Sobota, 20.10.2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rondo ofiar ukraińskich nacjonalistów powstanie? Prezydent: To nie jest dobry pomysł

06.04.2018, 14:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Rondo ofiar ukraińskich nacjonalistów powstanie? Prezydent: To nie jest dobry pomysł

W mieście, gdzie mamy dużo mieszkańców pochodzenia ukraińskiego, nie powinno się wychodzić z tematem, który może budzić dużo, niekoniecznie dobrych emocji - prezydent Witold Wróblewski komentuje pomysł nazwania ronda na skrzyżowanie ul. Niepodległości i Legionów imieniem "Ofiar ludobójstwa OUN-UPA". Ten jednak ma szansę na realizację. Radni PiS podjęli w tej sprawie inicjatywę uchwałodawczą.

Pod koniec lutego grupa elblążan złożyła na ręce Marka Pruszaka, przewodniczącego rady miejskiej petycję w sprawie poświęcenia jednej z ulic miasta Polakom pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów. Pomysł był taki, aby rondo przy ul. Niepodległości i Legionów zyskało nazwę "Ofiar ludobójstwa OUN-UPA".

Kilka dni później, bo 5 marca, prezydent wydał zarządzenie dotyczące Regulaminu Organizacyjnego Komisji ds. nadawania nazw w Elblągu. Doprecyzowano w nim zasady nadawania nazw elbląskich rond wprowadzając zapis, że mają one pochodzić od nazw miast partnerskich. Pomysłodawcy poświęcenia jednego z nich ofiarom OUN-UPA działanie prezydenta odebrały jako próbę zablokowania ich inicjatywy.

Prezydent pytany o to, czy tak było rzeczywiście, zaprzecza. Przypomina, że w przeszłości podjęto podobną uchwałę rady i to do niej odnosił się w zarządzeniu. Zbieżność czasu z petycją? Przypadkowa.

Od początku elbląskim rondom nadawane były nazwy miast partnerskich. Przykład przyszedł do nas z Francji. Compiegne po raz pierwszy dla nas nazwało rondo imieniem miasta Elbląg. To pomysł bardzo dobry. W poprzedniej kadencji pojawiły się inne nazwy. Jestem zwolennikiem, żeby ronda nie były elementami politycznymi, bo wtedy zawsze są takie momenty, że ktoś chce złożyć kwiaty, zapalić świeczkę, lepiej, żeby to było rondo łączące ludzi. Moja decyzja nie ma nic wspólnego z wnioskiem mieszkańców. Uważam jednak, że to nie jest dobry pomysł. Jestem mu przeciwny. W tej sytuacji, a mamy w Elblągu dużo mieszkańców pochodzenia ukraińskiego, nie powinno się wychodzić z takim tematem, który może budzić dużo emocji

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Wszystko jednak wskazuje na to, że kolejne elbląskie rondo nie zyska nazwy miasta partnerskiego. Pomysłodawcy otrzymali odpowiedź od przewodniczącego rady, który zapowiada, że stosowny projektu uchwały pojawi się na sesji rady miejskiej.

W sprawie upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA na Kresach południowo-wschodnich została podjęta inicjatywa uchwałodawcza w sprawie nadania nowemu placowi stanowiącemu rondo uliczne na skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Legionów nazwy "Ofiar ludobójstwa OUN-UPA"

- informuje Marek Pruszak.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%30.8 %69.2


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ rr
  Piątek, 06.04

  To sa jakies jaja.wroblewski wprowadza multi-kulti do elblaga?To ja mam sie pytac jak i czy moge zyc we wlasnym kraju jakiegos imigranta?jak sie nie podoba,to wypad do siebie!!rusek,ukrainiec,niemiec i muzulmanin z niczym dobrym sie nie kojarzy.czy ktos sie boi faktow historycznych,czy moze chce tworzyc swoja historie w tym temacie jak niemcy o polskich obozach?

