Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

PiS przedstawiło kandydatów do Sejmu i Senatu. "Wszyscy kandydaci są z tego okręgu"

06.09.2023, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
PiS przedstawiło kandydatów do Sejmu i Senatu. "Wszyscy kandydaci są z tego okręgu"
Fot. Paweł Friedrich

Tak, jak informowaliśmy na czele „elbląskiej” listy Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się Leonard Krasulski, Teresa Wilk i Andrzej Śliwka, a o mandat senatora z naszego okręgu ubiegać się będzie Łukasz Kochan. Dziś (4.09.) PiS przedstawiło kandydatów do Sejmu i Senatu.

 Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej kandydatów PiS do Sejmu i Senatu z okręgu elbląskiego przedstawił poseł Leonard Krasulski. - Tę chwilę zawdzięczamy człowiekowi, którego nie ma już z nami – Lechowi Kaczyńskiemu. To człowiek, który obdarzył nas wielką wizją, którą próbujemy realizować – mówił.
 

 

Nie chcemy mówić o Polsce A i Polsce B, tylko o zrównoważonym rozwoju. Od początku mieliśmy duże ambicje

 

 

– dodał Leonard Krasulski.Chyba dla nikogo nie był zaskoczeniem fakt, że na czele listy znalazł się poseł Leonard Krasulski. Za nim, na drugim miejscu, jest wdowa po pośle Jerzym Wilku – Teresa Wilk. - Wiele osób przekonywało mnie, że powinnam kandydować do Sejmu. Powinnam włączyć się do życia publicznego, aby sprawy ważne dla Jerzego, mojego męża, były kontynuowane – mówiła Teresa Wilk. - Uważam, że praca posłanki nie ma polegać na uprawianiu wielkiej polityki, tylko na rozwiązywaniu problemów ludzi. Jestem elblążanką, doskonale znam bolączki i trudności, z którymi mierzą się mieszkańcy naszego regionu i wiem, że będąc posłanką, będę mogła realnie pomagać.


 

Zależy mi na bezpiecznej przyszłości naszych rodzin, na rozwoju mojego Miasta i całego regionu, tak aby stał się miejscem nowoczesnym, otwartym dla inwestorów, przyjaznym dla mieszkańców. Chciałabym również kontynuować działania rozpoczęte przez Jerzego, który latami zabiegał o budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Zrobię wszystko, aby IV Port Morski w Elblągu stał się szansą dla rozwoju regionu. Wiem, że czeka mnie dużo pracy, ale od lat mam marzenie, by uczynić miasto i  region, w którym mieszkam miejscem przyjaznym i nowoczesnym

 

 

– stwirdziła Teresa Wilk.Na trzeciej pozycji znalazł się Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka. - To wielki zaszczyt i motywacja do tego, aby ciężko pracować – stwierdził Andrzej Śliwka. - Cała lista Prawa i Sprawiedliwości składa się z ludzi z różnych środowisk. Wszyscy kandydaci są z tego okręgu. Nie ma tu „spadochroniarzy”, nie ma osób, które nie są związane z naszym regionem. To są osoby, które ciążko pracowały przez cztery lata, żeby znaleźć się na tej liście.
 

 

 

Zależy mi na tym, aby jako poseł reprezentować skutecznie ziemię elbląska, rozwijać i ściągać tu biznes, zadbać o rozwój naszego regionu. W Sejmie poza sprawami gospodarczymi, chciałbym zająć się kwestią bezpieczeństwa, szczególnie jest to ważne z perspektywy naszego regionu, ktory graniczy z Obwodem Królewieckim. Jeśli chodzi o Elbląg zależy mi na tym, żeby rozwinąć port morski, który powinien stać się IV portem Rzeczpospolitej, portem o starteginczym znaczeniu

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 O mandat senatora z okręgu elbląskiego zawalczy Łukasz Kochan. - Cieszę się, że startuję z okręgu 84, bo to miejsce, w którym spędziłem całe życie – opowiadał Łukasz Kochan. - Uważam, że moja osoba będzie ogromnym wsparciem dla polskiego parlamentu przede wszystkim w obsarze bezpieczeństwa, w którym miałem do czynienia zawodowo przez ostatnie 20 lat.
 

 

 

Żyjemy na Żuławach Elbląskich – żyznej krainie, która potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. Chciałbym reprezentować interesy mieszkańców m.in. Żuław w Senacie i wnieść duży wkład we współtworzenie Programu dla Żuław

 

 

– dodał Łukasz Kochan.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%82.4 %17.6


Galeria / Lista kandydatów do Sejmu PiS ( zdjęć 20 )
Dodano: 2023-09-04 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 04.09

  Panie kandydacie Śliwka, ja tam wszystko rozumiem i już naprawdę nie chcę Was jechać bardziej niż muszę, ale ten nielegalny i zwyczajnie głupi na całym świecie "Obwód Królewiecki", to Pan sobie daruje, bo i śmiszno i straszno;) #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 2. 2
  +14
  ~ kkk
  Poniedziałek, 04.09

  Chyba pan Kochan pomylił się z kandydowaniem nie z tego Okręgu do senatu, Żuławy to przede wszystkim Nowy Dwór Gdański, czyli wtopa na samym starcie?

 3. 3
  --22
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 04.09

  dziwne treści Przeciwnik PIS nie da się zapunktować na minus.

 4. 4
  +4
  ~ Moja osoba
  Poniedziałek, 04.09

  I wszystko jasne

 5. 5
  --17
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 04.09

  Mocna lista, Gratulacje PIS górą !!!

 6. 6
  --26
  ~ Brawo PIS
  Poniedziałek, 04.09

  PIS zwycięży

 7. 7
  --23
  ~ POlak
  Poniedziałek, 04.09

  PIS jest to jedyna partia która dba o interesy Polski. Reszta to zdrajcy.

 8. 8
  --4
  ~ Lucyna
  Poniedziałek, 04.09

  Takich mlodych i sprawnych 40 letnich emerytów jak. senator Kochan nam trzeba . PiS słusznie obniża wiek emerytalny , tylko problem kto na jego emeryturę będzie pracował i czy emerytura w wieku 40 lat upowaznia do zostania senatorem . To chyba trochę za małe wymagania .

 9. 9
  --14
  ~ xp
  Poniedziałek, 04.09

  Można, ludzie oddani Elblągowi, konkretni dziękujemy

 10. 10
  --8
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 04.09

  Głosuję na pana Śliwkę, to najlepszy wybór.Chociaż sądziłam, że pojawią się inne ciekawe kandydatury, ale niestety,Jest czas do 6 września na zmianę , może, może.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9866600036621