Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: "Myślę, czuję, decyduję". Młodzież demonstrowała przed biurami posłów PiS

28.10.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: "Myślę, czuję, decyduję". Młodzież demonstrowała przed biurami posłów PiS
Fot. RB

"Rewolucja jest kobietą", "Myślę, czuję, decyduję" i "Jeb... PiS" skandowała dziś (28 października) młodzież przed biurami posłów Prawa i Sprawiedliwości. Uczniowie z kilku elbląskich szkół pojawili się tam przed południem, aby przyłączyć się do strajku kobiet i zaprotestować przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

W Elblągu kolejny dzień protestów po orzeczeniu upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. „Strajk! Nie idziemy do roboty!” – pod takim hasłem odbywają się środowe protesty w wielu miejscach Polski. Wieczorem zaplanowano aż dwie manifestacje na ulicach naszego miasta (więcej na ten temat znajdziemy tutaj i tutaj). Przed południem demonstrowała elbląska młodzież.

Nie jesteśmy na lekcjach, przed komputerami. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dziś strajkujemy. Kilka szkół połączyło swoje siły i wspólnie protestujemy. Chcemy odzyskać swoje prawa

- przekonują Paulina i Weronika, uczennice z jednego z elbląskich liceów.

Chcemy mieć wybór. Móc o sobie decydować. Dlatego tu jesteśmy

- dodaje Wiktoria, młoda uczestniczka środowego strajku.

Młodzież około godz. 11 zebrała się na Placu Słowiańskim. Przed biurem poselskim Leonarda Krasulskiego (PiS) zapalono kolejne znicze. Później uczestnicy protestu przeszli m.in. na plac przed katedrą św. Mikołaja i na ulicę Czerwonego Krzyża, przed biuro posła PiS Jerzego Wilka. Podczas demonstracji młodzi elblążanie skandowali m.in. "Myślę, czuję, decyduję" i "Rewolucja jest kobietą".

Jesteśmy, aby pokazać sprzeciw młodych osób wobec wyroku TK, który de facto jest wyrokiem na kobiety. Robimy wszystko, aby walczyć o prawa człowieka. Nasze postulaty są zbieżne z postulatami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Sądzimy, że właściwą reakcją rządu powinno być unieważnienie, nie tylko tego, ale chyba wszystkich wyroków, które wydał ten skład sędziowski TK, mający oczywiste konotacje polityczne

- mówi Karol, licealista, lider dzisiejszej spontanicznej, demonstracji młodzieży.
 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / "Chcemy odzyskać swoje prawa". Młodzież demonstrowała przed biura posłów PiS ( zdjęć 24 )
Dodano: 2020-10-28 | Fot. RB
0

Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Pol
  Miesiąc temu

  Guma gaz i kary jakie prawa chcą do zabijania?

 2. 2
  --7
  ~ Barbi
  Miesiąc temu

  co to za pajace małolaty znowu maszerują masakra co oni mogą wiedzieć o życiu znowu sama patologia się zebrała pogonić rozgonić te towarzystwo wszystko dla szpanu do nauki do książek gdzie policja gdxie straż miejska gdxie wojsko na ciężarówki i wywieść daleko z Elbląg masakra co za cioty.

 3. 3
  --23
  ~ Robert Koliński
  Miesiąc temu

  W Elblągu już się dzieje, choć główne wydarzenie zapowiedziane dopiero na 17:00 - brawo młodzież!:) Zwracam się tu - jak nieczęsto;) - do normalnych kibiców elbląskich klubów - od tygodnia na ulicach polskich miast i miasteczek protestują kobiety przeciwko barbarzyńskiej próbie odebrania im praw. Wiem, że światopoglądowo różnimy się w wielu kwestiach, ale dziś stoimy wszyscy przed historycznym momentem próby - możemy odzyskać Polskę dla nas wszystkich, obywateli, albo dalej pozwalać niszczyć ją klerykalno-styropianowej zarazie. Apeluję z tego miejsca pod artem o żółto-niebieskiej OE - wesprzyjcie dziś kobiety - to są również Wasze matki, żony, dziewczyny, córki etc. (...)

 4. 4
  +7
  ~ mieliscie nie krasc
  Miesiąc temu

  "***** ***" to hasło oznaczające "j...ć PiS", które narodziło się w politycznym undergroundzie internetu i szturmem zdobywa popularność w realnym świecie.- Nie można w nieskończoność tolerować szczucia na ludzi. Ośmiogwiezdny slogan nie jest agresją, a aktem obrony własnej - mówi nam w lipcu twórca strony Ruch Ośmiu Gwiazd

 5. 5
  --28
  ~ Robert Koliński
  Miesiąc temu

  (...) Przypomina się przy okazji, że to nie jest protest garstki bogatych, sytych liberałek w drogich fu(t)rach - to jest ludowy i wszechklasowy protest społeczny przeciwko nierównościom i arogancji władzy! Solidarność Naszą Bronią! PO-PiSowcy niech się gonią; i oczywiście - ***** ***!:) #patoprawica, #kler, #styropiany, #PiSPOjednoZło, #WyrokNaKobiety, #HejPolskoJazdaZkuriami

 6. 6
  +4
  ~ Stoicki Obserwator
  Miesiąc temu

  Młodzież, a już protestuje ws macierzyństwa? Totalny upadek obyczajów. Może niech jeszcze maszerują ws. prawa pracy czy emerytur :) I tak właśnie lewactwo robi z nich pożytecznych idiotów dla swoich celów. Jak zwykle, byłe wykorzystać niewiedzę osób niepełnoletnich, póki można.

 7. 7
  +32
  ~ Ewcia
  Miesiąc temu

  A bezdzietny, bez rodziny i bezrobotny technik hotelarstwa Koliński liczy, że po 40-ce skapnie mu jakieś zajęcie, stanowisko. Niedawno nawoływał do przyznania mu jakiegoś zasiłku. Jak solidaryzuje się z protestami, to z tobą nigdy. Jesteś zwykłym pasożytem usiłującym ugrać cokolwiek na obecnych wydarzeniach.

 8. 8
  +3
  ~ Romek
  Miesiąc temu

  Nigdy bym nie pomyślał, ze tak dużo jest młodych potencjalnych świrów dzieciobójców - a jednak

 9. 9
  +7
  ~ czesław
  Miesiąc temu

  Młodzi też mają Głos. Wiecznie narzekacie, że wszystko maja w d...a jak zaczynają coś robić to twierdzicie, że i im w d...się poprzewracało. Większość z nich jest pełnoletnia - pozostali w następnych wyborach też będą. ONI TEŻ NIE MAJA PRAWA WYPOWIEDZIEĆ SIĘ O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI!!!

 10. 10
  --7
  ~ Ha,ha ha
  Miesiąc temu

  MŁODZIERZY jesteście wspaniali . Z TV dowiaduję się ,że jesteście lewakami i postkomuną. Tak trzymajcie Polska do WAS należy .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3569641113281