Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dyrektor portu: Średnio co 2 miesiące dochodzi tam do aktów wandalizmu. Mam dość tej sytuacji

18.11.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dyrektor portu: Średnio co 2 miesiące dochodzi tam do aktów wandalizmu. Mam dość tej sytuacji
Fot. Adrian Sajko

Po raz kolejny na Nabrzeżu doszło do aktów wandalizmu. - Średnio zdarza się to co dwa miesiące. Dewastowane są ławki, donice i śmietniki. Ludzie kradną koła ratunkowe. Mam tego dość - przyznał Arkadiusz Zgliński, dyrektor elbląskiego portu.


Teoretycznie Nabrzeże jest objęte miejskim monitoringiem. Jednak w praktyce, w momencie dokonywania aktu wandalizmu obrotowa kamera rejestruje inne miejsca, a obraz z drugiej kamery zasłaniają drzewa.

 

Tym razem uszkodzono sześć ławek. Skradziono też koła ratunkowe. Oderwano i prawdopodobnie utopiono w rzece jeden ze śmietników

 

- wymieniał Arkadiusz Zgliński.


To nie jedyne obiekty na Nabrzeżu, które są regularnie niszczone. - Notorycznie popisane są donice, które trzeba potem czyścić. Aby temu zapobiec i pozbawić wandali przestrzeni do pisania umieściliśmy na donicach ultrafioletowe fotografie ukazujące różne miejsca w Elblągu oraz ich opisy - opowiadał Arkadiusz Zgliński. - Niestety to nie pomogło i nadal ktoś zaznacza na nich swoją obecność.


Jak przyznał dyrektor portu do aktów wandalizmu dochodzi regularnie. - Zazwyczaj ławki niszczone były po jednej desce. Naprawialiśmy je i znowu ktoś je uszkadzał i tak w kółko. Teraz ławki zostały doszczętnie zniszczone i szczerze powiem, że tej sytuacji mam już dość - podkreślił Arkadiusz Zgliński.


Tym razem koszt naprawy wyniesie ok. 5 tys. zł. - Trzeba zakupić nowe koła ratunkowe, śmietnik i deski do sześciu ławek - wymieniał dyrektor portu. - Na razie zostało to ogrodzone i wyłączone z użytkowania. Ciężko powiedzieć, kiedy zostanie to naprawione.


Jak często dochodzi do dewastacji? - Jak coś naprawimy to może dwa miesiące jest spokój po czym znowu dochodzi do aktu wandalizmu. Co ciekawe dopuszczają się go również dziewczęta. Mieliśmy zdjęcia, na których dziewczęta ganiają się z tymi deskami i próbują się nimi okładać - opowiada Arkadiusz Zgliński.


Dużym problemem jest także zaśmiecanie Nabrzeża. - To już jakaś plaga. Puste butelki, śmieci w donicach czy pod ławkami. Wszędzie też można zobaczyć pestki po słoneczniku - przyznaje Arkadiusz Zgliński. - Oprócz tego szczególnie w piątki i soboty zostawiano tam opakowania po pizzy oraz kebabach.


Sprawcy nie są pociągani do odpowiedzialności i zapewne ta bezkarność powoduje, że zniszczeń wciąż przybywa.

 

Zwrócę się do Prezydenta Elbląga o zainstalowanie  dodatkowych dwóch kamer wzdłuż Nabrzeża. Jeśli Miasto nie będzie miało na to środków, to my znajdziemy na to pieniądze, ale potrzebna będzie możliwość podłączenia tych kamer do monitoringu miejskiego. Wtedy będziemy konsekwentnie łapać każdego, kto dopuści się aktu wandalizmu 

 

- podkreślił dyrektor elbląskiego portu.


Ile wynosiłby koszt dwóch kamer? - Ok. 5 tys. zł, czyli tyle ile koszt ostatniego aktu wandalizmu - dodał Arkadiusz Zgliński.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Czesław
  Środa, 18.11

  A ja bym zlikwidował ławki pomiędzy donicami ... Nie będą gamonie mieli gdzie się chować. A kamer to bym zamontował tyle ile na nowej promenadzie w Fromborku. Tam strach spacerować z myślą że cały czas ktoś patrzy na Ciebie hehe

 2. 2
  +18
  ~ napracował się
  Środa, 18.11

  Skoro kamery zamontował inteligentny inaczej, to teraz trzeba zamówić kogoś spoza Elbląga z nieco większym IQ i niech zamontuje kamery tak jak na swojej posesji. Panie dyrektorze - mam dość jęczenia i nie myślenia. Jest pan zmęczony wydawaniem pieniędzy na naprawę prawie zamawianych zniszczeń. Warto odpocząć i dać fotel chętnemu do działania.

 3. 3
  --18
  ~ Stoicki Obserwator
  Środa, 18.11

  Oto wychowankowie bezstresowego wychowania, partii Razem i Strajku kobiet - wszystko zniszczyć na znak protestu. Do tego maznąć "błyskawicę", "j*ć PiS" I emocje rozładowane.

 4. 4
  +31
  ~ marycha
  Środa, 18.11

  patologia.

 5. 5
  +34
  ~ zgrywus
  Środa, 18.11

  Tylko monitoring i patrole Policji mogą coś zmienić w czasach gdy patologii+ przybywa;)

 6. 6
  +23
  ~ Czytelnik65
  Środa, 18.11

  Bydlaki nie uszanują niczego. Tylko aby sądy były bardziej sprawne w działaniu i kamery się zwrócą.

 7. 7
  +11
  ~ turban
  Środa, 18.11

  Pałować wyrostkow po głowach. Dostana 3 razy po pustym łbie to przestaną.Kiedys było zomo, był porządek.

 8. 8
  --1
  ~ m
  Środa, 18.11

  MAcie dość??? o ja, potulkać? każdy ma dośc, wszyskiego po kolei, to sie nazywa ŻYCIE i każdy w życiu boryka się z problemami, przeciwności losu to konstans.

 9. 9
  +5
  ~ Onegdaj
  Środa, 18.11

  Czekamy na dymisję dyrektora, który ma już dość, czyli dorobił się wystarczającą na markowaniu pracy i zaangażowania.

 10. 10
  +9
  ~ eh
  Środa, 18.11

  "Jeśli Miasto nie będzie miało na to środków, to my znajdziemy na to pieniądze". Gdzie będziecie szukać tych pieniędzy ... i czyje to będą pieniądze ... ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.