Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Czy Wiceminister Andrzej Śliwka będzie kandydatem PiS do Sejmu z okręgu elbląskiego?

29.08.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy Wiceminister Andrzej Śliwka będzie kandydatem PiS do Sejmu z okręgu elbląskiego?
Fot. Agnieszka Klatt

„Jedynką” Platformy Obywatelskiej w okręgu elbląskim został poseł Jacek Protas, a na liście Nowej Lewicy – posłanka Monika Falej. Na którym miejscu listy Prawa i Sprawiedliwości znajdzie się Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka?Platforma Obywatelska przedstawiła listy swoich kandydatów, którzy w nadchodzących wyborach parlamentarnych mieliby zawalczyć o mandaty poselskie.


Te listy są przykładem tego, że Platforma Obywatelska jest bezideową partią. To połączenie skrajnie lewicowych Zielonych z prorosyjskim, antyunijnym populistą Michalem Kołodziejczakiem (liderem Agrounii – przyp. red.), liberałów z socjalistami. To są ludzie, których spaja tylko jedna rzecz – chęć zdobycia władzy. Nic więcej.


Ktoś z listy z okręgu elbląskiego Pana zaskoczył?


Bardzo żałuję, że „elbląska” lista PO jest oparta o bardzo skompromitowanych polityków. Patrząc na nią widać, że została ułożona tak, by do Sejmu dostała się „jedynka”. Kandydatów PO niestety nie znam z żadnej aktywności politycznej. Choć uważanie obserwuje scenę polityczną w naszym regionie. Kandydatem opozycji do Senatu jest człowiek, który przez 8 lat nic nie zrobił dla Elbląga. Komplety leń. Myślę, że elblążanie dobrze go podsumowali odwołując go w referendum lokalnym. Przypomnijmy, że wtedy był Przewodniczącym Rady Miasta.


Na liście PO z okręgu elbląskiego mamy posła Jacka Protasa, posłankę Elżbietę Gelert i byłego senatora Stanisława Gorczycę.


Pan Gorczyca dwa razy nie dostał się do Senatu, przegrał z pracowitą panią senator Bogusława Orzechowską, dlatego jego koledzy teraz typują go na kandydata do Sejmu. Protas obudził się ze snu, po czterech latach. Był fatalnym marszałkiem dla Elbląga i podobnym jest posłem. Wyborcy zdecydują, ale patrząc na to, co ci państwo zrobili przez te 8 lat, czyli nic, to nie jest najlepsza rekomendacja dla nich do tego, żeby został im odnowiony mandat.


Wiemy już, że „jedynką” Lewicy zostanie posłanka Monika Falej.


To dobrze, że Monika Falej, która jest z Olsztyna przekonuje się do Elbląga i naszego regionu. Mimo wszystko jest kandydatką z Olsztyna. To przykład rozdań, które dzieją się w Lewicy, gdzie często politycy nie związani z regionem „lądują” w innych częściach Polski. Na listach Platformy i Lewicy nie będzie lidera listy, który będzie reprezentował Elbląg i region elbląski.


Jak będzie z Prawem i Sprawiedliwością?


Rejestracja list jest do 6 września. Wszystkie decyzje są podejmowane przez właściwe gremia. My swoją pracę robimy bez względu na ewentualne kandydowanie. Przez całe cztery lata jesteśmy w terenie. Odbywamy spotkania z Polakami, wsłuchujemy się w ich głos. Jeździmy na różnego rodzaju wydarzenia, uroczystości, festyny czy dożynki. Ciekawie obserwuje się, jak nagle zaczynają pojawiać się na nich politycy Platformy, Lewicy czy PSL-u, których przez 4 lata w ogólne tam nie było.


Zapytam wprost – czy będzie Pan na „elbląskiej” liście PiS-u?


Nasza lista będzie miała wielu świetnych kandydatów. To będą osoby wszechstronnie wykształcone, zaangażowane społecznie, politycznie. Ja jestem oczywiście do pełnej dyspozycji. Dla nas najważniejsze jest to, aby zadbać o bezpieczną przyszłość Polaków.


Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Z Wiceministrem Andrzejem Śliwką rozmawiała

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ wyścig chlewikowych dreptaczy
  Wtorek, 29.08

  Nazwiska są ważne i je w większości znamy (brak Trzeciej Drogi i PIS) ale ważniejsze są programy. Znam program PO głoszony przez Wcisłę - koryto i akceptacja nieudolnych "naszych" na wszystkich szczeblach, od sołtysa. Program lewicy głosi Falej i "nigdy nie zajmujemy się prostowaniem arogancji władzy i sprawami prostego człowieka" - byle się dostać na fotel. PSL z koalicjantem ma program "trzymamy koryto nawet dla jednego" i nic dla obywatela a nawet tylko dla polskiej wsi - nasi kumple dyszący na fotele. PIS kręci jak może i programami socjalnymi (chwała za to) kupuje elektorat. Nie ma chęci włączyć np. 13 ,14 i 15 emerytury do jej podstawy a części 800+ zainwestować młodym na dorosłość. Polityka polska a elbląska szczególnie to bieg do koryta bez wstydu, honoru, przyzwoitości i pracy .

 2. 2
  +7
  ~ suwerenka
  Wtorek, 29.08

  A Pan Śliwka będzie kandydować po raz 1-wszy?

 3. 3
  +8
  ~ dosc
  Wtorek, 29.08

  nigdy wiecej PIS

 4. 4
  +10
  ~ Ploterek
  Wtorek, 29.08

  Oby nie.

 5. 5
  +10
  ~ kjm
  Wtorek, 29.08

  chyba a raczej na pewno tak, bo po cóż by tak się uaktywniał w ostatnim czasie / a to dla kibiców stadion, a to przedszkole nr 8, a to krytyka prezydenta miasta, a to wreszcie port i dotacje dla klubów - do końca tego roku / i co ma się to wszystko zmarnować? a jak to nie wyjdzie to ... odskocznia na wybory prezydenckie miasta Elbląg ... ale ?

 6. 6
  +13
  ~ kij
  Wtorek, 29.08

  krytykować i krytykować oj nie ładnie panie kandydacie, a cóż takiego "dobrego" zrobili pańscy posłowie dla Elbląga i dla subregionu elbląskiego, a od kiedy to "robicie" wydarzenia pod nazwą "pikniki", no od kiedy? a co to znaczy "wszechstronnie wykształceni", a pan od kiedy tak ochoczo jeździ po dożynkach no od kiedy?

 7. 7
  +4
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 29.08

  Nigdy więcej pisu i wojny

 8. 8
  --2
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 29.08

  Lepiej, żeby kandydował na prezydenta. Tylko tacy ludzie - mimo, że PiS - mogą położyć kres tej całej patologii i beznadziei we wladzach miasta.

 9. 9
  +3
  ~ wniosek
  Wtorek, 29.08

  Byłaby bardzo dobra decyzja, jednak chyba lepiej byłoby gdyby został prezydentem Miasta Elbląga. Tacy ludzie pilnie potrzebni.

 10. 10
  +16
  ~ Dobre xD
  Wtorek, 29.08

  "To będą osoby wszechstronnie wykształcone, zaangażowane społecznie, politycznie." Szczególnie ten od strzepywania łupieżu ;D Bareja by się uśmiał

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.74656701087952