 2. 2
  --12
  ~ Zibi
  Piątek, 06.04

  Nie głosować na wróbla. Jaja sobie z ludzi robi

 3. 3
  +19
  ~ Tadd
  Piątek, 06.04

  Tylko jątrzyć i dzielić Polaków potrafią. Na tym budują swój polityczny kapitał.

 4. 4
  +30
  ~ klik
  Piątek, 06.04

  p. Pruszak a kiedy i gdzie będzie też nazwa ronda " Ofiar Ludobójstwa NKWD - Katyń"? jak również " Ofiar Ludobójstwa nazizmu - Stutthof"? itd.

 5. 5
  --13
  ~ s uma sszedszyj worobiol
  Piątek, 06.04

  Wróbel - straciłeś resztki mojej sympatii. Shtuthof też trzeba zaorać, bo narusza emocje. Czego ta ukraińska ludność Elbląga ma się wstydzić? Będzie dumna ze swoich rodziców, dziadków , pradziadków jako wzorowych rezunów. Ta ludność szanuje tylko silnego, więc wróblawski już ma pełne portki. Nie widzi, nie słyszy, nie ma szacunku do ofiar. Prędzej bym się spodziewał takiej postawy po pruszaku, ale wróbej mnie zaskoczył. Kim trzeba być aby kumpli - potomków zbrodniarzy - bardziej szanować niż ofiary zbrodni ludobójstwa ich przodków. Dzisiaj wróbel też chroni przestępców a ofiarom wmawia, że nic nie widzi i nie słyszy. Mam w d...pie wiadukt, skoro ten "prezydent" ma taki szacunek do potwornej zbrodni. Niech teraz ktoś powie , że Elblągiem nie rządzi sicz, sitwa, kolesiostwo. Wiatr sprząta .

 6. 6
  +21
  ~ Kazik
  Piątek, 06.04

  Lub ofiar popapranej polityki PISu

 7. 7
  +24
  ~ Mufik
  Piątek, 06.04

  Ofiar zenady i glupot pisowskich , rzygac sie chce juz tymi pisowskimi pseudo tematami

 8. 8
  +16
  ~ Historyk
  Piątek, 06.04

  Ronda pomniki , glazy coooo jeszcze wymysla abym cofac sie w rozwoju! Panie Wroblewski nie poddawaj sie tym chorym pomyslom chorych ludzi! Ilez mozna bredzic w przyszlosci aby zakryc nieudacznictwo przyszlosci

 9. 9
  +6
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 06.04

  Józef Piłsudski cytuje "....Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości i nie ma pra­wa do przyszłości. ..."

 10. 10
  --3
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 06.04

  Panie Prezydencie proszę wiec coś zaproponować innego no chyba, że Pan uważa,że "wyrżnięcie" kilkaset tysięcy Polaków nie zasługuje na upamiętnienie ku przestrodze? Słychać wciąż, że "może być źle odebrane" przez mniejszość ukraińska ok proszę więc odpowiedzieć według Pana jak będzie w takim razie odebrane przez dzieci i wnuki uchodźców ze wschodu z granic II RP którzy w "rzeżi wołyńskiej" utracili członków rodzin?!

 11. 11
  --10
  ~ Minus
  Piątek, 06.04

  PIS to nie moja bajka , ale jestem za. Ile jeszcze banderowcy będą nam pluli w twarz. Co to ma znaczyć jak przyjeżdżają do Polski i maja flagę banderowską za szyba samochodu. Z Ich strony niema żadnego pojednania, oni dalej gloryfikują ON UPA, żądają odbudowy pomników banderowskich na ziemiach polskich.Niech w końcu zejdą na ziemię zapoznają się z historią, bo nawet Hitler nie mordował takimi metodami jak Ukraińcy, nabijanie na pal niemowląt, czy rozrywanie końmi Polaków. Nie możemy milczeć, niech nawet nie wiadomo ile ich mieszka na terenie Elbląga, tutaj przybyli i powinni dziękować nam za to, że mieszkają i żyją w ludzkich warunkach, nie tak jak na Ukrainie. Najgorsze jest to, ze się nie przypomina i nie uświadamia, a Oni piszą swoją historię i urządzają świeta banderowskie.

