Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ opus
  Sobota, 07.04

  won z ukraincami. ta swolocz nienawidzi polakow. to plan sorosa i rotschildow na zatrucie polski. nie udalo sie zatruc polski muzulmanami to wciskaja nam tysiace uchodzcow z ukrainy ktorzy pluja jadem nienawisci do polski. Trzeba ich lapac jak szczury i wywalac spowrotem na ukraine. to taki miron sycz glosno syczy i protestuje przeciwko upamietnianiu ofiar jego dziada i ojca.sycz to POwiec. a wrobla kopiemy w dupe w nadchodzacych wyborach

 2. 2
  --1
  ~ perspirant a morda chama"
  Sobota, 07.04

  Zdjęcie: Z pewnością lokalny śmierdziel w znoszonym, złachmanionym, przepoconym i śmierdzącym kocim łajnem (nie wynoszonym od tygodni z kuwety), z przetłuszczonymi i brudnymi włosami, z odpychającym smrodem długo nie mytego krocza - przychodzi do Przewodniczącego Rady Miasta ponad 100 - tysięcznego miasta... Tacy "polacy", forsowani przez "ober-naczelnika z Żoliborza" chcą dzisiaj kształtować cywilizowany wizerunek prawie 45 mln kraju, w centrum Europy. Rafał Olbiński miał rację - to jest właśnie ta "morda chama" (zob. zdjęcie).

 3. 3
  +11
  ~ natura syczy Stefanku?
  Sobota, 07.04

  Aktywny przed każdą kampanią Stefan Rembalski ujawnia swoje pochodzenie. Stefan - "Ofiar ludobójstwa wołyńskiego" - co to znaczy? Kto jest ofiarą? Kto jest sprawcą? kogo upamiętniasz? Wybaczyć zawsze, zapomnieć nigdy. Nie zapomniano ofiar Szawła ani tego na Golgocie. Wieczny kandydat powinien mieć odrobinę zrozumienia a nie tylko parcie na fotel. Ukraińska ludność Elbląga, regionu, Polski , nie musi się wstydzić upamiętnienia ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego na sąsiadach, rodzinach, kobietach w ciąży, niemowlętach i dzieciach, starcach przez oun. Jednak powinna pamiętać i przypominać te zdarzenia jako memento i przestrogę. Tyma i spółka chce obelisków upamiętniających akcję wisła, ma pomniki rezunów upa, a Stefan chce zapomnieć o Wołyniu i innych polskich ofiarach. Ciągnie do siczy?

 4. 4
  +7
  ~ przyjechałeś na furce z gnojem
  Sobota, 07.04

  Do "perspiranta" (35) - weź go potomku rezuna i zwyczajnie zarezaj, bo dał ci miejsce, pracę , rozwój. Mentalność ludu stepowego nie zmienia się wraz z postępem cywilizacyjnym. Twój bełkot pełen pogardy dla człowieka nie z twojej rodziny, nacji, przeraża tak jak sąsiadów polskich na Wołyniu wycie rezunów, jęki ofiar, łuny pożarów. Zapewne w swoim kureniu masz ważną fuchę, ale zwyczajnie , po ludzku jesteś upadlińcem, gnidą. Ani ten gościu w sweterku , ani przewodniczący nie są z mojej bajki, ale ty nienawidzisz ich nie za to jacy są (obaj z tej samej nacji co widać) ale za to co chcą zrobić - wścieka cię upamiętnienie ofiar twojego dziadka, ojca. Zgłoś się do rembelskiego, a on zaaplikuje ci amnezję. Szkolenia w kureniu dają kierunek na banderę a AK tak jak na Wołyniu, tak i tutaj nie ma.

 5. 5
  +2
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 07.04

  Jestem mieszkańcem przy tym rondzie i nie życzę sobie takiej nazwy. Panie Prezydencie niech Pan nie zmienia zasady nazewnictwa rond nazwami miast partnerskimi. Niech Pan nie słucha tego oszołomstwa PISowskiego. Widać że się boją zarówno ci z PIS jak i ci z PO przed wyborami i dlatego tak plują jadem na Pana. Ale mieszkańcy doceniają to co Pan robi dla naszego miasta i na pewno nie zawiodą przy wyborach.

