Wtorek, 4.10.2022, Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Co z ruchem drogowym na ul. Bema, gdy nowa strażnica zostanie oddana do użytku?

27.11.2019, 12:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Co z ruchem drogowym na ul. Bema, gdy nowa strażnica zostanie oddana do użytku?
Fot. Ryszard Biel

Podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych poruszono m.in. temat ruchu drogowego na ul. Bema, gdy z nowo powstałej strażnicy zaczną wyjeżdżać wozy strażackie. Czy będzie to problematyczne dla kierowców?
 
Kwestię tę poruszył radny SLD Andrzej Tomczyński.
 
Ludzi lubią roznosić plotki. Chodzi mi o zamknięcie ul. Bema w trakcie wyjazdu straży pożarnej z nowej strażnicy. Kto jest mi w stanie odpowiedzieć, jak będzie wyglądał ruch na tej ulicy?
 
- pytał.
 
Chętnie zgłosił się Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. - Odbywają się systematyczne spotkania szefów służb z panem Prezydentem. Na jednym z tych spotkań pan Komendant Straży zwrócił uwagę na to, że w perspektywie oddania przyszłej remizy należy zwrócić uwagę na ten problem – mówił.
 
- Wiceprezydent Elbląg Janusz Nowak w piątek, 22 listopada, zorganizował spotkanie, na które zaproszeni zostali Komendant Straży Pożarnej i trzech przedstawicieli Zarządu Dróg, po to, by zmierzyć się z tym, problemem – opowiadał Tomasz Świniarski.
 
Podczas spotkania padło kilka pomysłów na rozwiązanie tej kwestii.
 
Pan Prezydent Nowak uznał, że tylko osoba, która zna się na temacie jest w stanie odpowiednio się z tym zmierzyć. Zapadła decyzja o tym, aby zlecić opracowanie analizy możliwości rozwiązania dojazdu dla Państwowej Straży Pożarnej
 
– zaznaczył Tomasz Świniarski.
 
Jakie propozycje są brane pod uwagę? - Sugestii było wiele, łącznie z tym, żeby ul. Bema zrobić jednokierunkową pod górę, ale to wydawało nam się nierealne. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zajęciem się skrzyżowaniem na ul. Saperów w Bema, bo to jest najbardziej newralgiczny punkt, który powoduje blokowanie pojazdów jadących od ul. Łęczyckiej – wyjaśniał Tomasz Świniarski.
 
To nie był jednak jedyny pomysł. - Wskazywano, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie Państwowej Straży Pożarnej dowolną drogą, ale niezawodną ze skierowaniem na ul. Bema po to, by zrobić zielone światło dla samochodów jadących do miasta, a czerwone dla samochodów jadących z naprzeciwka – stwierdził Tomasz Świniarski.
 
 
Okazało się, że sygnalizacja świetlna na ulicy Bema i Saperów jest chyba najstarsza technologicznie w mieście i zrobiona zupełnie inaczej technologicznie niż inne sterowania, co utrudnia połączenie sterowników z sygnalizatorami świetlnymi. Każda zmiana wymagałaby przekopania jezdni
 
– tłumaczył Tomasz Świniarski.
 
Na 80 tys. zł oszacowano koszty związane ze zmianą sterowania tego skrzyżowania. - Trzeba pamiętać, że trzy skrzyżowania Saperów - Bema, Żeromskiego- Bema i Mickiewicza-Bema są spięte w jeden cykl ruchu, który ma powodować jego płynność – dodał Tomasz Świniarski. - Jeśli zdecydujemy się na główne skrzyżowanie, to skończymy współgranie z dwoma pozostałymi skrzyżowaniami i pytanie czy nie zburzymy wtedy tego porządku. Stąd pomysł, aby zrobić analizę, by fachowiec to sprawdził.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +52
  ~ Zegmunt
  Środa, 27.11

  Cały czas zadaję sobie pytanie: co za idi0ta wskazał tę lokalizację jako optymalną dla budowy strażnicy?

 2. 2
  +58
  ~ Ja też tu mieszkam
  Środa, 27.11

  Ktoś zaplanował budowę siedziby straży pożarnej w takim miejscu, ktoś to zaklepal i powstał problem. Bo przecież nie można było postawić tego obiektu na Modrzewinie... A teraz jest sytuacja trudna, tak jakby zbudowano port do którego trzeba jeszcze podciągnąć rzekę lub morze. Co za ludzie bez wyobraźni rządzą tym miastem?!

 3. 3
  +33
  ~ red
  Środa, 27.11

  ;-)))))))) i mamy klops ;-))))

 4. 4
  +34
  ~ Emiel Regis
  Środa, 27.11

  Czyli jak by nie patrzeć d*pa zawsze z tyłu.

 5. 5
  +30
  ~ Elblążanin
  Środa, 27.11

  Mądry Polak po szkodzie.

 6. 6
  +29
  ~ onci
  Środa, 27.11

  Ktoś tam fantastyki się nasłuchał, bo chyba nie jeździ samochodem po naszym mieście, synchronizacja świateł jest, ale ustawiona tak by na praktycznie każdych swoje odstać, więc jak coś zaburzy ten "porządek" to może być tylko lepiej. czsem podejrzewam że ten "geniusz" który ustawiał sygnalizację ma jakieś profity od koncernów paliwowych,

 7. 7
  +29
  ~ deficyt intelektu
  Środa, 27.11

  Ale jaja - zbudowali po elbląsku. może niech jadą "nadzalewową", albo płyną przekopem. W lato ktoś skrytykował strażnicę w tym miejscu, ale strażacy twierdzili, że mają opracowany wspaniały dojazd do miasta. Powiedzieć, że Elbląg to stan umysłu, to nic nie powiedzieć. Most UE strateg też zbudował a nawet most z klepkami. Biednyś, boś głupi. Głupiś , boś biedny. A Boczek Arnold nadal nielegalnie się wypróżnia na to wszystko. Tylko ten zapach (fetor).

 8. 8
  +37
  ~ mieszkaniec
  Środa, 27.11

  Korek to już od Bema przy starej strażnicy się tworzy. Proponuję przejechać tamtędy po 15. Masakra

 9. 9
  +23
  ~ Tubylec
  Środa, 27.11

  Żadna z opcji nie przewiduje przebudowy i poszerzenia Bema ? No tak, kasy nie ma. Jest tylko na pensje urzędników, bo to najważniejsza troska każdego "samorządu".

 10. 10
  +21
  ~ ls
  Środa, 27.11

  Standardowa elbląska paranoja. Zaraz beznadziejny numer z amfiteatrem od ***zielą itd itd...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1923761367798