 12. 12
  +8
  ~ Gr
  Piątek, 06.04

  Może niech to rondo po prostu nazywa się "RONDO"

 13. 13
  +19
  ~ OMG
  Piątek, 06.04

  Mam dość PiSu i jego zje....ch pomysłów. Zawlaszczyli przestrzeń społeczną swoimi glupotami, pomnikami, nazwami. Dzielą społeczeństwo. Spoglądam na te działania z obawą o przyszłość że podzielimy los Polski sprzed roku 1918.

 14. 14
  +12
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 06.04

  Najbardziej boję się polityków, którzy się modlą w pierwszych ławkach, składają nabożnie ręce przed Bogiem a nie słuchają co biskup do nich mówi. A pasterz naucza miłości bliźniego, o wybaczeniu i pokoju. Apostołowie wybaczyli Szawłowi i przyjęli go do swego grona mimo że ich prześladował okrutnie i brał udział w ukamienowaniu św. Szczepana. Politycy zaś, zwłaszcza prawi nie wybaczą nikomu. Otóż nazwy OUN i UPA nie powinny znaleźć się w przestrzeni publicznej tak jak symbole hitlerowskie i stalinowskie. Jeśli już miłosierni przyjaciele z PiS-u chcecie upamiętnić ofiary to nadajcie temu rondu nazwę " Ofiar ludobójstwa wołyńskiego" - bo to co się tam stało było ludobójstwem. Resztę pozostawmy historykom i komisji wspólnej - niech emocje zastąpi rozum i wspólna dobra przyszłość obu narodów.

 15. 15
  +13
  ~ k....a chamy dość!
  Piątek, 06.04

  Robienie pomników na rondach jest idiotyzmem logistycznym Ronda nie powinny służyć jako miejsca pamięci gdyż jest to niepraktyczne chociaby z powodu celebrowaia uroczystości. Nie rozumiem natomiast tego cymbała prezydenta który uważa za niepożądane uczczenie ofiar czystek etnicznych i ludobójstwa polskich obywateli z jakiś kompletnie niepojętych względów. Może dla dobrego samopoczucia Ukraińców powinniśmy zmienić historię i wymazać z niej naszych wołyńskich przodków którzy mieli takie samo prawo mieszkać na tej ziemi jak Ukraińcy. Moraralość pana prezydenta jest niczym plastelina a jego kręgosłup moralny niczym szlauch ogrodowy. Mamy konflikt dwóch gremiów idiotów jedni muszą mieć rondo a drugie stado idiotów wyparło by się własnej tożsamości w imię mętnego interesu.

 16. 16
  +12
  ~ k....a chamy dość!
  Piątek, 06.04

  Powiedzcie mi ludzie gdzie w tym bur.... jest miejsce dla zwykłych racjonalnych obywateli polskich czy to polskiego czy ukraińskiego pochodzenia. Chyba żaden rozumny obywatel polski pochodzenia ukraińskiego nie popiera ludobójstwa i ma świadomość że skoro nawet jego rodziców przesiedlono to ich jednak nie wymordowano jak to miało miejsce na Wołyniu. nie mordowano was skrytobójczo nie przecinano na żywca piłami nie mordowano dzieci nie rozcinano brzuchów ciężarnym.

 17. 17
  +3
  ~ Weto
  Piątek, 06.04

  Ronda w Elblągu powinny mieć nasze elblaskie nazwy. Won z tymi obcymi.

 18. 18
  +6
  ~ k....a chamy dość!
  Piątek, 06.04

  Jesteśmy wiecznie rozgrywani przez stada idiotów kierujące się nieczytelnymi i najczęściej wrogimi poskiemu społeczeństwu interesami trzeba położyć temu kres

 19. 19
  --4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 06.04

  https://elblog.pl/rondo-ofiar-wolynia/ Panu Jackowi ku uwadze

 20. 20
  --2
  ~ tylko pis?
  Piątek, 06.04

  Brawo!! Rondo UPA i jeszcze SS, i GESTAPO? A może jeszcze rondo potopu szwedzkiego i turecko- mongolskiej nawałnicy? Teraz poważnie. Rondo ofiar rycerstwa krzyżackiego może?

