Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Minus
  Piątek, 06.04

  PIS to nie moja bajka , ale jestem za. Ile jeszcze banderowcy będą nam pluli w twarz. Co to ma znaczyć jak przyjeżdżają do Polski i maja flagę banderowską za szyba samochodu. Z Ich strony niema żadnego pojednania, oni dalej gloryfikują ON UPA, żądają odbudowy pomników banderowskich na ziemiach polskich.Niech w końcu zejdą na ziemię zapoznają się z historią, bo nawet Hitler nie mordował takimi metodami jak Ukraińcy, nabijanie na pal niemowląt, czy rozrywanie końmi Polaków. Nie możemy milczeć, niech nawet nie wiadomo ile ich mieszka na terenie Elbląga, tutaj przybyli i powinni dziękować nam za to, że mieszkają i żyją w ludzkich warunkach, nie tak jak na Ukrainie. Najgorsze jest to, ze się nie przypomina i nie uświadamia, a Oni piszą swoją historię i urządzają świeta banderowskie.

 2. 2
  +8
  ~ Gr
  Piątek, 06.04

  Może niech to rondo po prostu nazywa się "RONDO"

 3. 3
  +19
  ~ OMG
  Piątek, 06.04

  Mam dość PiSu i jego zje....ch pomysłów. Zawlaszczyli przestrzeń społeczną swoimi glupotami, pomnikami, nazwami. Dzielą społeczeństwo. Spoglądam na te działania z obawą o przyszłość że podzielimy los Polski sprzed roku 1918.

 4. 4
  +12
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 06.04

  Najbardziej boję się polityków, którzy się modlą w pierwszych ławkach, składają nabożnie ręce przed Bogiem a nie słuchają co biskup do nich mówi. A pasterz naucza miłości bliźniego, o wybaczeniu i pokoju. Apostołowie wybaczyli Szawłowi i przyjęli go do swego grona mimo że ich prześladował okrutnie i brał udział w ukamienowaniu św. Szczepana. Politycy zaś, zwłaszcza prawi nie wybaczą nikomu. Otóż nazwy OUN i UPA nie powinny znaleźć się w przestrzeni publicznej tak jak symbole hitlerowskie i stalinowskie. Jeśli już miłosierni przyjaciele z PiS-u chcecie upamiętnić ofiary to nadajcie temu rondu nazwę " Ofiar ludobójstwa wołyńskiego" - bo to co się tam stało było ludobójstwem. Resztę pozostawmy historykom i komisji wspólnej - niech emocje zastąpi rozum i wspólna dobra przyszłość obu narodów.

 5. 5
  +13
  ~ k....a chamy dość!
  Piątek, 06.04

  Robienie pomników na rondach jest idiotyzmem logistycznym Ronda nie powinny służyć jako miejsca pamięci gdyż jest to niepraktyczne chociaby z powodu celebrowaia uroczystości. Nie rozumiem natomiast tego cymbała prezydenta który uważa za niepożądane uczczenie ofiar czystek etnicznych i ludobójstwa polskich obywateli z jakiś kompletnie niepojętych względów. Może dla dobrego samopoczucia Ukraińców powinniśmy zmienić historię i wymazać z niej naszych wołyńskich przodków którzy mieli takie samo prawo mieszkać na tej ziemi jak Ukraińcy. Moraralość pana prezydenta jest niczym plastelina a jego kręgosłup moralny niczym szlauch ogrodowy. Mamy konflikt dwóch gremiów idiotów jedni muszą mieć rondo a drugie stado idiotów wyparło by się własnej tożsamości w imię mętnego interesu.

 6. 6
  +12
  ~ k....a chamy dość!
  Piątek, 06.04

  Powiedzcie mi ludzie gdzie w tym bur.... jest miejsce dla zwykłych racjonalnych obywateli polskich czy to polskiego czy ukraińskiego pochodzenia. Chyba żaden rozumny obywatel polski pochodzenia ukraińskiego nie popiera ludobójstwa i ma świadomość że skoro nawet jego rodziców przesiedlono to ich jednak nie wymordowano jak to miało miejsce na Wołyniu. nie mordowano was skrytobójczo nie przecinano na żywca piłami nie mordowano dzieci nie rozcinano brzuchów ciężarnym.

 7. 7
  +3
  ~ Weto
  Piątek, 06.04

  Ronda w Elblągu powinny mieć nasze elblaskie nazwy. Won z tymi obcymi.

 8. 8
  +6
  ~ k....a chamy dość!
  Piątek, 06.04

  Jesteśmy wiecznie rozgrywani przez stada idiotów kierujące się nieczytelnymi i najczęściej wrogimi poskiemu społeczeństwu interesami trzeba położyć temu kres

 9. 9
  --4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 06.04

  https://elblog.pl/rondo-ofiar-wolynia/ Panu Jackowi ku uwadze

 10. 10
  --2
  ~ tylko pis?
  Piątek, 06.04

  Brawo!! Rondo UPA i jeszcze SS, i GESTAPO? A może jeszcze rondo potopu szwedzkiego i turecko- mongolskiej nawałnicy? Teraz poważnie. Rondo ofiar rycerstwa krzyżackiego może?

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91554403305054