 6. 6
  --1
  ~ `tot
  Sobota, 07.04

  Zobaczcie na te czerwone kciuki pod komentarzami. Ten temat wzbudza tyle negatywnych emocji, że już z tego powodu nie powinno się nadawać proponowanej nazwy. Zacznijmy w końcu patrzyć w przyszłość, zacznijmy coś budować, łączyć a nie dzielić.

 7. 7
  +7
  ~ na pohybel lub pal
  Sobota, 07.04

  ~mieszkaniec, `tot i inni - koniec dyskusji , bo z wami żadne argumenty nie mają racji bytu. Wy na Wołyniu i w Bieszczadach byliście kolumną sanitarną niosącą pomoc sąsiadom polskiego pochodzenia. Nazwijcie tą swoją sicz~, jaką jest Elbląg, Banderowo Oficjalnie, w dzień zawieście na ratuszu banderowską flagę a prowindyka ogłoście atamanem. Wasze wypociny są na poziomie pochwał dla adolfa za jego lata rządów. Różnica jest taka, że jeszcze istnieją miejsca upamiętniające ofiary adolfa, a wy na naszej ziemi chcecie upamiętniać swoich zbrodniarzy. Antek też upamiętnia zbrodniarzy (polskich?) - wasz rodak? Podobny do stepana. Nazwijcie ulice tego zapyziałkowa nazwami sukcesów waszych dziadów i ojców w bestialstwie na ludności cywilnej. Musi was boleć zbrodnicza genetyka skoro aż tak syczycie.

 8. 8
  --2
  ~ OMG
  Sobota, 07.04

  Działania PiSu to przede wszystkim konfrontacja jednych z drugimi. Nikt nie zapomina historii panowie mimo, że chcecie ja sobie zawłaszczyc i zmienić na swoją modłę. O UPA uczylismy się za komuny i wiemy kim byli członkowie tych formacji oraz co uczynili naszym rodakom. Przestrzeń publiczna jednak powinna być pozytywna, nie nacechowana negatywnymi odczuciami. Chęć nazwania ronda w taki sposób stygmatyzuje ludzi ukraińskiego pochodzenia mimo, iz mogą podzielać nasze stanowisko historyczne, w tej kwestii. Dzisiejsze działania w stolicy na Wiejskiej niestety przenosza się do małych ojczyzn. Zaglądanie do teczek, przeglądanie życiorysów i korzeni, a co za tym idzie konfrontacja, to nic innego jak kopiowanie stalinowskich metod z lat 50tych.

 9. 9
  +5
  ~ polak
  Sobota, 07.04

  trzęsie się ze strachu aż słyszę brzęk jego jaj , może jeszcze zesra sie ze strachu , prezydencie nie bądz jak troki od kaleson , my Polacy mamy się bać ukrainców że ich obrazimy , a oni sie nas boją jak budją pomniki i ulice nazywają bandera i upa , walic ich

 10. 10
  --6
  ~ polak znający życie
  Sobota, 07.04

  Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i tak naprawdę jak mi bardzo ale to bardzo wstyd , te wszystkie słowa( wygonić ,won z naszego kraju ) nawet nie macie pojęcia jak bardzo może się to przełożyć na naszych znajomych, krewnych pracujących i mieszkających w w Anglii , w Niemczech i innych krajach , plujcie dalej a doczekamy się następnej wojny w która wisi na włosku. Siedzę i zastanawiam się co jest z naszą społecznością nie tak , kto nas wychował kto nas uczył ,żeby było nadal tyle nienawiści ,wiemy dokładnie ,że wiele ludzi pochodzenia ukraińskiego pracuje razem znami , razem się bawią, chodzą na imprezy i są wspaniałymi ludzmi ale oczywiście to nie oni są dobrzy a MY Polacy . Panie Prezydencie proszę się nie przejmować a również wstydzić za Elbląg - pozdrawiam

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94491219520569