 21. 21
  +12
  ~ Szczyty
  Piątek, 06.04

  Czym wy się zajmujecie. Zajmijcie się tym że dzieci w szkołach uczą się na dwie zmiany. To jest chore i tragiczne.

 22. 22
  --1
  ~ rr22
  Piątek, 06.04

  Bardzo bobra nazwa! Co mnie obchodzi ukraińska opinia? Jeżeli zaprzeczają ludobójstwu na Polakach przez ukraińskie bandy UPA, to ich problem. Tchórze z UPA wymordowali Polaków na Wołyniu i tyle w temacie!

 23. 23
  +4
  ~ czujcie się dumni z przodków
  Piątek, 06.04

  Jednak , widać to po wpisach i minusach, Elbląg jest zasiedlony przez ukrów nie w 85% a w 97%. Dlatego brud, smród i pamięć o rezunach a nie o ich ofiarach. Rozumiem, że "forsowanie" upamiętnienia ofiar zbrodni rezunów, to prowokacja pruszaka. Może lepiej , że prowindyk nakazał zaniechanie upamiętnienia, bo byście zas..li to miejsce banderowską treścią każdego dnia. Jednak taka postawa rezunów, to hańba dla suwerennego państwa wstającego z kolan. Auschwitz, Shtutthof, ... też należy zlikwidować, bo przypominają zbrodniarzom i ich potomkom czyny niegodne, nie pozwalające spokojnie spać i marzyć o nowych zbrodniach. Rezuny mają zapewniony raj za zbrodnie. Nie chcę być złym prorokiem, ale skoro wróblewski nie chce tracić głosów rezunów, to ilu "nie rezunów" tutaj mieszka? Winien Stalin.

 24. 24
  +6
  ~ przyszły wyborca
  Piątek, 06.04

  jak wynika z wypowiedzi Wróblewskiego bardziej liczy na poparcie ukrów niż Polaków polskiego pochodzenia. Chyba powinien kandydować na prezydenta w innym kraju , tam miałby szanse na jeszcze większe poparcie

 25. 25
  +14
  ~ tylko pis-a nie kumam
  Piątek, 06.04

  Ale kicha! Pan Prezes pobłogosławił nagrody, a później nakazał oddać je Caritasowi? Dom wariatów?

 26. 26
  +1
  ~ Anita
  Piątek, 06.04

  Życzę grekokatolickim chrześcijanom wesołych,pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

 27. 27
  +10
  ~ Milus
  Piątek, 06.04

  Pisuary przemawiają tylko do patolstwa i ograniczonego spoleczenstwa czesto owladnietego manią przesladowczą i to chorobliwą jak i sam wódz

 28. 28
  --3
  ~ cypis
  Piątek, 06.04

  To nie ukry,tylko komuchy,którzy sprzedali nasze miasto prowincjonalnemu Olsztynowi,i POpaprańcy,którzy chcą naściągać dziadostwa z całego świata,że człowiek będzie się bał wyjść na ulicę ze strachu o własne życie.

 29. 29
  +3
  ~ Do cypis
  Piątek, 06.04

  Nie cpaj

 30. 30
  +4
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Piątek, 06.04

  No tak, wybory Wroblewskiego pochodza w wiekszosci z akcji Wisła, wiec nie ma sie co dziwic

 31. 31
  +2
  ~ opus
  Sobota, 07.04

  won z ukraincami. ta swolocz nienawidzi polakow. to plan sorosa i rotschildow na zatrucie polski. nie udalo sie zatruc polski muzulmanami to wciskaja nam tysiace uchodzcow z ukrainy ktorzy pluja jadem nienawisci do polski. Trzeba ich lapac jak szczury i wywalac spowrotem na ukraine. to taki miron sycz glosno syczy i protestuje przeciwko upamietnianiu ofiar jego dziada i ojca.sycz to POwiec. a wrobla kopiemy w dupe w nadchodzacych wyborach

