Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Akty wandalizmu po elbląskim strajku. "Zniszczone przystanki, pełno wulgaryzmów"

29.10.2020, 14:15:46 Rozmiar tekstu: A A A
Akty wandalizmu po elbląskim strajku. "Zniszczone przystanki, pełno wulgaryzmów"
Fot. Elbląski Strajk Kobiet

Wczoraj, 28 października, ulicami Elbląga przeszedł strajk. To kolejna zorganizowana akcja w naszym mieście. Niestety tym razem doszło do aktów wandalizmu.
 

Od piątku w naszym mieście organizowane są protesty. Z dnia na dzień bierze w nich udział coraz więcej osób. Wydarzenia organizowane są na skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający (na mocy ustawy z 1993 r.) na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.


Prostest trwał kilka godzin i wzięło w nim udział kilka tysięcu osób. Na portalu społecznościowym facebook, Elbląski Strajk Kobiet, odniósł się do aktu wandalizmu do jakiego doszło na dzielnicy Nad Jarem. Został tam pomazany baner elbląskiej firmy sprzedającej materiały wykończeniowe.

 

(PISOWNIA ORYGINALNA) Tak nie robimy! Taka sytuacja jest niedopuszczalna. Nie niszczymy cudzego mienia. Są ulice i chodniki od tego, a nie prywatne banery oraz budynki (szczególnie zabytki). Pamiętajmy - walczymy z PiS-em, a nie z obywatelami

- opublikował Elbląski Strajk Kobiet na facebooku.


W komentarzach do sytuacji odniósł się m.in. radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Tomczyński.

(PISOWNIA ORYGINALNA) Zawsze w dużej grupie znajdzie się kilku idiotów, a może i podstawionych Prowakatorów. Macie tuby, mikrofony. Zorganizujcie Kochane Panie SPEC OCHRONĘ z Naszej fajnej młodzieży, przecież wielu chodzi i siłownie! Wy Panie macie siłę. Nie pozwólcie aby pisiory wykorzystywały takie elementy Wandalizmu przecie NAM. CHROŃMY NASZĄ GODNOŚĆ

- stwierdził radny.
 

Internautki zauważyły, że to nie jedyny akt wandalizmu do jakiego wczoraj doszło.

(PISOWNIA ORYGINALNA) Ja też jestem z wami ale co się dzieje to przesada dewastacja na przystankach i na blokach znaki pioruna. I co da jak się powie że tak nie wolne prosze nie niszczyć jak młodziez wychodzi aby po szalećnie pisze o wszystkich ale proszę się przejść po miejście i zobaczyć co się dzieje

- napisała p. Barbara.

 

(PISOWNIA ORYGINALNA) Jestem z Wami całym sercem ale dziś w drodze do pracy komunikacją miejską przeraziłam się! Zniszczone przystanki, pełno wulgaryzmów, błyskawic, na murach, witrynach sklepowych to samo. Walczymy razem ale nie przekraczamy tych granic - i tak mamy pod górkę, więc po co sobie jeszcze robić problemy

- dodała p. Carmen.

 

Do ilu dewastacji doszło? Na razie ciężko to określić.

Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy zgłoszeń o  uszkodzeniach mienia po wczorajszych protestach -

- informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ janek
  Miesiąc temu

  Za dewastacje mienia obojętnie czyjego , odpowiedzialni są władze miasta , że do tego dopuszczają .Niedługo Wam na ....ją na głowy , ,a wy powiecie ,że to jest demokracja

 2. 2
  +24
  ~ Ja
  Miesiąc temu

  Takie chamstwo buractwo i prostactwo powinno być karane !!!!

 3. 3
  +12
  ~ Arc
  Miesiąc temu

  "Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy zgłoszeń o uszkodzeniach mienia po wczorajszych protestach - informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu" - hahaha żenujący typ :) a po co ktoś ma tym lewackim POlicjantom składać zgłoszenie, jak przecież oni ramie w ramie z lewakami idą, nawet ich ochraniają WBREW PRAWU (brak zgody na manifestacje, co więcej są one obecnie zakazane a POlicja/milicja ich zamiast pałować to ochrania) - jak sami gliniarze robią wbrew prawu, to oczekiwać od nich teraz sprawiedliwości byłoby obrazą dla rozumu. Ps. na kilku zdjęciach z wcześniejszego artykułu tu o tym przemarszu dewiantów było widać profanację godła polskiego, a także prawnie chronionego znaku Polski Walczącej - i działo się to przy asyście POlicji/milicji.

 4. 4
  +2
  ~ Wicek
  Miesiąc temu

  Arc ma rację !!! Policja pomaga ***ażerii w nielegalnych i zakazanych wiecach. Komendant Policji do dymisji !!!!

 5. 5
  --5
  ~ Wicek
  Miesiąc temu

  Arc ma rację !!! Policja pomaga ***ażerii w nielegalnych i zakazanych wiecach. Komendant Policji do dymisji !!!!

 6. 6
  0
  ~ Wicek
  Miesiąc temu

  Arc ma rację !!! Policja pomaga ***ażerii w nielegalnych i zakazanych wiecach. Komendant Policji do dymisji !!!!

 7. 7
  +19
  ~ kiki
  Miesiąc temu

  Panie Tomczyński zamiast takich "wskazówek" - co radnemu nie uchodzi - zrzeknij się części swojej diety / przed wyborami obiecałeś o zmniejszeniu diet radnych / i przekaż na usuwanie zniszczeń. Tak będzie i uczciwie i "bohaterskie" wywiązanie się radnego, tak czy nie tak?

 8. 8
  +13
  ~ kovalski
  Miesiąc temu

  TE ZNISZCZENIA TO SPRAWKA BANDY WYROSTKÓW GRASUJĄCYCH PO STARÓWCE I ZAWODZIU

 9. 9
  --10
  ~ Jerzy W
  Miesiąc temu

  Chamowato cwaniakowaty PIS chce wymanewrować większość Polaków tak jak oszukiwał bezjajeczną opozycję w sejmie przeczekanie, manipulacja, nocne inicjatywy 500+ dla kobiet skazanych na rodzenie potworków typowe rozwiązania promowane przez ORDO IURIS Gnojki z premedytacją zaplanowali wyrok TK w środku pandemii licząc na łatwą pacyfikację protestów. Na szczęście się przeliczyli. Takie działanie kwalifikuje Premiera do postawienia przed T Stanu za sprowadzenie zagrożenia publicznego i mam nadzieję że taki będzie finał tej hucpy. Prezydent Duda nie kwalifikuje się żadną miarą do sprawowania powierzonej mu funkcji nikt w Polsce chyba nie ma wątpliwości że zachorował na bezobjawowy covid ze względów wizerunkowych.

 10. 10
  0
  ~ zgliszcza
  Miesiąc temu

  W tak dużym tłumie zawsze znajdzie sie czarna owca. Zobaczcie co po sobie zostawiają narodowcy -patrioci

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.782888174057