Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląska akcja "Kup chryzantemę i zanieś PiS-owi" z aktem wandalizmu w tle

02.11.2020, 15:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska akcja "Kup chryzantemę i zanieś PiS-owi" z aktem wandalizmu w tle
Fot. RB

Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęcał, aby 1 listopada pod biurami posłów PiS stawiać kwiaty i znicze. Jak w naszym mieście przebiegała akcja "Kup chryzantemę i zanieś PiS-owi"?


W sobotę, 31 października, Elbląski Strajk Kobiet zorganizował akcję "Kup chryzantemę i zanieś PiS-owi".

 

Premier Morawiecki w jednej chwili zaprzepaścił dorobek osób, które utrzymują się ze sprzedaży przy cmentarzach. Nie możemy tego tak zostawić

 

- apelował na facebook-u Elbląski Strajk Kobiet.


Akcja polegała na kupieniu chryzantemy bądź innego kwiata od sprzedawcy przy cmentarzu, w kwiaciarni lub hurtowni i zaniesieniu go pod biuro PiS przy ul. 1 Maja.

Niestety oprócz kwiatów i zniczy doszło pod biurem posłów PiS do aktu wandalizmu. Pomazane zostały tablica informacyjna.


Co grozi za taki akt wandalizmu?

 

Jeżeli uszkodzenie budynku jest powyżej 500 zł to może być to traktowane jako przestępstwo, a wtedy sprawcy bądź sprawcom grozi do 5 lat. Jeśli uszkodzenia są poniżej 500 zł mamy do czynienia z wykroczeniem i grzywną do 5 tys. zł
     

 

– mówi kom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
 

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 r. na ścianie budynku ZBK, w którym znajduje się biuro poselskie Jerzego Wilka (PiS) pojawił się napis „Czas na sąd ostateczny. Wyp********ć”. Koszt zamalowania napisu wyniósł 600 zł.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. RB


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Dreptak
  Poniedziałek, 02.11

  jak to mawiała pewna piSSuardessa - nie popieram, ale rozumiem...

 2. 2
  --4
  ~ A ja
  Poniedziałek, 02.11

  Nic nie dac za zachlannosc tym od kwiatów. A te co protestują won.

 3. 3
  +1
  ~ TWÓJ Kumpel
  Poniedziałek, 02.11

  N A M A W I A M - ludzie już się poznali na PIS-e

 4. 4
  +6
  ~ Ja
  Poniedziałek, 02.11

  Kużwa ale poparcie ha ha.

 5. 5
  --4
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 02.11

  Po całym mieście są takie hasła wypisane, a media ledwo jakąś informację dają i zero oburzenia społecznego. A teraz wyobraźcie sobie, jaki byłby kwik, jazgot i ujadanie, gdyby ktoś wypisywał "LGBT W*********Ć!". Od razu poszłaby głupia gadka, że to tzw. "mowa nienawiści" i pewnie same media (szczególnie "bezstronne" info elbląg) wyniosłyby sprawę na pierwsze strony :) Pewnie jeszcze urządzono by wielka akcję zamazywania wulgaryzmów :) Jak widać można jak gdyby nigdy nic rzucać wulgaryzmami i groźbami na legalnie wybrany rząd - jaka by to nie była partia (PiS, KO, lewactwo) - a na grupę jakichś rozhuśtanych emocjonalnie furiatów to wielki skandal, jakby byli kluczowymi jednostkami w społeczeństwie. Wszystko postawione na głowie.

 6. 6
  +4
  ~ azenob
  Poniedziałek, 02.11

  Słuszna inicjatywa. Kwiatki sprzedane , kwiaciarze zadowoleni. Teraz w ramach protestu proponuję codziennie zamówić obiad na wynos . I gospodarka sama się utrzyma bez wspomagania państwa. Brawo

 7. 7
  +3
  ~ ad
  Poniedziałek, 02.11

  PiS w skrócie: upolitycznienie Sądów i Prokuratury, upolitycznienie telewizji TVP, zrujnowanie Spółek Skarbu Państwa, obsadzanie stanowisk w Spółkach rodziną i znajomymi, przyznanie nagród dla siebie w czasie kryzysu, nie przygotowanie szpitali na 2 fale pandemii, odbieranie wolności i nieustanne dzielenie społeczeństwa.

 8. 8
  +5
  ~ Bezproblemowy
  Poniedziałek, 02.11

  To ja dziękuję za takich przedsiębiorców, którzy przez jeden dzień w roku z kwiatków chcą zarobić na całoroczne utrzymanie. To rzeczywiście geniusze ekonomii i planowania. Biedni celebryci też nie mają za co żyć...

 9. 9
  0
  ~ Jerzy W
  Poniedziałek, 02.11

  Przywództwo strajku OSK zidiociało chce utopić sprawę praw kobiet w morzu mało istotnych spraw " Jak wymieniła są to m.in. kwestia aborcji i pełni praw kobiet, prawa społeczności LGBT, wprowadzenie świeckiego państwa i usunięcie religii ze szkół, zaradzenie katastrofie klimatycznej czy likwidacja tzw. śmieciówek na rynku pracy. Strajk chce się zająć także kwestiami praw zwierząt, edukacji oraz służbą zdrowia." Będą walczyć o małżeństwa gejów i KOD i odstrasz a ludzi od protestów

 10. 10
  +1
  ~ alarm
  Poniedziałek, 02.11

  w składzie radu konsultacyjne OSK Labuda Boni Kijowski czy przywódczynie strajku zydiociały Czy to wsparcie przegranych KODerastów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97120881080627