 32. 32
  --1
  ~ perspirant a morda chama"
  Sobota, 07.04

  Zdjęcie: Z pewnością lokalny śmierdziel w znoszonym, złachmanionym, przepoconym i śmierdzącym kocim łajnem (nie wynoszonym od tygodni z kuwety), z przetłuszczonymi i brudnymi włosami, z odpychającym smrodem długo nie mytego krocza - przychodzi do Przewodniczącego Rady Miasta ponad 100 - tysięcznego miasta... Tacy "polacy", forsowani przez "ober-naczelnika z Żoliborza" chcą dzisiaj kształtować cywilizowany wizerunek prawie 45 mln kraju, w centrum Europy. Rafał Olbiński miał rację - to jest właśnie ta "morda chama" (zob. zdjęcie).

 33. 33
  +11
  ~ natura syczy Stefanku?
  Sobota, 07.04

  Aktywny przed każdą kampanią Stefan Rembalski ujawnia swoje pochodzenie. Stefan - "Ofiar ludobójstwa wołyńskiego" - co to znaczy? Kto jest ofiarą? Kto jest sprawcą? kogo upamiętniasz? Wybaczyć zawsze, zapomnieć nigdy. Nie zapomniano ofiar Szawła ani tego na Golgocie. Wieczny kandydat powinien mieć odrobinę zrozumienia a nie tylko parcie na fotel. Ukraińska ludność Elbląga, regionu, Polski , nie musi się wstydzić upamiętnienia ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego na sąsiadach, rodzinach, kobietach w ciąży, niemowlętach i dzieciach, starcach przez oun. Jednak powinna pamiętać i przypominać te zdarzenia jako memento i przestrogę. Tyma i spółka chce obelisków upamiętniających akcję wisła, ma pomniki rezunów upa, a Stefan chce zapomnieć o Wołyniu i innych polskich ofiarach. Ciągnie do siczy?

 34. 34
  +7
  ~ przyjechałeś na furce z gnojem
  Sobota, 07.04

  Do "perspiranta" (35) - weź go potomku rezuna i zwyczajnie zarezaj, bo dał ci miejsce, pracę , rozwój. Mentalność ludu stepowego nie zmienia się wraz z postępem cywilizacyjnym. Twój bełkot pełen pogardy dla człowieka nie z twojej rodziny, nacji, przeraża tak jak sąsiadów polskich na Wołyniu wycie rezunów, jęki ofiar, łuny pożarów. Zapewne w swoim kureniu masz ważną fuchę, ale zwyczajnie , po ludzku jesteś upadlińcem, gnidą. Ani ten gościu w sweterku , ani przewodniczący nie są z mojej bajki, ale ty nienawidzisz ich nie za to jacy są (obaj z tej samej nacji co widać) ale za to co chcą zrobić - wścieka cię upamiętnienie ofiar twojego dziadka, ojca. Zgłoś się do rembelskiego, a on zaaplikuje ci amnezję. Szkolenia w kureniu dają kierunek na banderę a AK tak jak na Wołyniu, tak i tutaj nie ma.

 35. 35
  +2
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 07.04

  Jestem mieszkańcem przy tym rondzie i nie życzę sobie takiej nazwy. Panie Prezydencie niech Pan nie zmienia zasady nazewnictwa rond nazwami miast partnerskimi. Niech Pan nie słucha tego oszołomstwa PISowskiego. Widać że się boją zarówno ci z PIS jak i ci z PO przed wyborami i dlatego tak plują jadem na Pana. Ale mieszkańcy doceniają to co Pan robi dla naszego miasta i na pewno nie zawiodą przy wyborach.

 36. 36
  --1
  ~ `tot
  Sobota, 07.04

  Zobaczcie na te czerwone kciuki pod komentarzami. Ten temat wzbudza tyle negatywnych emocji, że już z tego powodu nie powinno się nadawać proponowanej nazwy. Zacznijmy w końcu patrzyć w przyszłość, zacznijmy coś budować, łączyć a nie dzielić.

