Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Z końcem 2020 r. Komenda Straży Pożarnej zniknie z ul. Bema?

22.03.2018, 19:30:40 Rozmiar tekstu: A A A
Z końcem 2020 r. Komenda Straży Pożarnej zniknie z ul. Bema?
Fot. Ryszard Biel
Na nową strażnicę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, która ma powstać przy ul. Łęczyckiej, elbląscy strażacy czekają z zapartym tchem. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana?
 

- To inwestycja strategiczna z uwagi na to, że zwiększy nam się zakres działalności związany z rożnego rodzaju dziedzinami ratownictwa, w ramach których działamy. Anomalie pogodowe, z którymi mamy do czynienie w ostatnich latach powodują, że na bazie naszych jednostek musi być coraz więcej sprzętu – stwierdził przyznał kpt. mgr inż. Łukasz Kochan, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Budynki, w których dzisiaj działamy to budynki z końca lat 60-tych ubiegłego stulecia. One są w niezbyt dobrym stanie.
 
Wszystko wskazuje na to, że niebawem komfort pracy elbląskich strażaków ulegnie znacznej poprawie. - 19 marca zostały otwarte koperty, w których znalazły się oferty biur projektowych, które chcą wykonać kompleksową dokumentacje projektową nowej komendy - mówił Łukasz Kochan.
 
W sumie zgłosiło się 19 firm. - Ceny wahają się od prawie 200 tys. zł do ponad 500 tys. zł za wykonanie kompleksowej dokumentacji. Obecne trwają prace zespołu, który ocena oferty – mówił Łukasz Kochan. - Na ocenę składa się 60 proc. ceny i 40 proc. doświadczenia projektantów, którzy pracują w danym biurze projektowym.
 
Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przeciągu kilku tygodni. - Dysponujemy na ten cel środkami w wysokości 200 tys. zł, ale jeśli zostanie wyłoniona firma, której kwota będzie wyższa, a do przyjęcia przez Komendanta Głównego, będziemy szukali dodatkowych środków finansowych – dodał Łukasz Kochan.
 
Jakie będą kolejne kroki?
 
Planujemy do początku września zakończyć temat związany z dostarczeniem kompleksowej dokumentacji projektowo- kosztorysowej, ale wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Myślę, że jesienią wbijemy przysłowiową łopatę ogłaszając przetarg na roboty budowlane
 
– opowiadał Łukasz Kochan.
 
Komendant PSP w Elblągu złożył wniosek do Ministerstwa Finansów o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach ustawy modernizacyjnej służb. - W ramach tej ustawy są dla nas przydzielone środki na inwestycje. Na ten rok uruchomiono pewne środki. Na kolejne lata jest już wykonany plan finansowy i przedłożony panu Wojewodzie – dodał Łukasz Kochan. - Na razie wszystko idzie zgodnie z planem.
 
Kiedy nowa strażnica powstanie w Elblągu?
 
Planujemy, aby do końca 2020 roku przeprowadzić się do nowej siedziby. Wszystko jednak uzależnione jest od tego za jaką kwotę zgłoszą się wykonawcy. To jest bardzo ważne, bo dysponujemy konkretnym budżetem
 
– przyznał Łukasz Kochan.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Rondo Łęczycka
  Piątek, 23.03

  Bez dwupasmowego ronda na skrzyżowaniu Łęczycka-Rawska-Grottgera inwestycja przy Łęczyckiej 19 komunikacyjnie padnie i wydłuży czas dojazdu służb ratowniczych na mieście. Podobnie zresztą nowa komenda policji na końcu Lotniczej, która powinna zostać wybudowana przy Tysiąclecia 3 w miejscu obecnej wraz z zabudową na nowo terenów przyległych (wyburzyć starą zabudowę i garaże za płotem obecnej).

 2. 2
  +11
  ~ Racja
  Piątek, 23.03

  Jeśli ma być przeniesiona straż na ul. Leczycka to na ul. Bemama powrócić dyspozytornia pogotowia. Wojewodo.

 3. 3
  +1
  ~ EG
  Piątek, 23.03

  A NIE POWINNA BYC W MIESCIE ZEBY BLIZEJ DO POZARU?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.133896112442