Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kiedy strażacy przeprowadzą się do nowej strażnicy? - zobacz zdjęcia

21.01.2021, 16:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy strażacy przeprowadzą się do nowej strażnicy? - zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko

Pierwszy etap „budowy KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19” przebiegł bez przeszkód. Kiedy rozpocznie się drugi etap tej inwestycji? Czy jest szansa, aby w tym roku strażacy przeprowadzili się do nowej strażnicy?
 

Do końca 2020 r. trwały prace wykończeniowe budynku głównego. - 17 grudnia 2020 r. przekazaliśmy ogłoszenie dotyczące zamówienia publicznego pod nazwą "Wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych, drogowych oraz dostawa i montaż wyposażenia realizowanej inwestycji budowa nowej Komendy" - mówił Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. kpt. mgr inż. Łukasz Kochan.
 

Jutro (22 stycznia) ma nastąpić otwarcie ofert.

Jeżeli oferty, które do nas spłynęły będą mieściły się w ramach środków finansowych, którymi dysponujemy na ten rok, to będzie zmierzało to do tego, że w tym roku przeprowadzimy się do nowej siedziby

- przyznał Łukasz Kochan.
 

W ubiegłym roku na budowę strażnicy zostało wydanych prawie 6,5 mln zł. - Środki te zostały przeznaczone na realizację robót budowlanych dotyczących wykończenia wnętrz, ale także m.in. przyłączy do sieci elektroenergetycznej, usunięcia kolizji, projektów  usunięcia kolizji, inżyniera kontraktu, który nadzorował roboty budowlane z naszego ramienia - wymieniał Łukasz Kochan.
 

Co jeszcze zostało wykonane? - Do końca grudnia 2020 r. zostały wykonane m.in. kompletne prace w zakresie instalacji zewnętrznych, sanitarnych, elektrycznych, instalacji silnoprądowych, wykopy dla kabli, rur osłonowych, przepusty dla instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sygnalizacji świetlnej - precyzuje Łukasz Kochan. - Zbudowany został budynek główny stanowiący siedzibę Komendy Miejskiej KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w stanie szczelnym, z kompletną elewacją i dachem. Wewnątrz budynku zostały wykonane ścianki działowe, tynki, posadzki,  sufity powieszane, montaż okien aluminiowych wewnętrznych, stolarka drzwiowa, montaż parapetów, elementy ślusarskie, w zakresie instalacji sanitarnych, izolacje, stelaże pod urządzenia sanitarne.
 

Rozpoczęto także prace przygotowawcze pod budowę garażu. - Wykonano kompletne palowanie pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową wraz z robotami ziemnymi do drugiego budynku, który ma powstać - dodał Łukasz Kochan. - Przygotowano teren budowy, wywieziono nadmiar gruntu i wykonano mury oporowe dotyczące drugiego zjazdu z ul. Łęczyckiej na teren naszej Komendy.
 

Co zostanie wykonane w 2021 r.? - Planujemy dokończyć tę inwestycję w zakresie umożliwiającym nam normalne funkcjonowanie i przeprowadzkę w 2021 r. Wiąże się to z wykonaniem pozostałych prac w zakresie robót budowlanych, instalacyjnych budynku głównego, place ćwiczeń, place manewrowe, parkingi, drogi wewnętrzne. Zostało jeszcze wykonanie jednego muru oporowego, sygnalizacji świetlnej, budowa budynku z agregatem oraz zakup i montaż wyposażenia - wyjaśniał Łukasz Kochan.


Jak bardzo pandemia wpłynęła na postęp prac związanych z budową strażnicy?

Wszędzie obowiązuje reżim sanitarny. Na budowie również obowiązuje np. ograniczenie ilości osób, która może przebywać w danym pomieszczeniu, które jest budowane czy wykańczane. Wpływa to na czas wykonania inwestycji. Patrząc przez pryzmat pandemii roboty wydłużyły nam się o ten rok. Mieliśmy nadzieję, że wprowadzimy się do nowej strażnicy w 2020 r. Teraz mamy nadzieję, że uda się to zrobić w tym roku. Jest na to duża szansa, ale oczywiście wszystko teraz zależy od tego, jakie kwoty zostały zaproponowane przez potencjalnych wykonawców i czy zmieścimy się w limicie, ktorym dysponujemy

- przyznał Łukasz Kochan.


Co w przypadku jeśli oferty będą wyższe niż zakładano? - Będziemy szukali dodatkowych środków finansowych, żeby podpisać umowę i działać dalej - wyjaśniał Łukasz Kochan. - Ale mamy nadzieję, że oferty będą niższe. Z tego byśmy się  bardzo cieszyli.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa nowej strażnicy ( zdjęć 40 )
Dodano: 2021-01-21 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Z łaski
  Czwartek, 21.01

  Wyposażenie to niech daje olsztyn a nie zabiera i gromadzi wszystko U siebie. Albo.na mazurach. Są dwa równorzędne miasta czy upodlone MIASTO Elbląg i olsztyn wyzyskiwacz.

 2. 2
  +7
  ~ ZERO reakcji
  Czwartek, 21.01

  Gdzie są politycy sejmu i senatu . Co nie widzą co się wyrabia z Elblągiem. Czy prywata.

 3. 3
  +8
  ~ stefan
  Czwartek, 21.01

  O dodatkowe środki nie powinniśmy się martwić . Po dzisiejszym głosowaniu w Sejmie nad dotacją 75 mln dla Elbląga nasi posłowie Krasulski , Wilk chyba wyjątkowo przez pomyłkę głosowali przeciw , ale w przypadku straży powinni się poprawić i nie bedzie zakłóceń w jej terminowym zakończeniu

 4. 4
  +2
  ~ kiki
  Piątek, 22.01

  Jak "ratuszowi" wybudują - obwodnicę wschodnią?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3177959918976