Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Model zarządzania spółkami miejskimi jest fatalny. Zwracają się do mnie pracownicy opisujący patologię”

30.06.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Model zarządzania spółkami miejskimi jest fatalny. Zwracają się do mnie pracownicy opisujący patologię”

- Model zarządzania spółkami miejskimi jest fatalny. Zwracają się do mnie zarówno pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacja, ale także innych spółek miejskich opisujące patologię w tych spółkach – mówił Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej.Wicemister przyznał, że otrzymuje wiele niepokojących sygnałów dotyczących sytuacji m.in. w EPWiK-u. - To, co się dzieje w EPWiK-u, to jakie mam informacje co wyprawia pan Marek Misztal (od 2021 r. dyrektor EPWiK – przyp.red.) to ja się dziwię, kto tego człowieka dopuścił do stanowiska – stwierdził Andrzej Śliwka.


- Był wiceburmistrzem Fromborka i burmistrzem Młynar, gdzie wszyscy mieszkańcy trzymają kciuki, żeby ten człowiek nie wrócił do ich miejscowości – podkreślił Andrzej Śliwka.


- Z Fromborka wyleciał dyscyplinarnie – dodał Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski.

 

A w Młynarach zostawił długi, to znaczy zasłużył miasto na niebagatelną skalę. Taka osoba jest brana do zarządzania kluczową spółką w Elblągu. To się nie dziwmy, że port morki w Elblągu, który ma olbrzymie szanse rozwojowe jest tak fatalnie zarządzamy. Tam pracuje pięć osób. To spółka, która zamiast być hubem logistycznym jest parkingiem dla tirów, a pomocnik pana Witolda Wróblewskiego i Jerzego Wcisły (senatora Koalicji Obywatelskiej – przyp.red.) pan Michał Missan (wiceprezydent Elbląga i przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej – przyp.red.) twierdzi, że to jest normalna działalność spółki i to jest dobry gospodarz. Mamy zatem inną definicję tego, kim jest dobry gospodarz

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.Nie tylko pracownicy elbląskich spółek zwracali się do Wiceministra z prośbą o interwencję. - Dobry gospodarz rozmawia z ludźmi. Dobry gospodarz nie obraża ludzi. Wystarczy porozmawiać z rodzicami dzieci chodzących do Przedszkola nr 8 czy Szkoły Podstawowej nr 23 czy kibicami Olimpii Elbląg czy szerzej ze środowiskiem sportowym, jakie jest do nich podejście, jak są traktowani „z buta”. To jest niegodne.
 

 

Pan Prezydent Wróblewski nie jest królem Elbląga. Jest osobą wybraną do reprezentowanie mieszkańców. Tak samo pan senator. W ich działaniu całkowicie brakuje kontaktu ze zwykłym mieszkańcem. Nie wsłuchują się w to, co mówią mieszkańcy. To jest przejaw buty i arogancji, który jest niezrozumiały

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 28

%92.9 %7.1


Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Fan Gargamela z PO
  Piątek, 30.06

  UWAGA tu cytuję "....co wyprawia pan Marek Misztal (od 2021 r. dyrektor EPWiK – przyp.red.) to ja się dziwię, kto tego człowieka dopuścił do stanowiska..." to bardzo dobre pytanie niech odpowiedzą czy to zasługa Partii Obłudy?!

 2. 2
  0
  ~ Felix
  Piątek, 30.06

  Wy pisowcy wiecie wszystko najlepiej/A to ogromny błąd/

 3. 3
  +49
  ~ Urzędnik
  Piątek, 30.06

  MOSiR kierowany z tylnego siedzenia przez człowieka z zawodu "zawsze dyrektor" i najświeższa patologiczna historia typu p.Balbuza. A tymczasem Wielki Ptak siedzi okopany na stołku i zdaje się mówić : "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz ?"

 4. 4
  +2
  ~ kolejne posadki ?
  Piątek, 30.06

  A czy do tego pana zgłaszaja sie tez ludzi widzący patologie tej partii i rządu.

 5. 5
  +29
  ~ Upubliczniać syfy
  Piątek, 30.06

  I bardzo dobrze pisać o dewiacjach i mobbingu!!! Bo jest! I ma się dobrze! Potem czas na kolejne !!!

 6. 6
  +6
  ~ sca
  Piątek, 30.06

  Jak Nauczycielka plastyki zostaje wiceprezesem orlenu, to nie jest patologia. Hipokryci!

 7. 7
  +18
  ~ Czas rozliczeń
  Piątek, 30.06

  Nie intersuje nas kto i gdzie i z kim się modlil, interesuje nas pokazać ludzi ktorzy napieprzyli i psychicznie niszczyli ludzi calymi latami !!! Wypunktować nazwiska !! Jest tego juz przesyt!!! W dupach się niektorym poprzewracało choc niektorych juz dawno nie powinno być na stanowiskach

 8. 8
  +7
  ~ Rewolucjonista z zawodu
  Piątek, 30.06

  Pan Minister wychwycił nieprawidłowości w zarządzaniu spółkami miejskimi. Zastanawiające jest to, że nie posiadł takiej wiedzy odnośnie zarządzania spółkami Skarbu Państwa. Czyli jakby zaćmienie, widzę to co mam dostrzec. A skoro jest wybiórczo czujny to raczej nie posiada umiejętności na funkcję szefa samorządowej jednostki. Panie Ministrze kierowanie gminą/miastem to jest ogromnie trudna sprawa, a nie zabawa w rządzenie tak jak występuje to w naszych ministerstwach.

 9. 9
  --4
  ~ qwerty
  Piątek, 30.06

  u uuu u ... same konkrety pan vice przedstawia, patologia tu, patologia tam, co dyrektor epewiku wyprawia - teraz już wszyscy wiemy wszystkie szczegóły z tych spółek heheh jakby taka patologia wszędzie była to chyba są od tego służby, żeby interweniować, chociażby inspekcja pracy cz ymoże się mylę?!?

 10. 10
  +19
  ~ Dobry gospodarz
  Piątek, 30.06

  Na te trudne czasy jakie panują w wielu dziedzinach życia Elbląga bardzo potrzebny dobry gospodarz, z pomysłem, kreatywny i odważny. Młodość i chęci do pracy liczą się bardzo, żeby zacząć szybszy rozwój miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0465579032898