 37. 37
  +7
  ~ na pohybel lub pal
  Sobota, 07.04

  ~mieszkaniec, `tot i inni - koniec dyskusji , bo z wami żadne argumenty nie mają racji bytu. Wy na Wołyniu i w Bieszczadach byliście kolumną sanitarną niosącą pomoc sąsiadom polskiego pochodzenia. Nazwijcie tą swoją sicz~, jaką jest Elbląg, Banderowo Oficjalnie, w dzień zawieście na ratuszu banderowską flagę a prowindyka ogłoście atamanem. Wasze wypociny są na poziomie pochwał dla adolfa za jego lata rządów. Różnica jest taka, że jeszcze istnieją miejsca upamiętniające ofiary adolfa, a wy na naszej ziemi chcecie upamiętniać swoich zbrodniarzy. Antek też upamiętnia zbrodniarzy (polskich?) - wasz rodak? Podobny do stepana. Nazwijcie ulice tego zapyziałkowa nazwami sukcesów waszych dziadów i ojców w bestialstwie na ludności cywilnej. Musi was boleć zbrodnicza genetyka skoro aż tak syczycie.

 38. 38
  --2
  ~ OMG
  Sobota, 07.04

  Działania PiSu to przede wszystkim konfrontacja jednych z drugimi. Nikt nie zapomina historii panowie mimo, że chcecie ja sobie zawłaszczyc i zmienić na swoją modłę. O UPA uczylismy się za komuny i wiemy kim byli członkowie tych formacji oraz co uczynili naszym rodakom. Przestrzeń publiczna jednak powinna być pozytywna, nie nacechowana negatywnymi odczuciami. Chęć nazwania ronda w taki sposób stygmatyzuje ludzi ukraińskiego pochodzenia mimo, iz mogą podzielać nasze stanowisko historyczne, w tej kwestii. Dzisiejsze działania w stolicy na Wiejskiej niestety przenosza się do małych ojczyzn. Zaglądanie do teczek, przeglądanie życiorysów i korzeni, a co za tym idzie konfrontacja, to nic innego jak kopiowanie stalinowskich metod z lat 50tych.

 39. 39
  +5
  ~ polak
  Sobota, 07.04

  trzęsie się ze strachu aż słyszę brzęk jego jaj , może jeszcze zesra sie ze strachu , prezydencie nie bądz jak troki od kaleson , my Polacy mamy się bać ukrainców że ich obrazimy , a oni sie nas boją jak budją pomniki i ulice nazywają bandera i upa , walic ich

 40. 40
  --6
  ~ polak znający życie
  Sobota, 07.04

  Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i tak naprawdę jak mi bardzo ale to bardzo wstyd , te wszystkie słowa( wygonić ,won z naszego kraju ) nawet nie macie pojęcia jak bardzo może się to przełożyć na naszych znajomych, krewnych pracujących i mieszkających w w Anglii , w Niemczech i innych krajach , plujcie dalej a doczekamy się następnej wojny w która wisi na włosku. Siedzę i zastanawiam się co jest z naszą społecznością nie tak , kto nas wychował kto nas uczył ,żeby było nadal tyle nienawiści ,wiemy dokładnie ,że wiele ludzi pochodzenia ukraińskiego pracuje razem znami , razem się bawią, chodzą na imprezy i są wspaniałymi ludzmi ale oczywiście to nie oni są dobrzy a MY Polacy . Panie Prezydencie proszę się nie przejmować a również wstydzić za Elbląg - pozdrawiam

 41. 41
  0
  ~ Mieciu
  Sobota, 07.04

  Dosc pisowskich oszołomow! Ii ich kretynskich pomyslow, czy tam same czubki tylko?

