Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa strażnica rośnie w oczach. Komendant Łukasz Kochan: Wszystko idzie w dobrym kierunku

12.07.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa strażnica rośnie w oczach. Komendant Łukasz Kochan: Wszystko idzie w dobrym kierunku
Fot. Ryszard Biel
Praca nad powstaniem w Elblągu strażnicy z prawdziwego zdarzenia idzie pełną parą. Jak zapewnia Komendant Łukasz Kochan nie ma żadnych opóźnień, a wielka przeprowadzka na ul. Łęczycką planowana jest na koniec 2020 r.
 
Trwa realizacja inwestycji „Budowa nowej KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19 – ETAP I”. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu br. i od tego czasu wykonawca nie natrafił na żadne przeszkody.
 
 
Na chwilę obecną nie ma żadnych opóźnień. Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem finansowo-budżetowym, który został przedstawiony przez generalnego wykonawcę zaraz po podpisaniu umowy
 
– wyjaśniał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. kpt. mgr inż. Łukasz Kochan.
 
Z tygodnia na tydzień budowa nabiera nowych kształtów. - Rozmawiamy z generalnym wykonawcą , czy jest w stanie wykonać więcej niż to, co wynika z umowy podpisanej z nim w kwietniu. Jeśli tak, to podpiszemy z nim drugą umowę w ramach zakresu robót podobnych – tłumaczy Łukasz Kochan.
 
Tempo prac zrobiło wrażenie m.in. na Komendancie Głównym Państwowej Straży Pożarnej. - Podczas ostatniej wizyty na naszej budowie zadeklarował, że dołoży jeszcze w tym roku środki finansowe na realizacje robót podobnych – dodał Łukasz Kochan.
 
Na szczęście jak do tej pory nie natrafiono na trudności, które generowałyby dodatkowe koszta. - Wszystkie koszta są spinane w ramach podpisanej umowy – zapewniał Łukasz Kochan. - Nie ma żadnych dodatkowych robót, czyli takich, które wcześniej nie były brane pod uwagę.
 
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zwierała zakres podstawowych robót, ale także zakres robót podobnych. - Roboty, które nie zostały ujęte w umowie podpisanej w kwietniu z generalnym wykonawcą, czyli roboty podobne, zostały wycenione na kilka miliomów złotych – opowiadał Łukasz Kochan. - W ramach robót podobnych w myśl ustawy o zamówieniach publicznych możemy po negocjacjach podpisać umowę z tym samym wykonawcą. Musi on wówczas przedstawić kosztorys i zakres robót, które jest w stanie wykonać.
 
 
Koniec października to realny termin zakończenia pierwszego etapu. Na wykonanie robót w przyszłym roku mamy zabezpieczone środki, więc w 2020 będziemy kontynuować realizację tej inwestycji. Plany są takie, że do końca 2020 r. mielibyśmy się przeprowadzić do nowej strażnicy. Przed nami 1,5 roku, więc trudno przewidzieć, co się może w tym czasie wydarzyć. Chociażby niesprzyjająca aura może utrudnić dotrzymanie terminu nawet pierwszego etapu. Na razie nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli mieć jakikolwiek poślizg
 
– zapewnił Łukasz Kochan.
 
Jak zdradził Komendant, do końca czerwca br. udało się zrealizować 40 proc. robót związanych z realizacją pierwszego etapu inwestycji. - Wszystko idzie w dobrym kierunku z czego bardzo cieszę się ja oraz wszyscy strażacy. Jest światło w tunelu, że nasze marzenia o nowej strażnicy się spełnią – dodał.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z budowy zrobionych w czerwcu i w lipcu.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa nowej siedziby PSP ( zdjęć 92 )
Dodano: 2019-07-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Kolo
  Piątek, 12.07

  Bez sensu. Nie widzę potrzeby.

 2. 2
  --2
  ~ kolo
  Piątek, 12.07

  Kto będzie przecinał wstęgę i nadzorował przeprowadzkę obecny komendant w stopniu kapitana czy nowy komendant w stopniu brygadiera?

 3. 3
  --4
  ~ stasek_zul
  Piątek, 12.07

  widać jak partacze murują

 4. 4
  --1
  ~ Znając życie
  Piątek, 12.07

  Czasem ten obiekt nie będzie za mały jak na miasto Elbląg i czy zmieści się cały sprzęt i pojazdy. Tuż obok powinna być dyspozytornia pogotowia.

 5. 5
  +1
  ~ Jeż tax
  Piątek, 12.07

  Zmarnowane pieniądze a co złe im było na starym miejscu zenada

 6. 6
  0
  ~ Jaś i Małgosia
  Sobota, 13.07

  A czy te wrota wjazdowe nie są za małe? Ja się tylko pytam. Bo na zdjęciach wydają mi się za małe, a wozy strażackie są co raz większe.

 7. 7
  +1
  ~ Marek
  Niedziela, 14.07

  Strażnica ładna , super dojazd ! Nikt nie myśli o komunikacji , są dwie ulice Grunwaldzka i Łęczycka aby dostać się do miasta . Budują się dwa osiedla jedno za a drugie na Sadowej . Już teraz jest ciężko a jak zamieszkają ludzie bloki będzie jeszcze łatwiej dostać się do centrum ! Milej zabawy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1248500347137