Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Leonard Krasulski liderem „elbląskiej” listy PiS. Za nim Teresa Wilk i Andrzej Śliwka

02.09.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Leonard Krasulski liderem „elbląskiej” listy PiS. Za nim Teresa Wilk i Andrzej Śliwka
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

To już pewne. Z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim startować do Sejmu będzie poseł Leonard Krasulski. Kto zajmie kolejne miejsca na liście?Nazwiska „jedynek" na listach PiS ogłoszono dziś (31 sierpnia) w siedzibie partii w Warszawie. Liderami zostali m. in. Mateusz Morawiecki (Lista nr 31 – Katowice), Zbigniew Ziobro (Lista nr 23 – Rzeszów), Mariusz Błaszczak (Lista nr 20 - Warszawa II), Przemysław Czarnek (Lista nr 6 – Lublin), Paweł Kukiz (Lista nr 21 – Opole) czy Mariusz Kamiński (Lista nr 7 – Chełm).


Dla niektórych zaskoczeniem okazał się obecny Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński, który został liderem listy olsztyńskiej.


Okazało się również, że Jarosław Kaczyński jest liderem listy nr 33 (Kielce), a nie jak sugerowały w ostatnim czasie niektóre media, listy nr 34 (Elbląg). „Jedynką” w naszym okręgu został poseł PiS Leonard Krasuski.


 

Wydaje nam się, że jest to wybór najlepszy z możliwych. Mamy na pierwszych miejsca osoby o różnych życiorysach, w różnym wieku, z różnych grup społecznych. Jesteśmy partią polską. Reprezentujemy cały przekrój polskiego społeczeństwa oraz wspólną wszystkim ideę – budowy w Polsce ustroju efektywnego, zapewniającego naszej ojczyźnie szybki rozwój i szybkie dogonienie bogatszych państw Europy, ten proces trwa, ale jeszcze nie został on zrealizowany oraz ustroju sprawiedliwego

 

 

– mówił dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński.W sobotę (2 września) nastąpić ma prezentacją pełnych list PiS. Kto znajdzie się na „elbląskiej”? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy drugą pozycją ma zająć Teresa Wilk – żona śp. posła PiS Jerzego Wilka, która była asystentką prezesa Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten był senatorem z Elbląga. Działaczka Porozumienia Centrum oraz Prawa i Sprawiedliwości od początki ich istnienia. Teresa Wilk zawodowo zajmowała polityką społeczną, a w szczególności rodzinami i osobami niepełnosprawnymi.


Natomiast z trzeciego miejsca miałby startować obecny Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka. Z Ministerstwem Aktywów Państwowych związany od początku istnienia resortu. Pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie nadzorował strategiczne spółki skarbu państwa. Wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Ile w tym prawdy okaże się już niebawem.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 22

%72.7 %27.3


Komentarze do artykułu (62)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --27
  ~ Prawda
  Czwartek, 31.08

  Dla mnie najlepszy jest senator wycisła dlatego na niego nie będę głosował na nikogo z peło !!!

 2. 2
  --30
  ~ Wyborca
  Czwartek, 31.08

  Zagłosuje na Pana Andrzeja Śliwkę i wszystkim którzy chcą by Elblag się rozwijał proponuję oddać głos

 3. 3
  +41
  ~ POLak
  Czwartek, 31.08

  pisiory łapy precz od Elbląga

 4. 4
  +38
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 31.08

  Ob. pośle Krasulski i ob. (być może) kandydacie Śliwka - jest sprawa. Dziś się dowiedziałem z prasy, że prokuratura elbląska ma zamiar umorzyć postępowanie w sprawie dwóch elbląskich, styropianowych hien cmentarnych - niejakich Mateusza Kosińskiego oraz Pawła Ż. - którzy oskarżeni są o kradzież symbolu Sierpa i Młota oraz dewastację pomnika na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Elblągu. Jest to decyzja nie tylko skandaliczna, ale przede wszystkim polityczna, która nie tylko pogarsza nasze i tak już marne stosunki z rosyjskim sąsiadem, ale również w perspektywie może skutkować np. podobnymi zniszczeniami mienia i pomników na polskich cmentarzach i w miejscach pamięci na terenie Rosji. Czy macie Panowie zamiar zrobić coś w tej kwestii i zająć stanowisko ws. tych nocnych złodziejaszków? 🖤🚩

 5. 5
  --31
  ~ bbb
  Czwartek, 31.08

  Ooo super, że Pan Śliwka startuje, ma mój i mojej rodziny głos 😊

 6. 6
  +90
  ~ ŻENADA!
  Czwartek, 31.08

  Krasulski,wstydu nie masz. ! Brać kasę i nic nie robić!! Takie same pustaki wybierają takiego kogoś, żenada !

 7. 7
  --11
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 31.08

  @Robert Koliński Zamiast zajmować się głupotami i obroną symboliki oprawców, gwałcicieli i złodziei spod znaku Armi Ścierwonej., lepiej powiedz nam co załatwiłeś ws. Dworca Zdrój.

 8. 8
  +13
  ~ Fredek
  Czwartek, 31.08

  Panie Śliwka,ma Pan mój głos i nie tylko mój.Leonardzie- to wstyd startować, trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść.

 9. 9
  +28
  ~ I git
  Czwartek, 31.08

  No i Śliwka wskoczy -:) bo juz bez przesady z tymi dziadkami i babciami na kazdej liście

 10. 10
  --50
  ~ Chester POpapraniec
  Czwartek, 31.08

  Gratuluję Krasulskiemu - 1 miejsca na liście jedynej patriotycznej partii jaką jest PIS. Idziemy wszyscy na wybory i referendum pogonić POpapranców - czyli zdrajców narodu polskiego - slugusów Niemiec.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7165369987488