek "z okazji". Katarsis społeczeństwu, narodowi , daje nie pamiętanie o "odzyskaniu", ale pamięć i świadomość dlaczego utracono to czego odzyskanie świętujemy. To jak świętowanie w mieście dnia roweru bez ścieżek rowerowych. Sezonowe pokazy ku zapomnieniu. Nasz świecki patriotyzm zszedł do roli jaką ostatnio pełni palec boży kardynała i jego podwładnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90642809867859