Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wiosną na Łęczyckiej ruszy budowa nowego osiedla. Co jeszcze zmieni się w tym miejscu?

25.01.2017, 07:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Wiosną na Łęczyckiej ruszy budowa nowego osiedla. Co jeszcze zmieni się w tym miejscu?
Wzdłuż ul. Łęczyckiej ustawiono już część ogrodzenia na placu budowy przyszłego osiedla (Fot. Ryszard Biel)

Tereny dawnej wojskowej strzelnicy i placu ćwiczeń w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Łęczyckiej i Rawskiej zyskają nową zabudowę. Jeden z ostródzkich deweloperów wkrótce rozpocznie w tym miejscu budowę dwóch małych osiedli mieszkaniowych. Łącznie po obu stronach ul. Łęczyckiej zrealizowanych zostanie 10 wielorodzinnych budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi. W miejscu tym planowane są również inne inwestycje. W najbliższych latach powstać ma tu rondo, a tuż przy nim nowa siedziba straży pożarnej oraz mini park handlowy.

Jeszcze kilka lat temu na terenie u zbiegu ulic Łęczyckiej i Rawskiej o powierzchni blisko 6 ha, znajdował się plac ćwiczebny dla żołnierzy z pobliskiej jednostki wojskowej. Po jego likwidacji nieruchomość podzielono na mniejsze działki i wystawiono na sprzedaż. Jeden z kompleksów, składający się z trzech nieruchomości o pow. prawie 1,5 ha, zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego firma Ekobud z Ostródy.

Deweloper planuje w tym miejscu budowę małego osiedla składającego się z czterech, czterokondygnacyjnych budynków z garażami podziemnymi w poziomie piwnic na około 60 miejsc postojowych. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie m.in. nowego układu drogowego z parkingami i chodnikami. W planach jest też wykonanie placów zabaw oraz zagospodarowanie terenu osiedla nową szatą roślinną. W ostatnich dniach inwestor uzyskał decyzję ustalającą warunki zabudowy dla swojej inwestycji. 

Nie będzie to jedyna inwestycja tego dewelopera w tym miejscu. W zeszłym roku ostródzka firma zakupiła w obrocie prywatnym dużo większą nieruchomość o powierzchni 2,7 ha. Działka znajduje się po przeciwległej stronie ul. Łęczyckiej (teren dawnej strzelnicy za obecną Biedronką przy ul. Rawskiej).

29 grudnia 2016 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę w tym miejscu sześciu wielorodzinnych budynków mieszkalnych łącznie z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu. Pod jednym z budynków znajdować się będzie podziemny garażowiec z 44 miejscami postojowymi. Każdy z planowanych budynków posiadać ma cztery kondygnacje nadziemne z płaskim dachem i jedną podziemną. W ramach przedsięwzięcia planowane jest także wykonanie nowego układu drogowego z parkingami i chodnikami, a także małej architektury (place zabaw) i zagospodarowanie terenu osiedla nową szatą rośliną (nasadzenia, trawniki).

Łącznie przy ul. Łęczyckiej deweloper z Ostródy zamierza wybudować około 400 mieszkań (około 150 na jednym osiedlu i ok. 250 na drugim). Jak udało nam się dowiedzieć budowa pierwszego z osiedli - z 6 budynkami mieszkalnymi, rozpocząć się ma już wiosną tego roku (po jego wybudowaniu rozpocznie się budowa drugiego). Obecnie na przyszłym placu budowy stanęła już część ogrodzenia. Wkrótce rozpocząć się mają prace związane z podłączeniem terenu do sieci elektroenergetycznej. 

W najbliższych latach okolice skrzyżowania ulic Łęczyckiej, Rawskiej i Grottgera czekają także inne zmiany. Jedną z najważniejszych będzie budowa w tym miejscu ronda. W sąsiedztwie obu planowanych osiedli, na działce o pow. 2,5 ha, powstać ma także nowa strażnica Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Plany rozbudowy obiektu ma również właściciel budynku handlowo - usługowego, w którym znajduje się dyskont Biedronka.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ rece opadaja
  Środa, 25.01

  Inwestor budowal w okolicy biedronke vel park handlowy, dlaczego UM nie zastrzegl w kontrakcie budowy ronda?

 2. 2
  +12
  ~ Jamaleg
  Środa, 25.01

  Gdzie ten park handlowy ?

 3. 3
  +3
  ~ 6h
  Środa, 25.01

  A może by wojsko pozbyło się bardziej atrakcyjnych terenów - mam na myśli świecące pustkami koszary na Królewieckiej. To dobre mejsce pod mieszkaniówkę, chociaż po jednej stronie można się pozbyć tych strasznych klocków

 4. 4
  +8
  ~ cos nie tak
  Środa, 25.01

  Na Łęczyckiej co to nie miało być wybudowane a jest z tych planów TYLKO- biedronka.

 5. 5
  +20
  ~ q1
  Środa, 25.01

  Na Bema wszyscy będą stali w korku, łącznie ze strażakami.

 6. 6
  +1
  ~ Jamaleg
  Środa, 25.01

  Strażnica w tym miejscu to jest pomysł który zagraża naszemu bezpieczeństwu , oprotestujmy to . Władze muszą znaleźć pieniążki na wybudowanie nowej w dotychczasowym miejscu.

 7. 7
  +2
  ~ zofia
  Środa, 25.01

  To dobrze ,że w końcu Ratusz ,dzieki dzialaniom radnego Andrzeja Tomczyńskiego zorientował się ,że ta zapomniana cześć miasta ,to też ELBLAG . Liczymy jeszcze ,że niedlugo prezydent Wróblewski przejeżdzając służbowo ul Bema spojrzy w prawo na wysokości osiedla Przy Młynie i zobaczy totalnie zapuszczony teren dawnej bazy PKS , to też jest Elbląg i teren należący do U&rzędu .

 8. 8
  --2
  ~ Jeszcze tu mieszkam
  Środa, 25.01

  Ciekawe dla kogo oni budują, skoro ludzi ubywa z Elbląga. Wg danych GUS aktualnie w Elblągu jest niewiele ponad 117 tys. mieszkańców. I wg prognoz z roku na rok będzie ludzi ubywac. Za 20 lat zamiast prezydenta będziemy wybierać burmistrza i kilku radnych mniej 😆

 9. 9
  +2
  ~ Magda40
  Środa, 25.01

  Pełna wygoda i na cmentarz blisko.

 10. 10
  +11
  ~ All78787
  Środa, 25.01

  Jeszcze tu mieszkam -> to bardzo ciekawe, mieszkańców ubywa, mieszkan przybywa, a sprzedaż lokali po nie małych cenach idzie w najlepsze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0953280925751