Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Łukasz Kochan zawalczy o mandat senatora z okręgu elbląskiego. "Jestem wiarygodnym kandydatem”

03.09.2023, 18:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Łukasz Kochan zawalczy o mandat senatora z okręgu elbląskiego. "Jestem wiarygodnym kandydatem”
REKLAMA

Łukasz Kochan po 20 latach pracy w straży pożarnej (7 lat jako Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu) z końcem sierpnia br. odszedł ze służby. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Łukasz Kochan w nadchodzących wyborach parlamentarnych zawalczy o mandat senatora z okręgu elbląskiego.

 Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę, 15 października. O mandat poselski może ubiegać się każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu wyborów ukończy 21 lat, a o mandat do Senatu - 30 lat. Kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie wyborcze oraz wyborcy. Jedna osoba nie może kandydować równocześnie do Sejmu i Senatu. 15 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.


Termin rejestracji list wyborczych został wyznaczony na 6 września, a termin rejestracji komitetów wyborczych na 28 sierpnia. Powoli ogłaszane są kolejne kandydatury. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy o mandat senatora ma zawalczyć Łukasz Kochan, który od ponad 7 lat był Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.


 

Zaproponowano mi start w nadchodzących wyborach z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Łączy mnie wiele z tym środowiskiem, licuje to z moimi poglądami i przekonaniami jako człowieka wychowanego w duchu miłości do ojczyzny. Mogę z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić, że będę ubiegać się o mandat senatora z okręgu elbląskiego

 

– mówił w rozmowie z nami Łukasz Kochan.Łukasz Kochan zapewnia, że startuje w wyborach po to, żeby wygrać. - Nie ukrywam, że moje zwycięstwo przełoży się na poprawę jakości życia mieszkańców – zaznaczył. - Chciałbym reprezentować w Warszawie interesy całego naszego regionu oraz dbać o jego bezpieczeństwo, w szczególności na terenie Żuław, a ma to istotny wymiar bo rozpoczęto prace nad programem dla tego obszaru. To, co dzieje się także za naszą wschodnią granicą wymaga wciąż podnoszenia poziomu bezpieczeństwa. Jako Komendant Straży Pożarnej zawsze starałem się wypełniać oczekiwania elblążan. Efekty mojej pracy można dostrzec namacalnie, bo poparte są konkretnymi osiągnięciami.
 

 

Uważam, że moja osoba jako specjalisty w dziedzinie bezpieczeństwa wniesie bardzo wiele do polskiego Parlamentu patrząc przez pryzmat mojego doświadczenia, które zdobyłem m.in. będąc żołnierzem, strażakiem, działaczem społecznym i przedsiębiorcą. Chciałbym to doświadczenie przełożyć na pracę wykonując mandat senatora i zadbać o wszystkich mieszkańców Elbląga i subregionu elbląskiego

 

 

– podkreślił Łukasz Kochan.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --26
  ~ słuszny wybór
  Sobota, 02.09

  Gratulacje panie Łukaszu. Liczę , że to Pan zdobędzie ten mandat dla dobra Elbląga. Ja i moi znajomi zagłosują na Pana. Powodzenia

 2. 2
  --21
  ~ ok
  Sobota, 02.09

  wygra PIS i Pan .Tak trzymać a nieudacznicy z PO,SLD,PSL won.

 3. 3
  --4
  ~ Nowa Szansa
  Sobota, 02.09

  I super w koncu nowa twarz mlodszego pokokenia, czas wejść do gry i gonić klikę dziadków ! Czas na to !

 4. 4
  --4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Sobota, 02.09

  Nie szkoda twarzy ? Powodzenia nie życzę pomimo że to może być najlepszy kandydat z Elbląga. W PiS-ie jak w Straży wykonuje się rozkazy i taki rodzaj " Polityki" rozpierdziela ten kraj lepiej niż Liberum Veto 300 lat temu Nie mamy pomysłu na Złoty Środek i jakoś nie mam elementarnego zaufania do ludzi przyzwyczajonych do " Tak jest" przed każdym firyckiem z politycznymi placami....

 5. 5
  --10
  ~ wyborca
  Sobota, 02.09

  To Wcisło dalej będzie w Senacie, dlaczego PIS to robi? Senat nie jest łatwopalny.

 6. 6
  --13
  ~ Dal
  Sobota, 02.09

  Jestem z SLD ale zagłosuję na tego Pana.

 7. 7
  +14
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 02.09

  Ale cyrk - to już wiecie teraz dlaczego ten pan odszedł na pośpieszną mundurową emeryturę? Komedia:)

 8. 8
  +15
  ~ Anna L.
  Sobota, 02.09

  Zaczyna Pan z wysokiego pułapu. Nie zna Pan struktury społecznej, a już Pan chce być senatorem. Ma bardzo rozbujane EGO. Uważa Pan, że jest osobą wiarygodną. Dla Kogo? Na wejściu podpadł mi Pan.

 9. 9
  +12
  ~ Nie zagłosuję
  Sobota, 02.09

  Takie doświadczenie a efektów nie widać nie licząc strażnicy na końcu miasta

 10. 10
  --4
  ~ Enyyya
  Sobota, 02.09

  Skoro ten mądry Pan jest z PiS to ma mój głos

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0125668048859