Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Pseudotrybunał zgotował nam piekło kobiet". Czarny Spacer dziś w Elblągu

23.10.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Pseudotrybunał zgotował nam piekło kobiet". Czarny Spacer dziś w Elblągu
Źródło: www.facebook.com/events/2440052819629748

Od wczoraj w wielu miejscach odbywają się protesty przeciwniczek i przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Również w Elblągu, dziś (24 października) wieczorem odbędzie się manifestacja. To reakcja na Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niekonstytucyjność przepisów dotyczących o możliwości przerywania ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu.

W czwartek (22 października) Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności przepisów dotyczących aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. To właściwie wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju i zanegowanie wypracowanego w latach 90. XX wieku kompromisu aborcyjnego.

Wczoraj w wielu miejscach w Polsce rozpoczęły się protesty. W Warszawie tłum przeszedł spod siedziby PiS przed dom Jarosława Kaczyńskiego. Tam na protestujących czekała już policja. W ruch poszedł gaz łzawiący oraz armatki wodne. Zatrzymano 15 osób. - Do piątkowego poranka policja wydała 89 wniosków o ukaranie protestujących. Jednocześnie skierowaliśmy 200 notatek do sanepidu ws. łamania obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych - informuje WP.pl.

Protest planuje również Elbląski Strajk Kobiet. Dziś, 23 października, w Elblągu odbędzie się manifestacja Czarny Spacer/Piekło Kobiet. Jej uczestniczki i uczestnicy o godzinie 19 spotkają się na Placu Słowiańskim, przed Biurem Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu. Stamtąd przejdą pod biuro posła PiS Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża.

Pseudotrybunał w dniu 22.10.2020r. zgotował #piekłokobiet. Zabrano nam resztę władzy nad naszym ciałem. Zakazano aborcji z powodu wad płodu. PiS zmusza nas do rodzenia płodów ze śmiertelnymi, nieodwracalnymi wadami. Wykorzystali sytuację pandemii. Nie możemy nie protestować. Nie możemy nie krzyczeć. Musimy im pokazać, że widzimy, jesteśmy i nie poddamy się. Aborcja wszędzie była, jest i będzie. Weź parasolkę i zapal znicz. Wyraź swój sprzeciw zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa, zakrywając usta i nos oraz utrzymując dwumetrowy dystans

- przekonują organizatorki akcji.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ juz pisza
  Piątek, 23.10

  Zwolennicy PO,PSL,SLD juz pisza bzdury i wywody.A przypomnijcie sobie jak POprzednicy rządzili co było, jakie było zakłamanie i obłuda.

 2. 2
  --6
  ~ Adam
  Piątek, 23.10

  "dziś (24 października)" czy "Dziś, 23 października", bo nie wiem kiedy isć na strajk :D

 3. 3
  --13
  ~ Co za brednie
  Piątek, 23.10

  Jaki strajk ,obecnie chyba z nudy i zadymy.

 4. 4
  +5
  ~ ja
  Piątek, 23.10

  Dzisiaj, ale to tyle na dziś.

 5. 5
  --11
  ~ Bona
  Piątek, 23.10

  Niech żyje prezes Kaczyński. Na nic wasze ujadanie.

 6. 6
  --5
  ~ Leszek
  Piątek, 23.10

  Konstytucja, a jaki trybunał będzie dobry? Zawsze ktoś będzie miał jakieś ale.

 7. 7
  --5
  ~ Eugen
  Piątek, 23.10

  Kto czytał dokładnie orzeczenie? I lewa i prawa steona, ja się pytam, proszę doczytać. Nie będzie hop siup. Ale będzie.

 8. 8
  --8
  ~ Stoicki Obserwator
  Piątek, 23.10

  Gdy potrzeba aborcji to taka "nowoczesna wyzwolona Polka" twierdzi, że "to jej decyzja, bo to jej dziecko" i nie musi pytać ojca o zgodę. A gdyby ta sama "Polka" się rozwiodła to nagle sobie przypomina, że dziecko jednak ma ojca i wyciąga łapę po alimenty. To, jak to jest - dziecko jest wspólne czy nie? :) Wygodne prawda? I one ubolewają nad odbieraniem prawa głosu w sprawach aborcji absolutnie nie pytając o zgodę ojca. Szczyt zakłamania.

 9. 9
  --11
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 23.10

  Podejrzenie wad płodu , wynika zazwyczaj z badań a te jak wiemy z doświadczenia bywają zawodne. Kiedyś pozwałem szpital dopatrując się błędu lekarskiego przecięcia nerwu językowego podczas operacji podwiązania żyły. Trzej biegli lekarze wydali trzy opnie i długość blizny poperacyjnej w każdej z nich była inna. Trochę pokory wobec wyników badań po tym orzeczeniu matki po prostu sprawdzą czy ich dzieci będę zdolne do życia czy nie eksperymentalnie , a nie teoretycznie. Podejrzewam też że żaden lekarz nie wie jaki będzie stan wiedzy medycznej za pół roku, oczywiście przyjmując, że pilnie śledzi prace ośrodków badawczych. Jeśli nie śledzi to już jest za szamanami z Górnej Wolty. Wyników niektórych terapii nie poznamy pewnie i za dwa lata Zabicie dziecka ponieważ coś z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem podejrzewamy jest trochę jak strzelanie do tłumy z założeniem że chcemy zastrzelić mordercę. Metodyka badań też nie jest idealna co pokazuje śmierć dziecka w łonie matki w naszym s

 10. 10
  --9
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 23.10

  Metodyka badań też nie jest idealna co pokazuje śmierć dziecka w łonie matki w naszym szpitalu. Ale faktem jest że skład TK dobierano podobnie ja „dobierano” skład NSA rozstrzygając o automatycznym zabieraniu prawa jazdy za przekroczenie szybkości o 50 km . Więc jest powód do protestu wobec trybu wydania orzeczenia, ale jego rozstrzygnięcie uważam za słuszne .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7588641643524