 42. 42
  +2
  ~ Kuras
  Sobota, 07.04

  Pazerne mordy muszą zwracac kasę bo wodz nakazal, co za żałosne błazeñstwo! Cale pisowskie zaklamanie i pazerność! Wstyd

 43. 43
  +6
  ~ Kondek
  Sobota, 07.04

  Nie mogę zrozumieć Prezydenta naszego Miasta o co tu chodzi ??? Fakt jest,że oddziały OUN-UPA mordowały Polaków w nie spotykany sposób. Demokracja ma to do siebie,że decyduje większość i należy respektować tą zasadę.Tyle w temacie.

 44. 44
  +6
  ~ gniado
  Sobota, 07.04

  Rondo Wróbelka-Elemelka to właściwa nazwa

 45. 45
  +12
  ~ przyszły wyborca
  Sobota, 07.04

  przyjmując narrację prezydenta Wróblewskiego należałoby dla dobra stosunków międzysąsiedzkich i partnerskich zrezygnować z upamiętniania miejsc takich jak np: Bitwa pod Grunwaldem, Obozy Koncentracyjne, miejsca poległych w bitwach I czy II wojny. Przecież upamiętnienie tych miejsc może komuś sprawić przykrość, np. naszym wrogom z tamtych czasów a obecnie sąsiadów żyjących z nami w poprawnych czy przyjaznych stosunkach.

 46. 46
  --3
  ~ Ptgow
  Niedziela, 08.04

  Przy gazowni proponuje nazwę na zagazowanych w Sztutowie.

 47. 47
  +5
  ~ ikiv
  Niedziela, 08.04

  Uczczenie ofiar ludobójstwa to" NIE DOBRY POMYSŁ " ? Tego pana należy zweryfikować przy urnie.

 48. 48
  +2
  ~ Minus
  Niedziela, 08.04

  Z tych komentarzy to już wiadomo, kto jakie ma przekonania, dziwię się tylko wypowiedzi pana prezydenta, w Elblągu też mieszkają Polacy, którzy stracili swoich bliskich i NIE z PIS.Obecnie na Ukrainie pan Poroszenko buduje swoje struktury rządu na "podwalinie" Bandery i Szuchewycza- którzy dowodzili mordercami Polaków i to się dzieje TERAZ. Jak mamy nie stawiać pomników upamiętniających mordy na Polakach? Takie pomniki powinny stać wszędzie, gdzie przybywają nowi Ukraińcy.Jakoś nasz rząd nie ma wpływu na politykę pana Poroszenki, to chociaż stawiajmy te pomniki, niech uświadamiają o historii pomordowanych Polaków na Ukrainie. To co się dzieje na Ukrainie, to oni nie chcą żadnego zapomnienia,dla nich mordercy Polaków to ich bohaterowie,organizują marsze UPA,nadają nazwy ulic Bandery .

 49. 49
  +2
  ~ Minus
  Niedziela, 08.04

  Panie prezydencie dlaczego ten pomnik to" zły pomysł" mnie, Ich historia przeraża i przeraża mnie to co dzieje się TERAZ.Oni wywieszają flagi Bandery i nadają nazwy ulic Bandery, a u nas pomnik ku czci pomordowanych to "zły pomysł"? Wiem , kogo nie należy popierać w tych wyborach.

 50. 50
  0
  ~ Minus
  Niedziela, 08.04

  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-dla-kresy-pl-jest-zapotrzebowanie-czynnikow-geopolitycznych-na-ideologie-banderowska/

 51. 51
  0
  ~ wątpiący
  Poniedziałek, 09.04

  Nie wiem czy w jakimkolwiek innym kraju poza Wolską Prezydent miasta byłby po takiej wypowiedzi nadal prezydentem następnego dnia. Na Ukrainie na pewno by coś takiego nie przeszło nie mówiąc o innych normalniejszych krajach

 52. 52
  0
  ~ Minus
  Piątek, 13.04

  Panie prezydencie, czy pan wolałby razem z nimi obchodzić takie święta? skoro pomnik to zły pomysł? https://kresy.pl/wydarzenia/lwow-lokalne-wladze-szykuja-sie-do-obchodow-rocznicy-utworzenia-ss-galizien/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.